Demokrasi mücadelesinin 8. Yıldönümünde Niğde yine tek yürek Demokrasi mücadelesinin 8. Yıldönümünde Niğde yine tek yürek

Niğde merkezde ve Ulukışla ilçesinde bulunan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) alım noktalarında hububat alımları devam ediyor. Niğde merkez ve Ulukışla TMO alım noktalarında günlük yaklaşık 2 bin ton hububat alımı yapıldığı ve bugüne kadar 11 bin ton buğday ve arpa alımı gerçekleştirildiği öğrenildi. Çiftçiler ürünlerini teslim etmek üzere Niğde merkezdeki TMO önünde yoğunluk oluşturdular. 
TMO’ya mahsullerini teslim edecek çiftçilerin mutlaka randevu almaları gerektiği belirtilirken, Niğde Toprak Mahsulleri Ofisi alım noktalarında gerekli önlemlerin alındığı, yeterli sayıda personelin görevlendirildiği ve alımlarda bir sıkıntının yaşanmadığı belirtildi. 
TMO ALIM FİYATLARI
Toprak Mahsulleri Ofisi'nin hububat alım fiyatları ise şu şekilde, makarnalık buğdaylar ton fiyatı 8.350 ile 9.100 TL, ekmeklik buğdaylar cinsine ve kalitesine göre 7.500 ile 8.350 Tl, arpa 7.000 ile 7.100 TL, çavdar ve yulaf ise 6.000 ile 6100 TL.