Uzmanlar, arsa ve tarla yatırımının güvenilir olduğunu belirterek, "Uzun vade düşünen vatandaşlarımız bu sayede yatırımlarını 3 veya 4 katına kadar katlama imkanına sahip oluyor" dedi. 


Gayrimenkul alanında vatandaşlar konut yerine arsa ve tarlaya yatırım yapmaya yöneldi. Kısa sürede daha fazla prim yaptığına inanılan arsa ve tarla vatandaşların gözdesi durumuna geldi. 

Açlık sınırı asgari ücreti aştı Açlık sınırı asgari ücreti aştı


Özellikle şehir merkezine yakın alanlarda bulunan tarlalara gösterilen ilgi fiyatların da yükselmesine neden oldu. Bir yıl içinde fiyatlar yüzde 200 civarında artış gösterdi. Vatandaşlar daha uzun vadede kazanç sağlamayı hedefledikleri arazi yatırımında da kısa sürede kar etmiş oldu. 


Arsa ve tarlalara yapılan yatırımları değerlendiren uzmanlar, vatandaşın bu tür yatırımlarından mutlaka kar ederek çıkacağını söyledi. 
Vatandaşların şehir gürültüsünden dolayı daha sakin yerlerde bulunan tarla ve arsalara yöneldiğini anlatan uzmanlar, "Yoğunluk ve kalabalıktan sıkılan vatandaşlar şehir dışından arsa ve tarla almaya yöneldi. Özellikle hafta sonları burada dinlenmek isteyen vatandaşlar buralara yaşam alanları oluşturmaya başladı. Bu durumun yaygınlaşması o bölgelerde satışların ve fiyatların artışlarını da beraberinde getirdi. Konutlarda yaşanan artış sonrasında arazi ve toprağa yatırım yapan vatandaşlarımız da bu işten kazançlı çıktı. Kazançlı çıkmaya da devam ediyorlar. 


Konuta yatırım miktarıyla birden fazla tarla almak mümkün oluyor. Uzun vade düşünen vatandaşlarımız bu sayede yatırımlarını 3 veya 4 katına kadar katlama imkanına sahip oluyor" dediler.

Editör: Selim GÖKEL