CHP'nin Başkan Adayı Av. Hulus Özen Seçim Varmış Gibi Çalışıyor CHP'nin Başkan Adayı Av. Hulus Özen Seçim Varmış Gibi Çalışıyor

Ak Parti’nin Niğde belediye başkan adayını açıklamasının ardından seçime sayılı günler kala belirsizliğin sürdüğü ilçe ve beldelerdeki meraklı bekleyiş sürüyor.

31 Mart Mahalli İdareler seçimi için takvim ilerlemesine rağmen Adalet ve Kalkınma Partisi’nde ilçe ve belde adaylıkları konusunda belirsizlik devam ediyor. 
Seçimlere 3 aydan az bir süre kalmasına rağmen ilçeler başta olmak üzere beldelerde de adayların açıklanmasını beklediklerini belirten vatandaşlar, “Ak Partide haftalardır ilçe ve beldeler için yapılacak adaylık açıklamasını bekliyoruz. Bazı yerlerde adaylıklar konusunda bir sıkıntı olmadığı ve adayla belli olmasına rağmen adaylıklar açıklanmıyor.  Merkez dışında kalan ilçe ve beldelerin ne zaman açıklanacağı konusunda bir bilgi de yok. Diğer partiler adaylarını belirledi ve haftalardır çalışmalarını sürdürüyorlar. Ak Parti adayları ise hala kendi içlerinde aday adaylığı mücadelesi veriyor. Önümüz kış mevsimi ve geride kalan 75 günün yaklaşık 20 günü de Ramazan ayı içerisine denk geliyor. Bu süreçte nasıl bir çalışma yapılacak? Adaylık açıklaması için çok geç kalındı. Ocak ayının da sonu gelmesine rağmen takvim halen hazır değil. Bazı belde ve ilçelerde insanlar seçim odalarını açtılar ve çalışmalarını yapıyor. Diğerlerinde ise belirsizlik nedeniyle sadece bekleniyor” dediler. 
Adalet ve Kalkınma Partisinin kısa süre içerisinde ilçelerden başlayarak belde adaylarını açıklaması bekleniyor.(

Editör: Selim GÖKEL