Niğde Belediyesi, YKS’ye girecek öğrencilerin sınav motivasyonuna katkı sağlamak amacıyla, “Söyleşi” etkinliği düzenledi. Yazar Sinem Aksoy Gökgöz’ün katılımı ile gerçekleştirilen programda, üniversite adaylarının sınav stresi ile baş edebilmelerinin yöntemleri anlatıldı.

MOTİVASYON ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ

NiTSO ve NTB Proje Okulunda 163 öğrenci geleceğe kep attı NiTSO ve NTB Proje Okulunda 163 öğrenci geleceğe kep attı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 8-9 Haziran’da gerçekleştirilecek Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) katılacak adaylar, Niğde Belediyesi tarafından 100. Yıl Millet Kütüphanesi’nin Etüt Merkezi’nde düzenlediği programa yoğun ilgi gösterdi.

SINAV STRESİ İLE BAŞA ÇIKMA YÖNTEMLERİ…

Yazar Sinem Aksoy Gökgöz, YKS’ye girecek adaylara, sınav stres ile başa çıkabilmenin yollarını anlatırken, stres yönetimi, stresle başa çıkma teknikleri ve sınav öncesi motivasyon artırıcı uygulamalar hakkında detaylı bilgiler aktardı.  YKS’nin gençlerin hayatlarındaki en önemli dönüm noktalarından biri olduğuna işaret eden Sinem Aksoy Gökgöz, öğrencilerin yüksek kaygı düzeyi ile başa çıkmaları için almaları gereken önlemleri anlattı. Sınav konusundaki olumsuz düşüncelerden sıyrılmak için adaylara, sevdikleri aktiviteleri yapmalarını ve spor yaparak stres atmalarını öneren Gökgöz, sınav öncesinde motivasyon sağlayıcı hobilere yönelinmesinin önemine dikkati çekti. Gökgöz, sınav öncesi ve sınav günü yapılması gerekenler konusunda da öğrencilere bilgiler aktardı.

BAŞKAN ÖZDEMİR, YKS’YE KATILACAK ÖĞRENCİLERE BAŞARI DİLEDİ

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise yaptığı açıklamada, önümüzdeki hafta sonu yapılacak YKS’ye girecek tüm adaylara başarı diledi. Niğde Belediyesi olarak, kente kazandırdıkları yeni nesil kütüphanelerde, öğrencilerin hem ders çalışıp hem de bu tür etkinliklere katılma imkânı bulduklarını ifade eden Başkan Özdemir, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin ve gençlerimizin, geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları noktasında, Niğde Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

B1C8D030 08Eb 4A7A 9Cb1 6A731Aafc0D6

Editör: Selim GÖKEL