Niğde'de öğrenciler, "Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği"yle eğlenceli vakit geçirdi. Niğde Atatürk Kent Ormanı'ndaki etkinlikte, 167 öğrenci, 40 öğretmen ve idareileri katıldı, 14 farklı oyun oynadı.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, şenliğin öğrencileri, özellikle teknoloji bağımlılığında kurtarmak için düzenlendiğini belirterek, "Bu etkinliği hem çocuklarımızın sağlıklı yaşamlarına katkı sağlamak hem de onların fiziksel ve mental gelişimini sağlamak amacıyla düzenledik. Hep beraber eğleniyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederiyorum." ifadelerini kullandı.

01Dahafazlafoto

Eğitim İş Üyeleri  Milli Eğitim Binası Önünden Bakan'a Seslendi. Eğitim İş Üyeleri Milli Eğitim Binası Önünden Bakan'a Seslendi.

Yaşar, “Geleneksel oyunlarımız, kültürel mirasımızın bir parçasıdır ve bu şenlik, bu mirası gelecek nesillere aktarmak için bir vesiledir. Bugün 40 öğretmen ve 167 öğrencimizle gerçekleştireceğimiz etkinlikte 14 farklı geleneksel oyun oynanacak. Özellikle öğrencilerimizi teknoloji bağımlılığından kurtarmak, bilgisayar başından kaldırmak için bu etkinliği yapıyoruz. Çocuklarımız için gelişen teknolojinin etkileri sonucu bu tür etkinliklerin önemi daha da artmıştır. Geleneksel oyunlarımız, fiziksel aktiviteyi teşvik eder, ekip çalışması becerilerini geliştirir ve en önemlisi, çocuklarımıza eğlenceli bir öğrenme ortamı sunar" dedi.

Takımlar halinde oyunlar oynayan çocuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Editör: Selim GÖKEL