Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezi Gençlik liderleri tarafından köy okullarında okuyan ilkokul çocuklarına kalem seti hediye edildi.

Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Niğde Gençlik Merkezi koordinasyonunda köy okullarında okuyan ilkokul çocuklarına kalem seti hediye etme çalışmalarını sürdürüyor.

ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlar sonrasında toplanan kalem setleri, Niğde Gençlik Merkezi tarafından ilkokula yeni başlayan öğrencilere dağıtılmaya devam ediyor. Daha önce il merkezinde bulunan bazı okullarda kalem seti dağıtan Gençlik liderleri, şimdi de köy okullarını ziyaret ederek ilkokul öğrencilerine kalem seti dağıtımı gerçekleştiriyorlar. Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri, minik öğrencilerin okul heyecanlarına ortak olmanın yanı sıra kalem seti dağıtımı esnasında sınıf içinde çocuklarla yüz boyama, akıl ve zeka oyunları gibi eğlenceli etkinlikler düzenliyorlar. Bu sayede hem Gençlik Merkezi’nin tanıtımını yapıyorlar hem de minik öğrencilere okulu sevdirmeye ve alışmalarına yardımcı oluyorlar.

Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü Turan Sayın, ÖSYM tarafından yapılan sınavlar sonrasında Gençlik Liderleri ve gönüllü öğrenciler tarafından toplanan kalem setlerinin ilkokul birinci sınıf öğrencilerine dağıtılmasının devam ettiğini belirtti.

Sayın, il merkezindeki okullarda gerçekleştirdikleri dağıtımın ardından şimdi de köy okullarına odaklandıklarını ifade ederek, “Köy okullarımızı ziyaret ederek hem öğrencilerimize kalem seti dağıtarak onları mutlu ediyoruz hem de Gençlik Liderlerimiz tarafından düzenlenen etkinliklerle güzel bir gün geçirmelerine, okula daha iyi adapte olmalarına destek veriyoruz” dedi.

Bu tür sosyal sorumluluk projeleri, ilkokul çocuklarının eğitim hayatına olumlu katkılar sağlamanın yanı sıra toplumun dayanışma ve yardımlaşma duygularını da güçlendiriyor

Avrupa 2.’Si Boksör Memleketi Niğde’de Coşkuyla Karşılandı Avrupa 2.’Si Boksör Memleketi Niğde’de Coşkuyla Karşılandı

Editör: Selim GÖKEL