Niğde Valiliği himayesinde korama ve bakım altında bulunan çocuklar arasında yemek yarışması yapılacak.

Niğde Valiliği himayesinde korama ve bakım altında bulunan çocuklar arasında yemek yarışması yapılacak. Niğde Valiliği himayesinde Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Aşçılık Bölümü iş birliği ile koruma ve bakım altında bulunan yemek yapma sanatına gönül vermiş, yemek yapmayı seven çocuklar arasında tatlı bir rekabet başlıyor.  ‘Marifet Kimde’ isimli yemek yarışması ile çocuklarda ekip çalışması ve iş birliğinin güçlendirilmesi, özgüven ve öz farkındalıklarının artırılması, sosyal bağlarının ve iletişimlerinin güçlendirilmesi ve yaratıcılıklarının geliştirilmesi hedefleniyor. 

Gönüllü Makas Projesi ile köylerdeki çocukların saç bakımı yapılıyor Gönüllü Makas Projesi ile köylerdeki çocukların saç bakımı yapılıyor

Çocuk bakım kuruluşlarında kalan çocuklar arasında yapılacak olan yarışmanın ön eleme etabı 2-20 Ocak tarihleri arasında Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı çocuk evlerinde yapılacak. Eleme etabında çocuklar Arabaşı çorbası, hamburger, ev yapımı ekmekler, dipsos, patates kızartması ve magnolia tatlısı ile yarışacaklar. Final etabında ise Niğde tarhana çorbası, çökertme kebabı ve antep fıstıklı supangle yapımında yarışacaklar. Yarışmanın final etabı 22 Ocak 2024 tarihinde Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Bölümünde yapılacak. Yarışmanın kazananları  Niğde Valisi Cahit Çelik’in eşi Nermin Çelik başkanlığında oluşturulan jüri tarafından belirlenecek. 

Editör: Selim GÖKEL