27.10.2011, 11:47 1193

Deprem...

Dostları ya da danışmanları düşman olan ve kendi milletine zulmeden yöneticiler iflah olmazlar !
 
 
Bir hususu size arzedeceğim. Ben mütevazi bir şekilde 14 yaşımdan beri genellikle şiir ve yazılarımı rüyalarımdan aldığım işaretlerle yazıyor, bunları desenlerime de aksettiriyorum. Meselâ 1975 yılında yazdığım aşağıda başlıkları geçen :
 
 
 
«SEN SUÇLU DEĞİLSİN ARKADAŞ» başlıklı şiirim
 
30.11.1976   KELEBEK GAZETESİ 
31.08.1977   GÜNAYDIN GAZETESİ 
00.11.1977   KÖK DERGİSİ (TURQUIE)
20.01.1978   YENI KIROBA GAZETESİ 
00.02.1978 ŞIK MECMUASI (TURQUIE)
30.06.1978   KIRKLARELİ GERÇEK GAZETESİ
 
 
 
«YARGILANIŞIM» başlıklı şiirim
 
 
 
00.00.1975 AKŞAMLARIN DURAĞI
 
17.08.1976 KELEBEK GAZETESİ
 
02.06.1978 YENİ BOR GAZETESİ
 
 
«HÜCRE» başlıklı şiirim
 
21.10.1976 KELEBEK GAZETESİ
02.08.1977 SİİRT’TE SON SÖZ GAZETESİ
 
13.08.1977 YENİ BOR GAZETESİ
 
22.09.1977 AFYON EMİRDAĞ GAZETESİ
 
02.01.1978 YENİ KIROBA GAZETESİ
 
gibi yayın organlarında belirtilen tarihlerde yer aldılar. Şiirlerimi yazdığım 1975’ten 3 yıl sonra yani 08.08.1978 tarihinde ise «suçlu olmadığım» halde «yargılandım» ve «hücreye» atılarak işkence gördüm. Ve bugüne kadar kendime «SEN SUÇLU DEĞİLSİN ARKADAŞ» diye seslendim.
Tabii beni ihbar edenlerin, bana iftira edenlerin, işkence çektirenlerin her biri Hüda’nın mahkemesinden geçirilerek cezalandırıldılar. Ben onlar için manevi bir imtihan ve ceza vasıtası olmuş oldum.
 
Evet masumiyet karşısında hiçbir güç, hiçbir kabadayı duramaz... Yıkılırlar yani...
 
 
Deprem oluşturan makineler
 
2005 yılından önce üst üste gördüğüm rüyalar sonrasında Amerika tarafından üst düzey teknolojiyle oluşturulan üç ayaklı deprem makinelerinden bahsetmiştim.
 
Olacak ya bir rüya gördüm. Aynı rüya farklı günlerde 2 kez tekrarlandı. 10.08.2005 tarihinde yazdığım «DEMOKRASİ ÇARKI» ve «TİYATRO : A99 ÜLKESİ» başlıklı yazılarımla bu rüyalarımdan da değişik konular içerisinde bahsettim.  
 
 
 
¤ 10.08.2005 tarihli «DEMOKRASI ÇARKI» başlıklı yazımın bir bölümünde : «Zamanımızda deprem oluşturan, bulutlara yön veren uzay teknolojilerinin varlığını biliyorsunuz. Bunu hadiselerin yaşandığı bölgelerden ve ülkelerden de anlayabiliyoruz. Günümüzde İstanbul gibi büyük şehirlerden insanların uzaklaştırılmaları için emperyalist güçlerin organize ettiği ya yapay planlanmış olaylar ya da depremle ilgili haberler sık sık gündeme getiriliyor. Bizim hazır olmadığımız, dış güçlerin aylarca hazırlık yaparak körüklediği olaylarla sıkıntılarımız arttıkça artıyor. Dünyanın bozulan dengesi üzerinde yapılan hesaplar sadece insanlar ve ülkeler üzerinedir. Bu sebeple akıllı ve güçlü olanlar söz sahibi oluyorlar. Her şey şimdi uzaydan takip ediliyor. Biz bir yerlerde zaman öldürürken onlar çeşitli şekillerle ülkeleri işgal ediyorlar. Ülkenizdeki herhangi bir yöneticiyi dahi etkileri altına alarak hedeflerine ulaşmaya çalışıyorlar. Zamanımızda paranın köleleri ve kukla insanlar çoğaldılar.»
 
 
 
¤ 05.07.2007 tarihli A99 Ülkesi başlıklı Tiyatro türü yazımda da «İçinde yaşadığınız ülkeyi özünden sarsacak psikolojik sarsıntılar, elektronik saptırma cihazlarıyla şifre ve kodları sizde de bulunan uçakların düşürülmesi, görünmez sistem içerisinde mağma uzantılı üç ayaklı deprem oluşturan nükleer ışın bombaları, manyetik çekirdekler ve cinayet metodlarının uygulama safhasında olduğu, üçüncü kişiler tarafından kesinlikle anlaşılmamalı. Gerekirse bazı olaylar kaza görüntüsü şeklinde ya da tesadüflerden ibaret gibi ön plana çıkarılıp medyanın desteğiyle farklı yönlere çekilmelidir» şeklinde aynı konudan bahsetmiştim.
 
 
 
¤ 02.07.2011 tarihli «Tertip Siyaseti» isimli yazımda «Gelişmelere bakarak bilinçlenmeyi biçimlendirmek zorundayız» başlığı altında «Türk Milleti AKP’yi mi iktidara getirdi yoksa problemleri mi iktidar yaptı? Bir başka soru AKP’yi tekrar iktidar yapmakla onlara ya da Türk Milletine iyilik mi yaptınız, yoksa kötülük mü yaptınız? Bunları düşünmek zorundasınız! Ben ne demek istiyorum? Bunun cevabını yaşayacaklarınızla yine siz vereceksiniz! Yani AKP yöneticileri emperyalist örgülemelerle dolu dönülemeyecek sorunlu, engebeli bir yola girmişlerdir. Ne yazık ki AKP yöneticilerine yapılan uyarılar da etkili olamamaktadır. Türkiye’nin sorunu sadece Anayasa değişikliği değil, özden kopma, inançlardan uzaklaşma, millî birlik ve beraberliği sağlayacak asil duygulardan ya da adaletten uzaklaşmadır. » demiştim. Bu ifadelerimi 18.07.2011 tarihli «Sezgiler» başlıklı yazımda da tekrarlamıştım.
 
 
 
Bu şeklinde bahsettiğim konu 2008 yılı içinde Belçika’da görev yapan İstanbul’lu Yorgo isimli bir Doktor vatandaşımız eşiyle, şiirlerimi Fransızca’ya tercüme eden Brüksel Adliyesi Yeminli Tercümanlarından Yakup YURT’un evinde benim gibi misafir idi. Ben hiçbir şey bahsetmeden o şu şekilde açıklamalarda bulundu : « Brüksel’de Nato’da görev yapan üst rütbeli bir Amerikan subayı gelişmemiş veya fakir ülkelerde üç ayaklı elektronik deprem makineleriyle yani nükleer ışınlarla depremi dahi bizim ülkemiz oluşturuyor, insancıl olmayan bu duruma çok üzülüyorum dediğini» açıkladı. Yakup YURT da bu konuyu rüyalarımdan etkilenerek yıllar önce benim dile getirdiğimi ve yazdığımı duyurdu. Doktor Yorgo ise «inanılmaz bir durum» diyerek, buna oldukça şaşırdı.
 
 
 
«Her felaketi ALLAH’tan geliyor, diye sinenize çekerseniz, şirke girmiş olursunuz. AKP ile çağın ve dünyanın şartlarını takip etmeniz, sorunlarınızı göğüslemeniz mümkün değil... Ancak gününüzü kurtarma adına günahlarınızı katmerleştiriyorsunuz.»
 
İzmir, İncirlik gibi ülkenizin bir çok bölgesinde Amerikan askeri üsleri varken, AKP gibi Emperyalizme ve BOP’a eşbaşkanlık yapanlara desteğiniz sürerken, yabancı gemiler Karadeniz’de, Ege’de, Akdeniz’de yani bölgenizde cirit atarken acılara, felaketlere hazırlıklı olun!
 
Van depreminin açtığı felaketlerden, terör hadiselerinden, insanlarımızın ölümlerinden ve şehadetlerinden, açılımcı AKP yöneticileri ve destekçileri sorumludur.
 
 
 
«Allahüekber» nidalarıyla Müslümanları Müslümanlara öldürtüyorlar!
 
 
 
AKP’nin Libya muhaliflerine Kaddafi’nin kafasını koparttırmak ve cesetini tekmelettirmek için 300 milyon dolar gönderdiğini her halde unutmadınız ? Nihayet Kaddafi’nin kafası Allahüekber nidalarıyla ezildi ve ceseti tekmelendi… Yani göz göre göre hunharca cinayet işlendi.
 
Bu işlenilen cinayetin ortaklarından biri de Kaddafi’den ödül alan Recep Tayyip Erdoğan’dır.
 
 
 
Bir de diktatör diye yaygarayı basan din maskelilere Kaddafi’nin ülkesine ve milletine sunduklarına bakın…
 
 
 
«KADDAFİ'NİN LİBYA'SI BÖYLEYDİ :   "Dünya bir diktatörden kurtuldu", "Tiran'ın sonu", "Diktatörün ölümü" , "Kaddafi, son", "Ateş et­meyin diye yalvardı", "Bir diktatö­rün sonu"...
Atlantik medyasının Türkiye ayağı yandaş medya, Libya lideri Kaddafi'nin ölümünün ardından bu başlıkları attı.
 
Peki Kaddafi nasıl bir "diktatördü"?
 
Gazetelerde kanlı fotoğrafları boy boy gösterilen, sunucuların ölüm haberini sevinçle verdikleri Kaddafi, ülkesine 42 yıl boyunca "zulmetti".
 
"Diktatörün" 42 yıllık "zulüm" tablosunu, NATO'nun iktidar yaptığı UGK'nın Libya'sı ile karşılaştırmak için veriyoruz:
 
 
 
¤ Libya'da evlerde kullanılan elektrik bedava.
 
¤ Su ve doğalgaz zorunlu ihti­yaç kapsamında olduğu için be­dava.
 
¤ Libya'da eğitim ve sağlık hiz­metleri bedava.
 
¤ Libya devleti, tüm hastalara ilacı hiçbir ücret talep etmeden
 
veriyor.
 
¤ Benzinin litresi 0.08 Euro, yani bir Libyalı'nm bir litre ben­zine ödediği para Türk Lirası'yla yaklaşık 20 kuruş.
 
¤ Libya ulusal bankaları faiz al­mıyor.
 
¤ Libya vatandaşları hiçbir şe­kilde vergi ödemiyor.
 
¤ Libya hem Afrika'da hem de tüm dünyada en borçsuz ülke.
 
¤ Libya'da araçlar fabrika çıkış fiyatına satılıyor, nakliye bedelle­rini ise devlet karşılıyor.
 
¤ Yurt dışında burslu okuyan öğ­rencilere Libya Devleti iadesiz ola­rak aylık bin 650 Euro burs veriyor.
 
¤ Libya'da tüm üniversite me­zunları bir iş bulana kadar maaşa bağlanıyor.
 
¤ Libya'da evlenmek isteyen tüm çiftlere devlet 150 metrekare­lik daire veriyor.
 
¤ Libya'da istisnasız olarak her aile aylık 300 Euro, yaklaşık 760 Türk Lirası yardım alıyor.
 
¤ Petrol gelirlerinin yüzde 90'ı Libya halkına gidiyor.» (1)
 
 
 
Cenab- ı ALLAH’ın (C.C.) indinde bunların işledikleri suçlar, günahlar, ihmaller, cinayetler ise inşallah cevapsız kalmayacak, bunu hepimiz çok yakında göreceğiz.
 
 
 
300 milyon dolarla Van’da, deprem bölgelerinde daha önceden neler yapılabilirdi, bunu hiç düşündünüz mü ?
 
Problem üreten AKP yöneticileri 12 yılda 33 – 35 milyar lira deprem yardımı adı altında vatandaşlarımızdan toplanan parayı nerede kullandı?
 
Bu paralar farklı alanlarda harcandı. Ülke, fakir halk, hizmet, sadakat, millet, verilen söz ve para toplamak için yaptıkları vaatler hiç düşünülmedi !
 
Son Deniz Feneri sanıklarına verilen üç aylık tutukluluğu cezaya dönüştürmeme hassasiyetiyle serbest bırakan mahkemeler terörle mücadele eden kahramanların 3 yıllık tutukluluklarını hiçe saymaları adalet mekanizmasının ne hale düşürüldüğünü gayet açık bir şekilde teşhir etmektedir.
 
Sözde «Ya Adlü’ye» bağlı olduklarını söyleyen cemaatler ve din maskeliler neden adaleti gözetmiyorlar ?
 
 
 
Kahraman Maraş’ta 10 maden işçisi 6 Şubat 2011 tarihinde göçük altında kaldı. 10 ay geçti, AKP yöneticileri cesetleri göçük altından çıkartmayı dahi aklından geçirmediler. Ama Suriye’yi tehdit etmekten, Libya’da Kaddafi’yi ortadan kaldırma fikirlerinden hiç vazgeçmediler…
 
 
 
Gözlerini vatan savunmasında kaybeden gaziyi dahi terörist diye tutuklatan, yargılatan, acılar içerisinde bırakan iktidar mensupları acaba bu mağdur, masum, vatansever gazinin avukatının savunmasını engellemek için ölümle tehdit edildiği bozuk bir düzeni nasıl tesis ettiklerini bize açıklayabilecekler mi ?
 
Neden dinleme mekanizması mağdurlar lehine işletilmiyor, buna cevap verebilecekler mi?
 
 
 
Recep Tayyip Erdoğan sanki muhalefet partisi lideri gibi bir çok konuda içi boş ve anlamsız eleştiriler yapmayı daha uygun gördü. İktidar olarak 10 yılı nasıl hiç ettiklerini, hizmeti, kardeşliği, sevgiyi, adaleti, hukuku canlandırmak yerine ne şekilde katlettiklerini dünyaya duyurdular.
 
Dün akşam Fransız TF1 Televizyonu Türkiye’deki deprem bölgesinden Fransız kamuoyuna ve dünyaya tesbitlerini ve izlenimlerini nakletti. 279 kişinin hayatını kaybettiği, 24 saat geçmesine rağmen hiç kimsenin gelmediği şeklinde açıklamalar içeren vatandaşlarımızın sözleri Fransızca’ya çevrilerek, Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetenlerin kendi vatandaşlarıyla hiç ilgilenmedikleri dünyaya duyuruldu. Yani Libya, Suriye gibi Müslüman ülkelerde yöneticileri devirrmek için at koşturan AKP yöneticilerinin emperyalistlerin güdümünde kendi insanlarına karşı nasıl bir görüntü sundukları batılıların kalplerinde de tescillendi. Biz Avrupa’da AKP’nin Türkiye’yi, Türk Ordusunu, Türk Milletini, İslâm’ı, Türk’ün asil duruşunu nasıl aşağıladıklarını bizzat iliklerimizde hissediyoruz.
 
 
 
Ortak noktalar bir gün sizi de çaresiz bırakacak !
 
 
 
AKP ile menfaat ilişkileri içerisinde olmadığımız için bildiklarimizi korkusuzca yazıyor, ALLAH (C.C.) rızası için de uyarılarımızı sürdürüyoruz.
 
AKP yöneticileri kendilerine karşı olanları, eleştirenleri, hatalarını dile düşürenleri bildiğiniz gibi iftiralarla, tertiplerle, devlet gücünü kullanarak birer birer acımasızca, insaf dışı yöntemlerle şimdilik cezalandıyor. Şimdilik diyorum, çünkü ALLAH’ı unutan bunlar ve bunların destekçileri sebeplere nasıl takılacaklarını, heveslerinin balon gibi nasıl söneceğini hırs kargaşası içerisinde farkedemiyorlar. Bir kaç sene sonrasının hesaplarını yaparlarken, kendilerine hazırlayacakları saltanat rüyalarının etkisinde kalarak ALLAH’ın da bir hesabının olduğunu hiç akıllarından geçirmiyorlar.
 
 
 
Türk Bayrağı’na «bez parçası» diyenlerin türediği bir dönemin sorumluları asla sizi yönetemezler !
 
 
 
Gerek Kaddafi’nin ölümü, gerekse Suriye’deki karışıklıklar, Prof. Dr. Mehmet Haberal gibi vatansever insanları terörist suçlamalarıyla Türk Milletine hizmetten alıkoymaları, Türk Ordusu’nu emperyalistlerin direktifleri doğrultusunda sindirme faaliyetleri, Türkiye’de meydana gelen depremler, afetleri yönetemeyecek siyasi kişilikleri, Irak’ta 2 milyon Müslümanı katleden ABD askerlerinin ülkelerine sağ selim dönmeleri için yaptıkları dualar, bana iki yıldır hakettiğim emekli maaşımı vermemeleri kendilerine nasıl ve ne şekilde geri dönecek ?
 
 
 
Bugün dünya sağlık günü… Sağlık sistemimiz can çekişiyor. Devleti ticarethane gibi gören AKP zihniyeti adeta kurumları problem fabrikaları haline dönüştürdüler! Para üzerinde dans ederlerken yoksulları, yoksullukları hiç umursamıyorlar. Doğudan, batıya; kuzeyden güneye ülkemizin her yöresine ve insanlarımıza ayırım yapmadan kucak açmaları gerekenler adeta, nefreti, şiddeti, hiddeti ve kargaşalığı körüklüyorlar.
 
 
 
Yani işledikleri günahlar, ihmaller, suçlar gelecekte karşılaşacaklarına sebep olacak. Bunu bir kenara kaydedin ve unutmayın!
 
 
 
AKP’ye destek olarak, kızım - oğlum işe girecek diye... ya da dünyevî hevesler için ve kişisel çıkarlar uğruna acılara, olumsuzluklara seyirci kalma, sizi de yaşanılan felaketlerin ortağı olarak bu sebeplerin içerisine alacak.
 
 
 
AKP yöneticilerinin ve destekçilerinin Hak yolunda olmadıklarına dair milyonlarca hadise var… Yani Türk Milletine hizmetten uzaklaşan AKP yöneticileri ve yandaşları bugün ALLAH’sız, Peygamber’siz, Kuran’sız, gayesiz bir düzen içerisinde kaybolmuşlardır.
 
 
 
Van, 26.10.2011
 
 
 
                   
 
° Esra ATALAY, Aydınlık Gazetesi, 24.10.2011 (1)
 
 
Selam ve sevgilerimle. 
Üzeyir Lokman ÇAYCI
İç Mimar – Endüstri Tasarımcısı
55, rue Louise Michel
78711 Mantes la Ville
FRANCE
 
 
 
 
 
 
----------------------------------------------------------------------------------------------
 
http://www.artmajeur.com/serap/
http://fr-fr.facebook.com/people/Uzeyir-Lokman-%C3%87ayci/100002998118127
 
 --------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
Resim : Üzeyir Lokman ÇAYCI


 

Yorumlar (0)
Son Yorumlar
Bu suça herkes ortak. CHPyi kastetmiyorum. Toplum olarak o botokslu yalama geldiğinde herkes gitti onu karşılamaya. Şimdi ise CHP harici kimsenin yüzü yok yalanlamaya. O zaman akpnin ekmeğine yağ sürüyordu bu botokslu. O zaman bizim oğlandı onlar için. ne zaman suriyede petrolden silahtan çıkar çatışması çıktı kötü oldu bu. Yarın birileri çıkar kandırıldık Allah affetsin der, o zaman bu botokslu mafyayı karşılamaya gidenler de vicdan rahatlatır alkışlar onu söyleyenleri. Balık baştan değil sondan koktu malesef
başkanım Doğu Türkistan zülümlerine ses çıkarılmıyor akdeniz geriliminde bizi ilk satan filistindir. One mınute "Yerli Tohumu" yasaklayıp ekene hapis cezası veren; "İsrail Tohumuna" teşvik veren kim? biri filistin bekası için 5000 bin türkücü ile biri de perde dantel kefenlileri alıp filistinlilere katılıp şavaşsınlar
Mantıksız HABER Maliyet 2450 taban fiat 2500 OLSUN bence çoook mantıksız Çiftçi ne kazanacak
Ellerine kalemine yüreğine sağlık.Nede güzel tasvir etmişsin Kemerhisar ımızın içler acısı halini.Ben doğma büyüme Kemerhisarlıyım şu anda 72 yaşındayım. Aksaray da ikamet etmekteyim ama yazları 4 ay Kemerhisarda kalmaktayım. Obakir güzel Kemerhisardan hiç bir güzellik kalmadı.Şimdide inşaatçılar 6 katlı 7 katlı binalar yapmaya başladılar .Hasılı elbirliğiyle Kemerhisarı mahvettik.Çook üzgünüm.
Vay zavallılar vay. Mafya dan ne umuyorlar sa. Zihniyet farklı yapacak bir şey yok.
26°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 14 Mayıs 2021
İmsak 03:47
Güneş 05:25
Öğle 12:43
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:21
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 39 81
2. Galatasaray 39 81
3. Fenerbahçe 39 79
4. Trabzonspor 39 68
5. Sivasspor 39 62
6. Hatayspor 39 61
7. Alanyaspor 39 57
8. Karagümrük 39 57
9. Gaziantep FK 39 55
10. Göztepe 39 51
11. Konyaspor 39 49
12. Rizespor 39 48
13. Kasımpaşa 39 46
14. Malatyaspor 39 45
15. Başakşehir 39 45
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 39 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 39 38
20. Gençlerbirliği 39 38
21. Denizlispor 39 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 35 80
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 35 60
6. West Ham 35 58
7. Tottenham 35 56
8. Everton 35 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 35 49
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 35 41
14. Southampton 35 40
15. Burnley 35 39
16. Newcastle 35 39
17. Brighton 35 37
18. Fulham 35 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 36 80
2. Real Madrid 36 78
3. Barcelona 36 76
4. Sevilla 36 74
5. Real Sociedad 36 56
6. Real Betis 36 55
7. Villarreal 36 55
8. Celta de Vigo 36 50
9. Athletic Bilbao 36 46
10. Granada 36 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Levante 36 40
14. Valencia 36 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 36 34
17. Huesca 36 33
18. Real Valladolid 36 31
19. Elche 36 30
20. Eibar 36 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@