Gazeteci Uğur Mumcu’nun bombalı saldırı sonucu katledilişinin 23. Yıldönümü nedeni ile CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem bir mesaj yayınladı.

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem mesajında şu görüşlere yer verdi;


Saygıdeğer Uğur Mumcu, bir araştırmacı gazeteci olarak, sanki kendi yaşamının bir özeti sayılan ‘Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz’ özdeyişini bizlere armağan etmiştir.

Yaptığı araştırmalarla, güzel ülkemizin ulusal çıkarlarını gözeten ve korumaya çalışan Mumcu, MOSSAD ile Barzani arasında 70’li yıllardan beri süregelen ilişkiyi açıklayan 7 Ocak 1993 tarihli yazısından sonra öldürülmüştür. Birçok araştırmacı da, ABD emperyalizminin gerçek amacını ortaya koyan ve bugün de geçerliliğini koruyan bu yazı nedeniyle, onun hayatını kaybettiğini ileri sürmektedir.

Bu çağda, ulusal birlik ve beraberliğimizi korumak amacıyla yaptığı bir araştırma ve inceleme sonucunu içeren kendi yazısının, yazarının hayatına mal olması ne kadar acı ve kaygı vericidir! Ne yazık ki bugüne kadar, bu hain ve gaddarca saldırının katilleri hâlâ bulunamamıştır. 23 yıllık süre içinde göreve gelen tüm yöneticilerimizi bir kez daha uyarmak isterim. Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı ve Necip Hablemitoğlu gibi ulusal değerlerimizi, faili meçhul cinayetlere kurban ettik. Eğer onların katillerini bulamazsak, birilerinin cesareti giderek artacak ve ülkemizin daha birçok önemli değerini yitireceğiz. Araştırmacı bir gazeteci olarak, güçlü öngörüsü ile 2000’li yıllar için ülkemizde oluşacak siyasi ve idari yapıyı ne güzel ifade etmişti. Umarım, değerli Mumcu’nun yaptığı uyarılarla ülkemizin ulusal birliği ve bütünlüğü, laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti yapısı için kaygı duyan tüm vatanseverler, gereken değerlendirmeyi yaparak, güç birliği zamanının geldiğini ve geçmek üzere olduğunun farkına varırlar.