Bor’da Sabah Gazetesi’nin gündeme taşıdığı, ‘NİĞDE, HIZLI TREN PROJESİ’NDE NEDEN DEVRE DIŞI BIRAKILDI?’ haberi kamuoyunda büyük yankı buldu. Proje geçtiğimiz günlerde Milletvekili Doğan Şafak tarafından da bir önerge ile Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşındı. 

 

 

Niğdemizin her yatırımda olduğu gibi Hızlı Tren Projesi’nde de devre dışı bırakılması üzerine, Bor’da Sabah Gazetesi  Genel Yayın Yönetmeni İSMET ÜNVER bir yazı kaleme alarak, “Hızlı Tren Projesi’nde Niğde Neden Devre Dışı bırakıldı?” diye sormuştu. Bu soru yetkililer hariç, Niğde kamuoyunda oldukça ilgi çekti. Projenin Milletvekili Şafak tarafından da TBMM gündemine taşınması, Niğdeliler tarafından iyi bir haber ve girişim olarak değerlendirildi.

 

 

Şimdi Niğdeliler olarak KAYSERİ, NEVŞEHİR, AKSARAY, KONYA, ANTALYA bağlantılı Hızlı Tren Projesi’ne Niğde’nin de ilave edilmesi, kaçırılmayacak bir fırsat olarak görülüyor. Niğdeli vatandaşlar AK Parti Niğde Milletvekillerine, Ak Partili belediye başkanlarına, İl Genel Meclisi ve belediye meclis üyelerine, Ak Parti belde başkan ve yöneticilerine çağrıda bulunuyor ve; “Artık  Adım At  NİĞDE, Yoksa Tren Hızlı Kaçacak” diyor.

 

Vatandaşlar, “Bugüne kadar gelen fırsatları değerlendirmeyen Niğde, bu fırsatı artık lehine çevirmeli, bu durum Niğde’ye 100 yılda bir gelecek fırsat olarak değerlendirilmeli” şeklinde görüş belirtiyorlar.

 

 

AKSARAYLI SELVİ YETİŞTİRDİ, NİĞDELİLER HİZMET YARIŞTIRDI

 

Bor’da Sabah Gazetesi  Genel Yayın Yönetmeni İSMET ÜNVER, konuyla ilgili; “ Şimdi kulağıma Aksaraylı dostlarımın yıllar önce söyledikleri sözleri aklıma gelir gibi oldu. Aksaraylı dostlarımın sohbet sırasında eskiden, ‘Aksaraylı SELVİ yetiştirdi, Niğdeliler hizmet yarıştırdı’ deyince gururlanırdık. Son yıllarda ise Aksaray’a hizmet akıyor, Niğde bakıyor.  Şimdi az önce söylediğim sözün son yıllarda Niğdeliler için söylenmeye başlandığını duyar gibi oluyorum. Biz yinede karamsar olmayanlardan olalım, şimdi ‘Kara tren gecikir belki hiç gelmez’ şarkısını dillendirmek yerine, Tren gelir hoş gelir, odaları boş gelir’ şarkısını ‘Dolu’ gelir’ şeklinde; Hızlı Tren, Havaalanı, Ecemiş, Akkaya Barajı gibi projeler tamamlanılıncaya kadar söylemeye komuoyu adına devam edeceğiz.

 

Ak Partili siyasetçiler bir yandan ‘yüksek hızlı tren demir yolları ağlarını yaygınlaştıracağız, mevcut hatlara bağlantılar yapacağız’ diyor, ancak İç Anadolu Bölgesi’nden geçecek olan hızlı tren yolundan Niğde neden yararlandırılmıyor? Şimdi Niğdeliler olarak hükümetin, Ulaştırma Bakanlığı’nın ve T.C. Devlet Demiryolları’nın, Niğde’nin hızlı tren projesi talebini göz önünde bulundurur diye bekliyoruz” dedi.