Samsun Cumhuriyet Mahallesi Türk-İş Tramvay Durağı yakınında stant çalışması yapan Zafer Partili gençlere Irak uyruklu 6 sığınmacı tarafından tükürüklü ve küfürlü saldırı oldu. 6 sığınmacı, stantta bulunan Zafer Partililerin elindeki Göktürk Bayrağı’na da tükürdü. Tüm bu yapılanlara karşı partililerimiz sakin kaldı ve polise şikayette bulundu. 6 sığınmacıdan 2’si tutuklandı.

Bayram tatilinin 5 günlük kaza bilançosu: 36 ölü, 6 bin 550 yaralı Bayram tatilinin 5 günlük kaza bilançosu: 36 ölü, 6 bin 550 yaralı

Zafer Partisi Samsun İl Başkanı Faruk Şen: "Türkiye'deki göçmen sorunu artık yasal şekilde siyasi çalışmalarını yapan partiye hadsiz saldırı boyutuna geldi. Bu sözde misafirlerin, Samsun'un nüfus yönünden en büyük ikinci ilçesinde Türk gençlerinin yüzüne tükürecek gücü nereden aldığı malum. Sadece Türk evlatlarına değil Atalarımızın bayrağı olan Göktürk Bayrağı’na da alçakça bir saldırı gerçekleşti. Biz, stant açılmadan önce gençlerimizi, 'Herhangi bir provokasyon karşısında Türk polisi ve adaletine haber vereceksiniz.' şeklinde uyardığımız için olay büyümedi. Türk düşmanlarının eline koz vermemek için dişimizi sıkıyoruz. Türk yurdunda, gençlerimizin bu yurtsuzların hakaretlerine maruz kalması kabul edilemez. Zafer Partisi'ni bu gibi saldırılar durduramaz. Türk gençleri, daha güçlü bir şekilde Samsun'da Türkiye'nin göçmenistan olmaması için mücadelesini sürdürecek.”

Editör: Selim GÖKEL