İYİ Parti Niğde Dahil 81 ilde ortak bir basın açıklaması yayınlayarak son süreçlerde yaşanan zorlu ekonomik şartlar ve altında ezilen vatandaşın sesi olmak için ortak bir basın açıklaması yayınladı. İYİ Parti Niğde İl Başkanlığı tarafından basın mensupları ile paylaşılan açıklamada enflasyon, zamlar, vergi ve döviz kurlarında gerçekleşen aşırı artışlara yer verilirken, “Bu yağma düzeninin dünyada başka bir örneği yoktur” gibi oldukça sert ifadelere de yer verildi.

FATURA DAR GELİRLİYE KESİLİYOR

81 ilde ortak yapılan ve Niğde İl Başkanlığı tarafından da kamuoyu ile paylaşılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; “AKP iktidarının yanlış ekonomi programı ve politikaları sonrası millet olarak yeni bir zam dalgasıyla karşı karşıyayız. Uzun yıllar boyunca uygulanan hatalı politikalar sonucunda, seçim sürecinde atılan sloganlarla popülist vaatlere karşı rasyonel bir zeminin varlığından söz edebilmek mümkün değil. Bunun yerine, bütün faturayı dar gelirliye kesen, vatandaşın cebindeki son kuruşa da el atan bir yoksullaştırma politikasının sert bir şekilde uygulandığı görülmektedir.
Üstelik AKP iktidarı dar bir kesime bankacılık sistemi üzerinden kepçe ile rant dağıtırken, toplumun geniş kesimlerinden kaşıkla bu parayı toplamaktadır.

GARİBANDAN ALINAN VERGİ, SERVET SAHİPLERİNDEN ALINMIYOR!

Sabundan, kitaptan, çocuk bezinden ek vergi alınıyor ancak servetten elde edilen kazançtan vergi alınmamaktadır. Vatandaşa kemer sıkma tavsiye edilirken küçük, yandaş ve ranta dayanan bir kesimin zenginleşmesine hiçbir kemer dayanmamaktadır.

AKP’NİN YOKSULLUKTAN BAŞKA VERECEK BİR ŞEYİ KALMADI

AKP iktidarının bu ülkeye zamlardan ve yoksulluktan başka verecek hiçbir şeyi kalmamıştır. Bugün Türkiye’de adı konmamış bir IMF programı uygulanmaktadır. Yıllarca geçmiş iktidarları aynı konuda eleştiren AKP iktidarının, bugün IMF reçetelerini savunduğu, uyguladığı ve en adaletsiz vergi olan enflasyon vergisiyle milletin cebinde bir şey kalmayıncaya kadar bu düzeni sürdüreceği anlaşılmaktadır.

MEMUR, EMEKLİ, İŞÇİ, GARİBAN, ÖTV…

Memura ve emekliye yapılan cüzi zammın birkaç hafta içinde eriyip gitmesi bir yana, son olarak uygulanan akaryakıttaki ÖTV oranlarına yapılan zamla birlikte milletimiz derin bir yoksulluk çukuruna gömülmek istenmektedir.

DOLARA İKİ AYDA REKORLAR KIRDIRDILAR

İki ay önce, seçimin arifesinde 19.58 TL olan ABD Doları bugün 26.90 TL’ye gelmiştir.
BENZİN, MOTORİN; OTOGAZ ARTIŞI YÜZDE 70’İ GEÇTİ
Yine iki ay önce, seçimlerin arifesinde benzinin litre fiyatı 21.14 TL’yken bugün litre fiyatı 35.90 TL olmuş ve iki ay içindeki artış oranı yüzde 70’i bulmuştur.

YAĞMA DÜZENİ, DELİ DUMRUL İKTİDARI

Vekil Uzkurt: Asfaltsız Yol Kalmayacak Vekil Uzkurt: Asfaltsız Yol Kalmayacak

Bu yağma düzeninin dünyada başka bir örneği yoktur. Deli Dumrul iktidarı, vatandaşın gırtlağına çökmüş, garibanın kanını emmeye devam etmektedir. Kendi vatandaşını ezen, yoksullaştıran fakat bir yandan da servet sahiplerinin servetlerini katlamasını sağlayan bu vurguncu düzene karşı mücadelemiz devam edecektir. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, bütün kadrolarımızla birlikte milletimizin sesi olacağız.”

Editör: Selim GÖKEL