Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Nar ve Efendibey mahallelerinde hayata geçirecekleri sosyal konut projeleri ile gelir düzeyi düşük olan vatandaşları uygun fiyatlarla ev sahibi yapacaklarını açıkladı. 

Belediye Başkanı Emrah Özdemir, ev sahibi olmayı amaçlayan dar gelirli vatandaşların dört gözle beklediği müjdeli haberi, Nar Mahallesi Kalkınma ve Dayanışma Derneği’nin davetlisi olarak katıldığı toplantıda verdi.

İKİ BÖLGEYE SOSYAL KONUT PROJELERİ

Dernek üyeleri ve mahalle sakinlerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda yeni dönemde hayata geçirecekleri projeleri sıralayan Başkan Özdemir, yeni dönemde kentin iki ayrı bölgesinde sosyal konut projelerini hayata geçireceklerini anlattı.

DAR GELİRLİYE UYGUN FİYATLARLA KALİTELİ KONUTLAR ÜRETECEĞİZ

Nar Mahallesinde ve Efendibey Mahallesinde, gelir düzeyi düşük olan vatandaşlara yönelik sosyal konutlar üreteceklerini açıklayan Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Kirada oturan, ev sahibi olmak isteyen ve gelir düzeyi düşük olan vatandaşlarımıza, uygun fiyatlarda kaliteli konutlar üreteceğiz. Dar gelirli vatandaşlarımızın da ekonomik olarak fazla zorlanmadan ev sahibi olmalarına olanak sağlayacağız. Onları, uygun fiyatlı, güvenli ve sağlıklı yaşam alanları sunacağız” dedi.

 

NAR VE İLHANLI MAHALLELERİNE YAŞAM MERKEZLERİ VE KÜTÜPHANELER AÇACAĞIZ

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, son 2 yıl içerisinde 4 yeni kütüphanenin açılışını yaptıklarını da hatırlatarak, bu yıl 3 kütüphane daha açacaklarını, nihai hedeflerinin ise tüm mahallelere kütüphane ve yaşam merkezleri kazandırmak olduğunu belirtti.

Nar ve İlhanlı mahallelerinde de kadın yaşam merkezleri ve kütüphaneler açacaklarını kaydeden Belediye Başkanı Emrah Özdemir, geçtiğimiz aralık ayında temeli atılan İlhanlı Mahallesi Gençlik ve Kadın Yaşam Merkezi ve Kütüphanesinin kısa süre içerisinde tamamlanacağını, benzer bir projenin de Nar Mahallesinde hayata geçirileceğini ifade etti.

NAR VE İLHANLI’YA BÜYÜK ALTYAPI PROJESİ…

Niğde’de dolu dolu 15 Temmuz Etkinlikleri Niğde’de dolu dolu 15 Temmuz Etkinlikleri

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, dernek üyeleri ve mahalle sakinlerinin sık sık alkışlarla kestiği konuşmasında Nar ve İlhanlı Mahallesinde başlatacakları büyük altyapı çalışmalarına ilişkin detayları da paylaştı.

Niğde Belediyespor Adım Adım Şampiyonluk Yolunda Niğde Belediyespor Adım Adım Şampiyonluk Yolunda

Emrah 3