İçişleri Bakanı Yerlikaya: Son 4 günde 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen 'Çember-8' operasyonlarında arama kaydı bulunan 4 bin 951 firari suçlu yakalandı. Bakan Yerlikaya, 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan 'Çember-8 Operasyonu'nda arama kaydı bulunan 4 bin 951 firarinin yakalandığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Yerlikaya sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım şu şekilde; “ Son 4 gün içinde 81 İlde eş zamanlı olarak “Aranan Şahıslara” yönelik gerçekleştirilen “ÇEMBER-8 Operasyonlarında” arama kaydı bulunan 4 Bin 951 firari yakalandı.  Aziz Milletimizin bilmesini isterim ki, Firari suçluların sokaklarımızda gezmelerine asla izin ermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmedik, Etmeyeceğiz. Yakalanan şahıslardan: 0-5 yıldır aranmakta olan 4 bin 880 şahıs, 5-10 yıldır aranmakta olan 53 şahıs, 10 yıl ve üzeri aranmakta olan 18 şahıs yakalandı. Hırsızlıktan 536 şahıs, Dolandırıcılıktan 257 şahıs, Yağmadan 101 şahıs, Adam Öldürmeden 55 şahıs, Cinsel Suçlardan 55 şahıs başta olmak üzere diğer suçlardan yakalananlarla birlikte toplam 4 bin 951 şahıs Çember-8 operasyonlarında yakalanmıştır.

Haziran 2024 Ayının Asayiş Bilonçosu Haziran 2024 Ayının Asayiş Bilonçosu

 İl jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızca 81 il genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "Çember-8" operasyonlarında bu şahıslar, yol aramalarında, ev ve iş yerlerinde, kimlik kontrollerinde yakalanıp adalete teslim edildi.

Operasyonları yöneten Valilerimizi, Kaymakamlarımızı, İl Jandarma Komutanlarımızı, İl Emniyet Müdürlerimizi, Sahil Güvenliğimizi ve operasyonlara katılan Polislerimizi, Jandarmalarımızı tebrik ediyorum.

Editör: Selim GÖKEL