Fatih Kılıç, Niğde Çiftçi Malları Koruma Başkanı Oldu Fatih Kılıç, Niğde Çiftçi Malları Koruma Başkanı Oldu

Oda Başkanı Göktepe, zincir marketlerin haksız rekabetine karşı yok olmayla karşı karşıyadır vurgusunu yaptığı çağrısında; "Küçük esnafımızı yani kültürümüzü yok etmek amacıyla türeyen üç harfli marketlere karşı esnafımızı korumak için bayram alışverişlerimizi lütfen yerel esnafımızdan yapalım. Bir ilde, bir ilçede ya da bir kasabada zincir market açılması onlarca bakkalımızın, zücaciyecimizin, nalburumuzun, manavcımızın, kasabımızın ve diğer küçük esnafımızın dükkânının kapanmasına neden oluyor. 
Zincir marketler bir kanser gibi kontrolsüz bir şekilde ilimizin her yerine, her sokağına onlarca mağazayla yayılmış durumda. Yıllarca birlikte yaşadığımız, acımızı, sevincimizi, paylaştığımız, yeri geldiğinde zor günümüzde veresiye defterine yazdırdığımız, hatta borç para aldığımız yerel esnafımız zincir marketlerin haksız rekabetine karşı yok olmayla karşı karşıyadır. 
Zincir marketler aynı zamanda, kültürümüzü, iletişimimizi, sohbetimizi ve neşemizi bile çaldıklarının farkında olmamız lazım. Tamda bu yüzden değerli halkımıza, alışverişlerini yerel esnaftan yaparak zincir marketlere karşı koruma çağrısında bulunuyoruz. Esnaf Sokağımızın Işığıdır, Işığımız sönmesin." dedi.