31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimlerinde Türkiye genelinde olduğu gibi Niğde’de de istediği başarıyı yakalayamayan İYİ Parti’de işler yolunda gitmezken, Niğde İYİ Parti Kurumsal Politikalar Başkanı Leyla Bozkurt partisinden istifa ettiği bir mesaj ile duyurdu. Partide istifaların ilerleyen günlerde artması bekleniyor.

SANDIK SONUÇLARI FİTİLİ ATEŞLEDİ

Leyla Bozkurt’un istifa mesajında; ‘’Bu kadar mücadelenin karşılığı bu olmamalı. Emekler hiç oldu, millet kendi ittifakını kendi kurdu. Meral Hanıma gereken cevabı vermiştir” dedi.

31 Mart seçimlerinde hem Niğde Belediye Başkanlığında hem İl Genel Meclis Üye listesinde hem de Belediye meclis üye listelerinde varlık gösteremeyen İYİ Parti’de istifalar gelmeye başladı.

Aralık ayında partide yaşanan istifaların ardından yeni kadroları ile seçime giren İYİ Parti Niğde Belediyesi Başkanlığı seçimlerinde iddialı olmalarına rağmen 9 BİN 236 oy alabildi. İl genelde ise 10 bin 258 oy aldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’de yurt genelindeki durumdan dolayı geçtiğimiz gün Olağanüstü kongre kararı aldığını duyurmuştu.

CHP Kadın Kolları Niğde İl Başkanı Av.  Gizem Özel Geçim Oldu CHP Kadın Kolları Niğde İl Başkanı Av. Gizem Özel Geçim Oldu

LEYLA BOZKURT: YOLA ÇIKTIKLARINI YOLDA BIRAKTILAR

Bu rakamların ardından partide de istifalar gündeme geldi. Son olarak Niğde İYİ Parti Kurumsal Politikalar Başkanı Leyla Bozkurt partisinden istifa ettiği bir mesaj ile duyurdu.

Leyla Bozkurt Mesajında şu sözlere yer verdi; “Bundan tam 8 yıl önce Ülkemizin kötü gidişatının önüne geçmek, gelecek nesillerimizin geleceğini ipotek altına alan tek adam rejimini yıkmak, ATATÜRK düşmanı AKP zihniyetini yok etmek, ATATÜRK’ü ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ni ilelebet var etmek için aktif siyasete başlamam zorunluluğu hasıl oldu. Bunları yapmaya hiçbir siyasi Liderin ve partinin gücünün yetmediği bir ortamda sağcısıyla solcusuyla bir olup İYİ PARTİ’yi bir alternatif parti olarak kurduk. Ancak yola çıktığı insanları yolda bulduklarına değişen, kuruluş değerlerini kaybeden, tutarsız davranışlar sergileyen, öve öve seçtirdiği Büyükşehir belediye başkanlarını 31 Mart Yerel Seçiminde eleştirilerinin odağına koyarak büyük gaflar yapan Genel Başkanımız Meral AKŞENER sayesinde % 17’leri gören oy Oranımız bu gün % 3.5’lara düşmüş.

MİLLET KENDİ İTTİFAKIYLA GEREKEN CEVABI VERDİ

Verdiğimiz insan üstü mücadele hiç olmuştur ama Türk Milleti kendi ittifakını kendisi yapmış Meral hanıma gereken cevabı vermiştir. Türk Milleti için umudun hep var olduğunu göstermiştir. Bugünden sonra aktif siyasi hayatımı sonlandırmakla birlikte AKP’nin bitişi için yapılacak her hamlenin yanında ve destekçisi olacağım. Vatandaşlık görevimi yerine getirip bir oyumla dahi olsa ATATÜRK ün izinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı, Şanlı Türk Bayrağımızın sonsuza kadar dalgalanması için bu rüzgarı destekleyeceğim.

YOL ARKADAŞLARIM HAKKINI HELAL ETSİN

Bu kutlu davada birlikte yol yürüdüğüm dostlarıma arkadaşlarıma hakkım varsa helal olsun sizlerde bana hakkınızı helal edin.”