Niğde Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri tarafından halkın dini ve manevi duygularını suistimal eden dilencilere operasyon yapıldı. Toplanan dilencilere 5326 sayılı kabahatler kanununun 33. maddesine göre işlem yapılarak ellerindeki paralara el konuldu.

 

TOPLANAN PARALARA EL KONULDU

Niğde Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkın dini ve manevi duygularını suistimal eden dilencilere yönelik bir operasyon düzenledi. Toplanan dilencilere, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 33. maddesi gereğince işlem yapılırken, ellerindeki paralara da el konuldu.

S plakası meclisten geçti S plakası meclisten geçti

 

AMAÇ VATANDAŞINI HUZURUNU KORUMAK

Niğde Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, şehirde sıkça görülen dilencilik faaliyetlerine karşı etkin bir mücadele yürütüyor. Halkın dini ve manevi duygularını suistimal eden dilencilere karşı yapılan operasyonlar, vatandaşların güvenliğini sağlamak ve huzurunu korumak amacıyla gerçekleştiriliyor.

 

KABAHATLER KANUNA GÖRE İŞLEM YAPILDI

Son operasyonda, zabıta ekipleri dilencilik yapan kişileri tespit ederek yakaladı. Dilenciler, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 33. maddesi kapsamında işlem gördü. Bu kanun maddesine göre dilenciliği suç sayan ve para cezası uygulayan ekipler, dilencilere yaptıkları suçun cezasını verdi.

Operasyon kapsamında, dilencilere ait olan elde edilen paralara da el konuldu. Bu sayede, dilencilik yapan kişilerin elde ettikleri haksız kazançlarının önüne geçilmiş oldu.

 

MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRECEK

Konu ili ilgili bir açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Halkın dini ve manevi duygularını suistimal eden dilencilere yönelik yapılan operasyonlar, şehirde dilencilik faaliyetlerinin azalmasını sağlayacak. Aynı zamanda, vatandaşların güvenlik endişelerini de ortadan kaldırarak, yaşam kalitesini artıracak önemli adımlar atılmış olacak. Zabıta Müdürlüğümüz, dilencilik faaliyetlerine karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürmeye devam edecek. “Dedi

3-6

Editör: Selim GÖKEL