Niğde Gençlik Merkezleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 1.Halk oyunları Çocuk Şenliği farklı yörelerin halk oyunları ve dans gösterileri ile renkli görüntülere sahne oldu. Kortej Yürüyüşü ile başlayan 1.Halk oyunları Çocuk Şenliği İl Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla devam etti.

Programda öğrencilerinden oluşan 250 kişilik dansçı kadrosu, Halk Oyunları Öğretmeni Çağlar Demirci'nin hazırladığı halk oyunları gösterisini sunuldu.

1.Halk oyunları Çocuk Şenliği’nde konuşma yapan Şehit Ramazan Konuş Gençlik Merkezi Müdürü Hüseyin Ceylan; " Hepimizin arzusu dünyada bütün çocukların mutlu, neşeli ve eşit ve en güzel imkanlara kavuşması, barış içinde yaşaması ve ailelerine, ülkelerine faydalı bir birey olarak yetişmeleridir. Çocuklarımızın mutluluğu için bizler ne yapsak az.

Gençlik Merkezleri olarak tüm enerjimizi ve imkanlarımızı geleceğimiz olan çocuklarımıza vermekteyiz. Derslerinin dışında resimden, edebiyata, spordan dansa ne olursa olsun kendilerini mutlu hissedecekleri bir alana yönelmeleridir.’’ diye konuştu.

Konuşmanın ardından öğrencilerin sahnelediği İzmir- Zeybek, Mersin-Silifke, Kars-Kafkas, Burdur-Teke ve Artvin gibi farklı yörelerin halk oyunları ve darbuka ritim gösterisi katılımcılar tarafından büyük beğeni aldı.

Niğde’de okuma yazma kursları devam ediyor Niğde’de okuma yazma kursları devam ediyor

89C05257 62D8 42E6 A29E 48886F7Be4Bc

Editör: Selim GÖKEL