Niğde Belediyesi’nin Şehitler Kavşağı’nda başlattığı “yol genişletme, kaldırım ve kavşak düzenleme çalışmaları” tamamlandı. Asfalt serimi nedeniyle kısa süreliğine kapatılan Şehitler Kavşağı, yaklaşık 12 saat süren asfaltlama çalışmasının ardından yeniden trafiğe açıldı.

Gece geç saatlerde asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Emrah Özdemir, ekiplere teşekkür etti. Sabaha karşı çalışmaları tamamlayan Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin kavşakta halay çektiği görüntülerinin yer aldığı sosyal medya paylaşımı da vatandaşlar tarafından çok sayıda beğeni aldı.

Niğde Belediyesi, trafiğin en yoğun olduğu noktalardan biri olan ve halk arasında MEDAŞ Kavşağı olarak da bilinen Şehitlik Kavşağında, yoğunluğun en aza indirilmesi amacıyla, yol genişletme, kavşak ve kaldırım düzenlemesi çalışması başlatmıştı.

ŞEHİTLER KAVŞAĞI YENİDEN TRAFİĞE AÇILDI

Altyapısıyla birlikte kısa süre içinde tamamlanan çalışmalar kapsamında, Şehitler Kavşağından farklı güzergahlara açılan yollar dün akşam (6 Aralık) asfaltlama çalışmaları nedeniyle kısa süreliğine trafiğe kapandı.

BAŞKAN ÖZDEMİR, ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, sabahın ilk ışıklarına kadar çalışıp, asfaltlama çalışmalarını da tamamladı ve Şehitler Kavşağı sabah saatlerinde yeniden trafiğe açıldı.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir de gece geç saatlerde Şehitler Kavşağına gelerek, asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi. Ekiplere kolaylık dileyen Başkan Özdemir, Niğde ve Bor arasındaki yolda yapılan altyapı ve üstyapı çalışmaları hakkında bilgi verdi.

27 BİN METRE BORDÜR TAŞI, 5 BİN TON ASFALT

UCİM’den Vali Çelik’e ziyaret UCİM’den Vali Çelik’e ziyaret

Niğde ve Bor ilçe sınırı arasındaki yaklaşık 8 kilometrelik yolda 27 bin metrelik bordür taşı döşenip, 5 bin tonun üzerinde asfalt serimi yapıldığına dikkat çeken Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Niğde ve Bor arasındaki yolda sadece asfaltlama çalışması yapmadık, önce altyapı çalışmalarını tamamladık. Sadece asfalt olsa kolay. Ancak biz altyapıyı tamamlamadan üstyapıya başlamıyoruz. Kaldırımların, bisiklet ve yürüyüş yollarının, kavşakların önce altyapısını tamamlayıp ardından üstyapısını düzenliyoruz ve asfaltını döküyoruz.” Dedi.

MODERN AYDINLATMA DİREKLERİ

Bor ilçe sınırına kadar olan yolda aydınlatma direklerinin de yenileneceğini belirten Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “20-23 Aralık tarihlerinde yeni aydınlatma direklerimizle çok daha aydınlık Bor yolunu Niğde’mize kazandıracağız.” Şeklinde konuştu.

İŞÇİLERİN HALAY GÖRÜNTÜLERİ BEĞENİ TOPLADI

Bu arada Şehitler Kavşağında akşam 19.00’da başladıkları asfaltlama çalışmalarını sabahın ilk ışıklarıyla birlikte tamamlayan Niğde Belediyesi Fen İşler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, asfaltlama yaptıkları kavşakta halay çekti. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler, vatandaşlardan büyük beğeni aldı. Kısa süreliğine kapanan Şehitler Kavşağı ise sabah saatlerinde yeniden trafiğe açıldı.

6cef2b85-1c27-4013-ad40-1da60fc6d510

Editör: Selim GÖKEL