Bor'da ki Darp Olayı Niğde'de Kınandı

Bor İlçesinde, Bor İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından darp edilen olayı ve Niğde Devlet Hastanesinde bir sağlık çalışanı darp olayı Niğde'de protesto edildi.

EĞİTİM 13.04.2015, 18:57 13.04.2015, 21:57
4118
banner830
Bor İlçesinde, Bor İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından darp edilen öğretmen için bugün öğretmenin görev yaptığı  Bor Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencileri derse girmeyerek öğretmenleri için protesto yürüyüşü yaptı.

Bugün saat 17:00 da sendikalar Bor'da ki darp olayını ve Niğde Devlet Hastanesinde ki sağlık çalışanına yapılan saldırı için bir basın açıklaması yapıldı.

Haber-Foto - Video:Enes Can ÖZMEN
 

Niğde Hükümet Meydanın da yapılan basın açıklamasına bir çok sendika ve siyasi partiler destek verdi. Basın Açıklamasına Türk Eğitim Sen, Türk Sağlık Sen, Eğitim İş , Aktif Eğitimciler Sendikası, Eğitim Sen  gibi sendikalar ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi , Milliyetçi Hareket Partisi, Vatan Partisi destek verirken Niğde Milletvekili Doğan Şafak ve bir çok siyasi parti milletvekili adayları da alanda bulundu. Sendikalar adına basın açıklamasını Türk Eğitim Sen Sendikası Niğde İl Başkanı İhsan Uğraş yaptı.

Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Uğraş ; Bor İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından darp edilen Türk Eğitim Sen üyesi öğretmen Adem Korkmaz hocama geçmiş olsun diyorum. Bugün burada Türk Eğitim Sen, Eğitim İş , Eğitim Sen ve Aktif Sen olarak meslek onurumuza sahip çıkmak için omuz omuza yürek yüreğe bulunuyoruz. Kamu çalışanlarına desteklerini esirgemeyen ve yaptığımız bu eğleme bizzat katılarak yanımızda duran siyasi partilerin kıymetli yönetici ve adaylarına teşekkürü borç biliyorum.


2014 yılı ağustos ayında çıkarılan ve kamu oyunda MEB yasası olarak bilinen kanunla, 4 yılını doldurmuş ne kadar idareci varsa bir çırpıda görevden alınmış, yerine “Benim adamım, benim sendikam” zihniyeti ile atamalar yapılmıştır. Bu atamalar yapılırken liyakat , ehliyet , başarı kırıterleri yerine yandaşlık tek kriter olarak benimsenmiştir. Bunun sonucunda da adeta kurumların hafızası silinmiştir.

 Her zaman vurguladığımız önemli bir konu vardır. Bir milletin geleceğini eğitim inşa eder. Huzurun olmadığı yerden başarı beklenemez. Ama görünen o ki Bakanı, Valisi, Milli Eğitim Müdürü adeta öğretmenlerin huzurunu kaçırmak için ne gerekiyorsa yapıyorlar. Yalova Valisi’nin hem de öğrencilerin önünde hakaret ettiği ve bu hakaretin ağırlığını kaldıramayarak kalp krizi geçiren yaşama veda eden öğretmen arkadaşımız Halil Serkan Öz olayından sonra Bor İlçesinde yaşanan bu hadise durumun ciddiyetini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Bor Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Lisesi Edebiyat öğretmeni Adem Korkmaz Yurt dışı sınavını yüksek puan ile kazanmış mülakat için izin istemiştir. Mülakat sınavı yazılı sınav gibi değildir. Her ne kadar sınavın saati 09:00 olarak bildirilmişse de mülakata alınacağı saatin kesin zamanı yoktur. Mülakata alınma sırası öğleden sonraya hatta ikindi sonuna kalabilir. Bu nedenle öğretmen arkadaşımız her ihtimale karşı Çarşamba günüde izin istemiş ancak bu talebi Bor İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Özüdoğru tarafından red edilmiştir. Bu sözlü diyalogların ardından öğretmen Adem Korkmaz İlçe Milli Eğitim Müdürüne bu iznin yasal hakkı olduğunu söylemesine rağmen İlçe Milli Eğitim Müdürü görüşünde ısrarcı olmuş, akabinde “ Sen bana karşı mı geliyorsun” diyerek öğretmen arkadaşımız Adem Korkmaz’ı darp etmiştir.

 Türkiye’de eğitime ve öğretmene verilen değerin seviyesini açık ve net bir şekilde gösterilmiştir. Öğretmenler itibarsızlaştırılmakta eğitim çalışanları horlanmakta, kısacası eğitimde başarı yerine siyasallaşma hesapları yapılmaktadır. Kamuyu idare edenlerde ki bu arızalı yaklaşım maalesef en tepeden aşağıya doğru idarenin hemen her hiyerarşik kademesinde kendini hissettirmektedir. Makamlar kimsenin şahsi mülkü değildir.  Koltuklar gelip geçicidir. Yeter artık diyoruz. Eğitim çalışanlarına karşı saldırı ve şiddeti esefle telin ediyoruz. Öğretmenimize karşı bu saldırıyı gerçekleştiren Bor İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Özüdoğru’nun derhal görevden alınmasını talep ediyoruz ”dedi.

 

 Türk Sağlık Sen Niğde İl Başkanı Adnan Özer ; Geçtiğimiz gün Niğde Devlet Hastanesi Sağlık Çalışanına yapılan saldırıyı da kınayan ve takipçisi olduklarını belirten kısa bir açıklama yaptı.

Basın açıklaması ardından toplanan kalabalık olaysız bir şekilde değildir.

Yorumlar (49)
KAMİL 6 yıl önce
i̇lçe müdürüne posta koyup ilk yumruğu atan, sonrasında maalesef dayak yiyen, üyesinin fiiliyatını gizleyerek dayak yemiş görüntüsünü kendi üyesi, eğitim çalışanı, aile babası, özel hayatı gibi unsurlardan sıyırıp, sosyal itibarını hiçe sayıp pornografik bir anlayışla (gözü mor) öğretmeni ülkeye servis etmek her kişiye ve her olaya sendikal malzeme gözüyle bakmaktır. olayın bütününü gizleyip işine gelen kısmi görsellerle süsleyip, o insanı yarın sokağa nasıl çıkar diye düşünmeyip üyemiz dayak yedi hinliğinden medet umanlar gel seni artist yapacağım diye kız kandıran yönetmen mantığa cuk otururlar.
mustafa 6 yıl önce
tecimer abimizde bu kutsal ittifaka arkada resimde gülüyor.nasıl başardınızda bu adamları bir araya getirdiniz.dava böyle birşey olsa gerek.yazıklar olsun sizlere......
ŞER İTTİFAKI BİRARADA 6 yıl önce
bakiyorum da bütün şer i̇tti̇faki bi̇r araya gelmi̇ş ni̇ğdemi̇zi̇ ve ülkemi̇zi̇ nasil karalayip kariştiriririz di̇ye çalişma yapiyorlar.bu ülkeni̇n huzurunu bozmaya ki̇mseni̇n hakki yokkk...
KAMİL 6 yıl önce
böyle ölü getir sevelim, yaralı getir övelim, karakterlere suikast düzenleyelim aklıyla yapılan sendikacılık, sonun bir önceki durağındaki kağşak sendikacılıktır. kin ve nefret zerkeden, alanı her gün kirleten, üye tutmak amacıyla insanların duygularına tazyikle yük yükleyen anlayış, öğretmeni müdürle karşı karşıya getirecek nefret dilini peyda eden, kendini mağdur hissedip eyleme katılmak istemeyen ama onu zorla senin mağduriyetini kullanmamız lazım, sen değilse bile bu düştüğün konum bize lazım anlayışıyla kişiyi kendi iradesine rağmen alana sürükleyen; mağduriyetleri hak yerine mevzi, kişileri birey yerine işlevsel aktör, herkese ve her şeye sendikal malzeme muamelesi yapan, gerçekleri inkârla yapılacak sendikacılık bu kadar olur. gün gelir ona da gem vurulur.
ovacıkllı 6 yıl önce
tesadüfe bak hocanın adı ekmelettin değil ama niye biraraya gelmişler ki,çok manidar.....
ademoğlu 6 yıl önce
yanlış işler peşindesin adem...o yanındakiler seni kullandıktan sonra bir kenara atacaklar. o zaman seni öpen öpene olacak. yol yakınken yanlıştan dön. bir dost tavsiyesi. bu arada bende öpüyorum.
ŞER İTTİFAKI 6 yıl önce
arkadaş yazmayım diyorum ama bu olaydan kendine pay çıkarmaya çlışan eğitimi zerre düşünmeyen ne kadar aşağılık zavallılar varmış
Hasan YILDIRIM 6 yıl önce
vay, vay, vay kimler yan yana gelmiş ve olay çarpıtılmış durumda. memleket bunları damı görecekti.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Köyümüzün nigde bora yaklaşmasını istiyoruz köyümüzün havası çukurda oldugundan kötū suyu icilmiyor cok kötü dışardan bidonla icme suyu getiyoz
Köyümüzün nigde bora yaklaşmasını istiyoruz köyümüzün havası çukurda oldugundan kötū suyu icilmiyor cok kötü dışardan bidonla icme suyu getiyoz
Köyümüzün nigde bora yaklaşmasını istiyoruz köyümüzün havası çukurda oldugundan kötū suyu icilmiyor cok kötü dışardan bidonla icme suyu getiyoz
Köyümüzün nigde bora yaklaşmasını istiyoruz köyümüzün havası çukurda oldugundan kötū suyu icilmiyor cok kötü dışardan bidonla icme suyu getiyoz
Laf,laf,laf.
27°
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 03:58
Güneş 05:36
Öğle 12:53
İkindi 16:43
Akşam 20:00
Yatsı 21:31
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 0 0
2. Alanyaspor 0 0
3. Altay 0 0
4. Antalyaspor 0 0
5. Beşiktaş 0 0
6. Karagümrük 0 0
7. Fenerbahçe 0 0
8. Galatasaray 0 0
9. Gaziantep FK 0 0
10. Giresunspor 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Hatayspor 0 0
13. Başakşehir 0 0
14. Kasımpaşa 0 0
15. Kayserispor 0 0
16. Konyaspor 0 0
17. Rizespor 0 0
18. Sivasspor 0 0
19. Trabzonspor 0 0
20. Malatyaspor 0 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altınordu 0 0
3. Ankara Keçiörengücü 0 0
4. Ankaragücü 0 0
5. Erzurumspor 0 0
6. Balıkesirspor 0 0
7. Bandırmaspor 0 0
8. Boluspor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Denizlispor 0 0
11. Eyüpspor 0 0
12. Gençlerbirliği 0 0
13. Kocaelispor 0 0
14. Manisa FK 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Samsunspor 0 0
17. Tuzlaspor 0 0
18. Ümraniye 0 0
19. İstanbulspor 0 0
Takımlar O P
1. Arsenal 0 0
2. Aston Villa 0 0
3. Brentford 0 0
4. Brighton 0 0
5. Burnley 0 0
6. Chelsea 0 0
7. Crystal Palace 0 0
8. Everton 0 0
9. Leeds United 0 0
10. Leicester City 0 0
11. Liverpool 0 0
12. Man City 0 0
13. M. United 0 0
14. Newcastle 0 0
15. Norwich City 0 0
16. Southampton 0 0
17. Tottenham 0 0
18. Watford 0 0
19. West Ham 0 0
20. Wolverhampton 0 0
Takımlar O P
1. Deportivo Alaves 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cádiz 0 0
6. Celta de Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Granada 0 0
11. Levante 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Osasuna 0 0
14. Rayo Vallecano 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@