Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil  İbrahim Yaşar, Niğde’de “Yaz Dönemi Kursları’nın” kesintisiz devam ettiğini söyledi. 

Müdür Yaşar, Niğde’de “Destekleme ve Yetiştirme Kursları’ ve ‘Yaz Dönemi Kursları’ kapsamında 107 kurs merkezinde 615 öğretmenle bin 230 kurs açıldığını ve bu kurslara 5 bin 848 kız öğrenci, 4 bin 367 erkek öğrenciyle toplam 10 bin 215 öğrencinin kurslara katıldığını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil  İbrahim Yaşar, açıklamasında; Niğde genelinde ortaokullarda Matematik, Fen ve Teknoloji, Türkçe, İngilizce ve Sosyal Bilgiler kursları ilk 5 sırayı almıştır. Liselerde ise ilk beş sırayı Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı, Fizik, Biyoloji ve Kimya dersleri almıştır. Merkeze bağlı 2 ortaokulumuzda öğrenci ve velilerimizin isteği üzerine yaz döneminde 24 adet kurs açılmış olup, 8 öğretmenin görev aldığı bu kurslara, 77 kız ve 41 erkek olmak üzere toplam 118 öğrenci devam etmektedir.

Yaz dönemi kursları kapsamında 4 kurs merkezi lisemizde, 24 öğretmenimizin görev aldığı 60 kurs açılmış olup, bu kurslarımızda 181 kız ve 117 erkek olmak üzere 298 öğrencimiz eğitim almaya devam etmektedir” dedi.

Liseden mezun olan öğrenciler için de Halk Eğitim Merkezlerinde kurslar açıldığını anlatan Yaşar, “Ayrıca ortaöğretim kurumlarından mezun olup her hangi bir yüksek öğrenim programına yerleşemeyen öğrencilerimiz için de veli veya öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda Halk Eğitim Merkezlerinde yetiştirme ve destekleme kursları açılacaktır.

İlimizde açılan destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden öğrencilerimizin derslerinde daha başarılı olduğu görülmüştür. Bu doğrultuda açılan destekleme ve yetiştirme kursları sonucunda %10’a yakın başarı artışı olduğu gözlemlenmiştir. Ayrıca destekleme kursları öğrencilerimizin sınav heyecanını yenmelerini sağlayarak sınav bilincini diri tutmuş, motivasyonlarını artırmıştır. Bu özverili çalışmalara ev sahipliği yapan kurs merkezi idarecilerimize, dönem boyunca fedakarlık göstererek özverili bir şekilde kurslarımızı veren öğretmenlerimize, en önemlisi de ilgilerinden dolayı öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.