Engellilerin bir günlük askerlik sevinci Engellilerin bir günlük askerlik sevinci

Kutlamalar kapsamında Niğde Şehitliğindeki şehit kabirlerinin ziyaret edilmesinin ardından şehitlerimiz için Dışarı Camiinde mevlit okutulacak.  Mevlit töreni sonrasında Niğde Belediyesi tarafından vatandaşlara ikramlarda bulunulacak.  15 Temmuz gününe özel Niğde’de toplu taşıma araçlarından vatandaşlar ücretsiz yararlanacaklar.  Demokrasi nöbetinde tüm katılımcılara çay su ve benzeri ikramlarda bulunulacak.  Şehit ve gazi ailelerinin ziyaret edildikten sonra motosikletli anma yürüyüşü düzenlenecek. Şadırvan parkında “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Temalı” fotoğraf sergisi düzenlenecek. Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer HALİSDEMİR' in Çukurkuyu Kasabası’ndaki kabri ziyaret edilecek. Şehidimiz Ömer Halisdemir'in Kabri Ziyareti sonrasında saat 20:15’te Derbent Şehitliği- Valilik Yerleşkesi arasında “15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü” yapılacak. 
UĞUR IŞILAK SAHNE ALACAK 
Saat 20.45’da Niğde Valiliği yerleşkesi otoparkında, Saygı duruşu ve istiklal marşı, Kuran-ı Kerim tilaveti, 15 Temmuz darbe girişimi belgeseli, mehter takımı gösterisi ve ardından Uğur Işılak’ın konser programı icra edilecek.
Son olarak 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece yarısı saat 00.13’ de tüm camilerimizde salaların okunmasının ardından program sona erecek.
Programlarla ilgili bir açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; tüm vatandaşları 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü faaliyetlerine katılmaya davet etti, Başkan Özdemir; inşallah 15 Temmuz gecesi valilik otoparkı yanında tüm vatandaşlarımızla bir araya gelip 15 Temmuz bayramımızı kutlayacağız, tüm hemşerilerimizi bekliyoruz “dedi.  (Niğde Belediyesi)