Suriye’de, Zeytin Dalı Harekat bölgesindeki bir üs bölgesinde meydana gelen silah kazasında şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek'in (25) cenazesi, memleketi Niğde'de toprağa verildi.

Şehide son veda! Gözyaşlarıyla toprağa verildi Foto Galeri: Şehide son veda! Gözyaşlarıyla toprağa verildi

KİLİSTE TÖREN DÜZENLENDİ

Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde meydana gelen silahlı kaza sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek için ilk tören Kilis’te düzenlendi. Kilis 1. Hudut Alay Komutanlığında düzenlenen törene Kilis Valisi Tahir Şahin, Belediye Başkanı Servet Ramazan, Cumhuriyet Başsavcısı Selçuk Akman, 6. Kolordu Komutanı Tümgeneral Mehmet Özeren, 1. Hudut Alay Komutanı Piyade Kurmay Albay Ümit Çelik, askeri yetkililer ve diğer protokol üyeleri katıldı. Törenin ardından şehidin naaşı helikopterle Niğde’ye getirildi.

Helallik alınmak üzere Yıldıztepe beldesindeki babaevine götürülen şehidin naaşı, ardından cenaze töreninin düzenleneceği Yıldıztepe Belediyesi önüne getirildi. Bekâr olan şehit Özbek için Yıldıztepe Beldesi Camisi'nde tören düzenlendi. Törene şehidin ailesi, yakınları, Niğde Valisi Cahit Çelik, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar, Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, MHP Niğde Milletvekili Cumali İnce, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, siyasi parti temsilcileri, belde belediye başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ANNESİ FOTOĞRAFINI ÖPÜP, GÖZYAŞI DÖKTÜ

Tören sırasında şehidin annesi Şerife Özbek, oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılıp, fotoğrafını öperek uzun süre gözyaşı döktü. Anne Şerifi Özbek, aşkım bir tanem canım oğlum diyerek gözyaşları döktü. Şehidin babası Mustafa Özbek, kardeşleri ve diğer yakınları da tabutuna sarılıp ağladı. Şehidin cenazesi, öğle namazının ardından Niğde İl Müftüsü Osman Ayas tarafından kıldırılan cenaze namazı sonrası dualarla belde mezarlığında toprağa verildi.

Vali Çelik’in Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 185. Yıldönümü Mesajı Vali Çelik’in Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 185. Yıldönümü Mesajı

Editör: Selim GÖKEL