Üniversite de Yetkili Sendika Türk Eğitim Sen'den Eğitim Bir Sen'e Geçti Üniversite de Yetkili Sendika Türk Eğitim Sen'den Eğitim Bir Sen'e Geçti

112 Acil Çağrı Merkezinin bilinirliliğini arttırmaya yönelik tanıtım çalışmalarını sürdüren 112 Acil Çağrı Merkezi, bir yandan tanıtım yaparken bir yandan da ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.
Necip Fazıl İlkokulunda öğrenim gören 4/E sınıfı öğrencileri 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret etti. Acil durumlarda tek numaranın 112 olduğunu, hangi durumlarda 112’nin aranması gerektiğini, sistemin nasıl çalıştığı konusunda minik öğrencilere bilgilendirmelerde bulunulurken, konferans salonunda 112 etkinliği düzenlendi. 
112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğüne gelen öğrenci grubuna, müdürlüğün çalışma sistemi ve çağrı merkezinin işlevi hakkında bilgiler verildi. Öğrencilere 112 Acil Çağrı Merkezi hakkında Tanıtım Sunumu yapıldı. Gerçekleştirilen sunumun ardından, öğrencilerin soruları cevaplandı. 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü personelleri, acil durumlarda 112’nin aranması gerektiği ve acil olmayan durumlar için 112’nin meşgul edilmemesi gerektiğine dikkat çekti. Burada edindikleri bilgileri aile ve yakın çevrelerindeki kişilerle de paylaşabileceklerini söylediler. Öğrenciler 112’ye gelen çağrıların karşılandığı ve yönlendirmelerin yapıldığı çağrı merkezini ziyaret ederek çalışma ortamını görme fırsatı buldu. Daha sonra öğrencilere el broşürü, kalem ve İçişleri Bakanlığınca tasarlanan Acil Durum El Kılavuzu dağıtımı yapıldı.