Artan enflasyon ve zamlar eğitimi de vurdu. Okullar açılmadan velileri “Masrafları nasıl karşılayacağız?” derdi sardı. Ders başlamadan şimdiden dert başladı. Kırtasiye giderleri katlandı.

Okulların açılmasına sayılı günler kala okul masrafları velileri kara kara düşündürüyor. Ders zili anaokulu ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri için 4 Eylül’de, ortaöğretimdeki diğer öğrenciler için 11 Eylül’de çalacak. Henüz ihtiyaç listeleri tam olarak belli olmasa da veliler yavaş yavaş kırtasiye ve diğer giderler için bütçe hazırlamaya çalışıyor. Ancak bu yıl yüksek enflasyon ve iğneden ipliğe gelen zamlarla kırtasiye ücreti, iki çocuklu bir aile için neredeyse asgari ücrete denk düşüyor.

Okul öncesi ve ilkokulda kırtasiye malzemelerinin ücretleri dudak uçuklatırken diğer sınıflarda ise MEB’in dağıttığı kitapların yetersizliği nedeniyle istenen ek kitap ücretleri cep yakıyor.

Erhan Adem, Niğde'de mera alanının JES projesi için kullanılmasını eleştirdi Erhan Adem, Niğde'de mera alanının JES projesi için kullanılmasını eleştirdi

Kaynak : Niğdetv - Kanal 68

Editör: Selim GÖKEL