İYİ Parti Niğde İl Başkanı İbrahim Uzun, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in başkanlığında gerçekleşen “Seçim hazırlıkları ve istişare” konulu toplantıya katıldı.

81 ilin il başkanları ve partinin ilgili organlarının da dahil olduğu toplantıda, seçime giden süreçte yapılması hedeflenen konular ele alınırken, toplantıda bulunan İYİ Parti Niğde İl Başkanı İbrahim Uzun, toplantının geleceğe ışık tutacak türden konuların görüşüldüğü ile ilgili bilgiler verdi.

UZUN: BU İNANÇLA YOLA ÇIKTIK

6 yıl önce çok zor bir siyasi yolculuğa çıktıklarını belirten Uzun; “İlgili seçim sürecinde partimizin her bir üyesi ve destekçisine olmadık sözler yöneltim olmadık ithamlarda da bulunuldu. Son olarak ise Genel Başkanımız sayın Meral Akşener hanımefendi içinde bu kez farklı konular ile devam ettirilmeye çalışılıyor. Bizim hedefimiz yerel seçimlerde oldukça önemli adımlar ile ülkemiz geleceği için kazanımlar sağlamak. İYİ Partili kadrolar ile Belediyelerin nasıl yönetileceğini tüm Türkiye’ye göstermek istiyoruz.  Biz hakikaten demokrasiye, bu ülkeyi yönetmeye talip, içi daralan, nefes alamayan insanlarımızın nefes almasını sağlamak üzere yola çıkmış bir siyasi hareketiz. İnsanlarımızın kendisini ifade ettiği bir çerçevede, Anayasa'nın ilk 4 maddesini asla tartışmadan, ona el sürmeden, saygı göstererek, vatanımızın birliğini, bütünlüğünü, milletimizin beraberliğini ve birbirine olan saygısını hedef edinerek bu ülkeyi refaha, feraha çıkarabileceğimize inancımızla bir yolculuğa çıktık. Hukukun üstünlüğü, adaletin tesisini sağlamak, vatandaşın, milletin gözünün içine bakabilmek için bu parti kuruldu. Bu şekilde de devam edeceğiz. Yerel seçimlere eksiksiz hazırlanıyoruz” dedi.9e16d4db-1c5d-4b7e-828f-f47c5e59813b

UZUN: İSTİŞARE TOPLANTILARI ÖNEMLİ

Toplantıda ele alınan konuları teşkilat üyeleri ve yöneticileri ile önümüzdeki günlerde düzenlenecek toplantılarda görüşüleceğini ve bu harita doğrultusunda planlamalar yapılacağını belirten Uzun; “Teşkilatımız ile istişarelerimize inanıyor ve güveniyoruz. Alınan kararlar ve görüşleri burada da gündeme getirerek tüm üye ve teşkilatlarımızı bilgilendireceğiz. Bazı yerlerde adaylık ve aday adaylık konularında hareketlilik yaşamaya başlamıştık. Şimdi ise bu hareketlilik tüm il merkezi ve geneline yayılmış durumdadır. Kamuoyuna neden İYİ Parti konusunu bir kez daha ve tekraren anlatacağız” diye konuştu.

Hulus Özen'den Ekrem İmamoğlu'na Tebrik Hulus Özen'den Ekrem İmamoğlu'na Tebrik

cbad0b64-2acc-4d1b-9c47-97a7ff6f0c2f

Editör: Selim GÖKEL