Karaca, Niğde’nin sağlık alanında 21 yılda geldiği noktayı değerlendirdi Karaca, Niğde’nin sağlık alanında 21 yılda geldiği noktayı değerlendirdi

Açılan doktor kadrosunda acil tıp, anesteziyoloji ve reanimasyon, çocuk sağlığı ve hastalıkları, endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji, halk sağlığı, iç hastalıkları ve tıbbi onkoloji branşları yer alıyor. 
4 DOKTOR NİĞDE’YE, 4 DOKTOR BOR’A
Açılan doktor kadrolarında aslan payını Niğde ve Bor paylaştı. 
Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesine ve Bor Devlet Hastanesine 4’er doktor kadrosu açıldı. 
Ulukışla İlçe Devlet Hastanesine 1, Çiftlik İlçe Devlet Hastanesine 1, İl Sağlık Müdürlüğüne 1 doktor kadrosu açıldı. 
3’Ü DOKTOR, 8’İ UZMAN DOKTOR
Açılan doktor kadrosunun 3’ünün doktor, 8’inin ise Uzman Doktor’dan oluştuğu öğrenildi. 
Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesine 1 Doktor, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları bölümüne 1 Uzman Doktor, İç Hastalıkları bölümüne 1 Uzman Doktor ve Tıbbi Onkoloji bölümüne 1 Uzman Doktor kadrosu açıldı. 
Bor Devlet Hastanesine, 1 Doktor, Acil Tıp’a 1 Uzman Doktor, Anesteziyoloji ve Reanimasyon bölümüne 1 Uzman Doktor, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji bölümüne 1 Uzman Doktor kadrosu açıldı. 
Niğde İl Sağlık Müdürlüğüne 1 Halk Sağlığı Uzman Doktoru, Ulukışla İlçe Devlet Hastanesine 1 Doktor, Çiftlik İlçe Devlet Hastanesine Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümüne 1 Uzman Doktor kadrosunun açıldığı öğrenildi.