Halkçı Liseliler (Halk-Lis) Niğde İl Başkanı Hasan Yılmaz, Halk –Lis Niğde il başkanlığının kapatıldığını yazılı basın açıklamasıyla duyurdu.

Kale ve Kütüphane Projeleri Niğde’yi Zirveye Taşıdı Kale ve Kütüphane Projeleri Niğde’yi Zirveye Taşıdı

Halk –Lis Niğde İl Başkanı Yılmaz açıklamasında “Bundan yaklaşık 3 sene evvel Halkçı Liseliler Niğde İl Başkanlığı görevine geldiğim günden bugüne, en devrimci, en coşkulu, en sosyal demokrat ruhla Gazi Mustafa Kemal Atatürk babamızın altı ilkesinin aydınlık doğrultusunda, daha dört yaşında seçim otobüslerinde bayrak sallayarak başlayan, Cumhuriyet Halk Partisi sevdam günden güne büyüyerek benim bu günlere gelmemi sağladı. 
Görev sürem içerisinde Türkiye Lise Başkanları tarihinde ilklere imza atarak, sadece öğrenci kardeşlerimin sorunlarını değil, başta esnaflarımızın, emeklilerimizin, çiftçilerimizin, kadın haklarının, çocuk haklarının ve daha onlarca toplumsal sorunun üzerine kamuoyu ve yerel basın da ki açıklamalarım ile gündem oluşturup, sorunların çözüm yollarını gerekli kurum ve kuruluşlara aktarmaktan çekinmedim. Elbette bu süreç içerinde büyük sorunlara göğüs gererek, bulunduğum konumun hakkını vermek adına yanlışa yanlış, doğruya doğru demekten geri kalmamam haricinde ise asla ve kati suretle makam, mevki, koltuk için kula kulluk etmedim, hiçbir güçte beni kula kul ettiremeyecektir! Hasan Yılmaz Hak bildiği yoldan, Hukukun üstünlüğünden, Adaletin ışığından nasıl bugüne kadar ayrılmamışsa, bundan sonrada görevi, niteliği ne olursa olsun Vatanımızın, Milletimizin, Bayrağımızın bölünmez gücü adına çalışmaya, onurlu ve omurgalı dik mücadele vermeye devam edecektir’’ dedi.

HALKÇI LİSELİLER NİĞDE İL BAŞKANLIĞINI KAPATMIŞ BULUNMAKTAYIZ
Yılmaz açıklamasının son kısmında, “Halkçı Liseliler Niğde Yönetim Kurulu İl/İlçe Başkanları olarak, üyelerimizin bilgisi dahilinde aldığımız karar neticesinde Halkçı Liseliler Niğde İl Başkanlığını kapatmış bulunmaktayız. 
Bugüne kadar arkamızda dimdik  bir kale gibi duran başta ailelerimiz olmak üzere, üzerimizde emekleri olan değerli büyüklerimize,  basınımızın güzide temsilcilerine, omurgasını asla bozmayan yoldaşlarımıza şükranlarımızı evvela şahsım olmak üzere bütün üye arkadaşlarımız adına sunuyorum. Saygılarımla” İfadelerine yer verdi.

Editör: Selim GÖKEL