Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, bazı köylerin yol ve asfalt serim talepleri ile gölet talebini gündeme getirdi. 

ÇARIKLI’YI ÇAMARDIYA BAĞLAYAN 

2 KİLOMETRELİK YOL NE ZAMAN YAPILACAK?

CHP Milletvekili Gürer, Niğde'de Çarıklı köyünü Çamardı ilçesine bağlayan 2 kilometrelik yolun yarım kaldığını belirterek, köy halkının bu yolun tamamlanmasını talep ettiğini aktardı.

BEYAĞIL KÖY YOLU BİR AN ÖNCE YAPILMALI 

Beyağıl köyü, köy yolu ve köy içi yolu sıcak asfalt seriminin sürekli ötelendiğine dikkat çeken CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, köy yolunun yapılmasını istedi.

GÜLLÜCE KÖYÜNDE 3 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDAKİ YOL YAPILAMADI 

Güllüce köyünde 3 kilometrelik köy yolunun halen yapılmadığını belirten CHP Milletvekili Gürer, köy içi 1,5 kilometre uzunluğundaki yolun da bir an önce yapılmasının beklendiğini aktardı. 

OVACIK KÖYÜNDE 17 KİLOMETRELİK YOL AÇILMADI 

Bor’daki Tartışmalı Kavşak Bitti! Bor’daki Tartışmalı Kavşak Bitti!

Ovacık köyünde toplulaştırma nedeniyle açılması gereken 17 kilometrelik yolun açılmadığını anlatan Gürer, Himmetli köyü- Değirmenli arasındaki 3 kilometrelik yolun on yıldır asfaltlanmadığını ifade etti.

HİMMETLİ’NİN GÖLET SORUNU HALEN ÇÖZÜLEMEDİ 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Himmetli köyü gölet sorunu hâlâ çözüm bulamadığına da işaret ederek, “Niğde'de köylerin sorunları artmakta bununla ilgili siyasi iktidar çözüm sağlamalıdır” diye konuştu. 

Editör: Selim GÖKEL