İşte Niğde’nin Yeni Polemiği

Seel Ajans tarafından yapılan açıklama aynen aşağıdaki gibidir…

GÜNCEL 29.09.2014, 19:54 01.10.2014, 21:40
İşte Niğde’nin Yeni Polemiği
 Niğde Günleri’nin 4.sü 20 – 23 Kasım tarihlerinde yapılacak. Niğde Tanıtım Günleri’nin organizasyonu bir Ankara firması olan Ruan Organizasyon tarafından yapılacak. Geçtiğimiz günlerde Niğde Dernekler Federasyonu Başkanı Emin Özer, Niğde basını ve Borhaber.net sitemizin de bulunduğu basın toplantısında  açıklamalar yapmıştı.

Dernek Başkanı Emin Özer’in bu toplantıda yaptığı konuşmadan  dolayı rahatsızlık duyduğunu belirten, Niğde’de faaliyet gösteren ve son iki Niğde Günlerini organize eden Seel Ajans bir açıklama yaptı.

Seel Ajans tarafından yapılan açıklama aynen aşağıdaki gibidir…

 

Niğde valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ başkanlığında yapılan toplantı ve Ankara Niğde Dernekler federasyonu başkanı Emin ÖZER beyin yapmış olduğu basın açıklamaları ile 20 -23 kasım tarihinde yapılacak olan 4. Niğde Günleri etkinliği çalışmaları başlamış bulunmaktadır.


Ankara Niğde Dernekler Federasyonu başkanı Emin ÖZER bey’in 26 Eylül 2014 tarihinde yapmış olduğu basın açıklamasında firmamıza dolaylı yollardan ithamda bulunulmuş olup 2. ve 3. Niğde günleri için yapmış olduğumuz düşündüğümüz hayata geçirdiğimiz birçok faaliyeti sanki ilk defa kendileri düşünmüş gibi veya daha önce yapılmamış gibi kamuoyuna yansıtmaları firmamızı rahatsız etmiştir.


3. Niğde günlerinden Öncesinde ve sonrasında firmamız il tanıtım günleri ve Organizasyon konusunda birçok ciddi projede yer almış olup almış olduğu sorumlulukları başarı ile yerine getirmiştir. Özellikle 3. Niğde günleri sonrasında Niğde Valimiz sayın Necmeddin KILIÇ beyin vermiş olduğu basın açıklamasında da firmamızdan övgü ile bahsetmiştir. Organizasyonun yapılması konusunda bizim firmamızın her hangi bir eksiği olduğunu düşünmediğimiz gibi kurumların kuruluşların fuar öncesinde, fuar sırasında, ve fuar sonrasında mağdur olmamaları adına birçok hizmeti vermiş bulunmaktayız. Ankara Niğde Dernekler federasyonu başkanı Emin ÖZER beyin bahsettiği birçok faaliyeti biz zaten geçen sene fazlasıyla yerine getirdik. Neden bu şekilde bir söylemde bulundu anlamış değiliz.

Niğde Günleri kapsamında yapılan 3 farklı organizasyon oldu.

1. Niğde günlerinde SEEL AJANS olarak biz yoktuk. fakat 2.

ve 3. Niğde günlerinde yapılan bütün çalışmaların bire bir içinde idik. 1.2.3. Niğde günlerinde verilen çaba gayret emek görüyorum ki adeta hiçe sayılmış sanki o yapılan organizasyonlar bu organizasyonun alt yapısını hazırlamadı 4. Niğde günleri birden bire ortaya çıktı. O dönemde görev yapan yönetim içinde sanki bugün açıklama yapan kişiler yoktu.1.2.3. Niğde günlerine hiç emek verilmemiş gece gündüz çalışılmamış esnafların, kurumların, Sivil toplum örgütlerinin Ankara’ya gelmesi adına ve o atmosferi yaşamaları adına ciddi gayretler verilmemiş gibi konuşuluyor. Unutmayalım ki bu işin başlangıcında o dönemin Niğde Valisi Sayın Âlim BARUT, Başkent Niğde Vakfı başkanı Musa BALABAN, Ankara Niğde Dernekler Federasyonu Başkanı Hafize ŞAHİNER ve yönetimleri bu başlangıç ateşini yakıp ateşlemeseydi ve Niğde Milletvekillerimiz Alparslan KAVAKLIOĞLU, Ömer SELVİ ve Doğan ŞAFAK, Niğde Belediye Başkanımız Faruk AKDOĞAN, Niğde Üniversitesi Rektörü Adnan GÖRÜR, Kaymakamlarımız,  Bor Belediye Başkanımız Sıtkı ERAT, İlçe, Belde Belediye Başkanları , Ticaret Odası Başkanımız Serdar ECEMİŞ, Organize Sanayi Müdürümüz Şevket KATIRCIOĞLU, Niğde Ticaret Borsası Zafer UYANIK, Ziraat Odası Başkanımız Veli KENAR, Esnaf Odaları Birliği Başkanımız Fahri EKER, ve Niğde Genelinde Faaliyet gösteren bütün sivil toplum Kuruluşları, Özel Sektörün temsilcileri, Niğde Halkı, Niğde Basını bu ateşi körüklemeseydi 1.2. ve 3. adım atılmasaydı 4. Adım olmazdı. Bütün bunlar yapılmamış ve sanki ilk defa yapılan bir organizasyon gibi geçmiş hiçe sayılamaz ve 3 organizasyonun emekçileri anılmadan 4. Niğde günleri yapılsa da amacına ulaşmaz.

Ankara Niğde Dernekler federasyonu Başkanı Emin ÖZER beyin Niğde Tv’ de ve basın toplantısında yaptığı açıklamalar sırasında Sayın Niğde Valimizin Bahsettiği gibi 3. Niğde günlerinin gerisinde kalmamanız gerektiğini biliyorsunuz ve firmamıza tecrübe konusunda galiba söyleyecek bir şey bulamıyorsunuz.

Bizim firma olarak 2. Ve 3. Niğde günlerinde eksiğimizin olmadığını ve mükemmel bir organizasyon yaptığımızı Gerek Niğde Valisi, Niğde Milletvekillerimiz, İç işleri Müsteşarımız, Meclis Başkanımız , Protokol de yer alan kişiler ve Misafirler zaten söyledi. Niğde Basını bundan defalarca bahsetti. Şimdi Siz sanki bütün bunlardan Niğde kamuoyunun haberi yok gibi veya onlar yalan söylemiş gibi geçmişi eleştiriyor ve yargılıyorsunuz. Organizasyona katılan bütün kurumlar, Firmalar, ve sivil toplum kuruluşları bizden övgü ile söz ederken mevcut başkan gerek eski yönetime gerekse firmamıza dolaylı yollardan ithamlarda bulundu. Neden böyle  bir açıklama yapma gereği duydu onu da anlamış değiliz.

Basın toplantısında verilen demeçlerden birisi de sanki daha önce hiç reklam çalışması yapılmamış ilk defa 4. Niğde günlerinde reklam çalışması yapılacakmış gibi reklamın öneminden bahsedildi. Bahsedilen bütün mecralar ve daha fazlası zaten bizim 2. Ve 3. Niğde günlerinde kullanmış olduğumuz mecralar. Açıklanan mecralar ve reklam projeleri elimizdeki mevcut kayıtlarda ispatlı bir şekilde mevcuttur. Yapılan lansman da sanki ilk defa siz tarafından yapılıyormuş gibi bahsediliyor. 2. Niğde günleri ve 3. Niğde günlerinde Niğde’nin sembolü olan Elma maketleri, Kemerhisar Kemerleri, Alaaddin cami, Saat kulesi maketleri ve buna benzer birçok ayrıntıya değinilmiştir.

Evet 3. Niğde günlerinden sonra Niğde’nin gurur duyacağı bir firma şeklinde Anadolu’nun birçok il tanıtım günü için teklifler verdik ve Organizasyonlar yaptık. Firmamızın CV si hakkında vermiş olduğunuz demeçte firmamızın kendine güveni tam olduğundan dolayı üzerimize alınmadık. SEEL AJANS olarak değil de keşke Niğde’den farklı bir firmadan daha teklif istense idi. En azından Niğde’nin parası yine Niğde de kalırdı ve Niğde biraz daha kalkınırdı.

Fakat CV si kabarık olan ve defalarca Trabzon günleri yapmış olan ORGANİZASYON firmasının CV sine detaylı bakarsak o firmanın da CV sinde eksiklikler mevcut. Sizce AKM içinde sadece kültürel etkinliklerle doldurma şansı var mıdır. Biz Bunu 2 yıl boyunca ve diğer organizasyonlarımızda da denedik. Mevcut katılımcı ile maalesef bu mümkün olmuyor.

Biz bu yıl bu hem Niğdeli olarak hem de Organizasyon firması olarak yine ANKARA Atatürk Kültür Merkezinde olacağız ve bizim yapamadığımız ima edilen aktiviteleri gördüğümüzde Niğde adına çok gururlanacağız. Eksik olan faaliyetleri de not edip kamuoyu ile paylaşacağız. Umarım her şey Niğde için mükemmel gerçekleşir.

Geçen yıl Niğde Valimizin yeni gelmesi ve sorunsuz bir Organizasyon olmasını istemesinden dolayı SEEL AJANS olarak kâr gözetmeden Niğde sevdalısı olarak yaptık bu organizasyonu. Umarım bu yıl çok daha güzel bir organizasyon olur.

Bu yıl yapılması planlanan satış organizasyonun dışarı alınması firmalara, Kurumlara ve Esnaflara yük, Ekstra personel, malzeme, stant, araç gereç vb. bir maliyetler doğuracağından dolayı kabul edilmeyeceğini düşünmekteyim.

Firmamızın ve 1.2.3. Niğde günlerine emek verenlerin emeklerinin hiçe sayılmaması adına yapmış olduğum bu açıklamada sürece zarar verme veya kimseyi tenkit etme niyetinde değilim. Herşey Niğdemiz için Güzel bir tanıtım geçmesi adına. 4. Niğde Günlerinde Emeği geçecek olan bütün katılımcılara ve Niğdemizi Hakkıyla tanıtacak olan Ankaralı Organizasyon firmasına şimdiden teşekkür ederim. Temennimiz odur ki daha önceki yıllarda satıldığı iddia edilen Meşhur Niğde Hamsisi bu yıl satılmaz.!

Saygılarımı sunarım. 

SEEL AJANS ORGANİZASYON
Serdar GÜLEŞ
Firma Sahibi

*****
Konu ile ilgili önceki Haberimiz için TIKLAYIN 

Söz konusu olan toplantısı videosu aşağıda


Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (18)
göreceğiz 8 yıl önce
ruan organizasyonu görelim bide belki o daha iyi tanıtacak niğdeyi ozaman gelsinde seel ajans hakkındada yorum yaparız
afaki 8 yıl önce
sayin başkan "uzayan kol bizden olsun" diyor ama dediği ile kalmış.
cin ali 8 yıl önce
böyle işleri polemik yapmanın alemi yok. kimse bedava iş yapmıyor. dün başka firma bugün başka firma niğdelilerin bir huyu var, yabancı birinden görmezlerse geriye sayarlar, üretmezler taklit ederler, yaratıcı değillerdir, taklitçilerdir. her esnaf böyle sözüm sadece organizson işleri için değil.
ahkamzade şevket çiner'in torunu 8 yıl önce
seel ajansın bu sene ustalık dönemi idi, şans vermediler bence bir kere daha denenmesi lazımdı. acemiliği atmıştı. ondan sonra başka firmalara yönlenilebilinirdi.
UZAYAN 8 yıl önce
uzayan kol bizden olsun diyen sayın başkan yalan söylemmeişki... niğdenin değil kendi kollarını uzatmanın peşindeler anlaşılan...
seel ajansın icraatlarını ve hizmetlerini çokça duyduk. şahsen tanımam ama hella olsun niğdenin göğsünü kabartacak işler yapıyorlar... niğdenin başını eğecek değil göğsünü kabartacak icraatlar hizmetler ve organizasyonlar lazım...
hadi cnaım 8 yıl önce
öyle bir başkan düşünün ki, önceki dönmelerde yakın zaman akadar yönetimind eolduğu bir mirası eleştirsin... siz anca eleştirin sayın özer...
haaa bu arada hamsi işini galiba yeni firma daha iyi yapacak ... saygılar
yakup altılı 8 yıl önce
bu haber için ve açıklama için teşekkürler, bu haberden sonra niğde günlerine gerek dernek, gereksez organizasyon firması asılır, eğer yeterli bir sonuç alınmaz ise federasyonun son niğde günleri olur,
niğdeli 8 yıl önce
ben şunu merak ediyorum, neden federasyon niğde günlerinde var, niğde de bir komisyon kurulsa ve herkes blir tarafından tutsa ve öyle yapsalar. ticaret odası bu işi pekala düzenleyebilir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 15 34
2. Rizespor 14 25
3. Pendikspor 14 25
4. Keçiörengücü 14 25
5. Boluspor 14 25
6. Samsunspor 14 24
7. Manisa FK 14 23
8. Bodrumspor 14 22
9. Bandırmaspor 14 21
10. Sakaryaspor 15 19
11. Altay 14 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 14 14
16. Altınordu 14 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 14 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4

Gelişmelerden Haberdar Olun

@