BOR ve GOSTİVAR Kardeşliği Pekişiyor

Bor Belediyesi ile Makedonya Cumhuriyeti Gostivar Belediyesi kardeş şehir projesi kapsamında Gostivar Belediye Başkanı Prof. Dr. Rufi Osmani ilçemize ziyaret gerçekleştirdi.

BOR-NİĞDE 26.09.2012, 23:46 26.09.2012, 23:46
1357
banner830

 Bor Belediyesi ile Makedonya Cumhuriyeti Gostivar Belediyesi kardeş şehir projesi kapsamında Gostivar Belediye Başkanı Prof. Dr. Rufi Osmani ilçemize ziyaret gerçekleştirdi.


 VİDEO GÖRÜNTÜLERİ HABERİN ALTINDA


KAYMAKAM BALCI VE VALİ BARUT’A ZİYARET

Gostivar Belediye Başkanı Prof. Dr. Rufi Osmani, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Proje Sorumlusu Ali İlker Atabay ilk olarak Bor Kaymakamı Muammer Balcı’yı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Kardeş şehir projesi hakkında Bor Kaymakamı Muammer Balcı’yı bilgilendiren heyet buradaki ziyaretinin ardından Niğde Valisi Alim Barut’u bakamında ziyaret etti.

 

BOR BELEDİYESİNDE TOPLANTI

 

Valililik ziyaretinin ardından heyet, Bor Belediyesi Meclis Salonunda, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve Basın Mensupları ile bir araya gelerek, proje hakkında bilgi verdiler.

 

Buradaki toplantıda proje  hakkında Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Makedonya Cumhuriyeti Gostivar Belediyesi ile kardeş şehir olma konusunda proje yaptıklarını belirterek: “Bu proje kapsamında Gostivar Belediye Başkanımız Sayın Rufi Osmani ilçemizi ziyaret ederek ilçemizi daha yakından tanımak istediler. Bizde kendilerini misafir ediyoruz,  önümüzdeki günlerde biz de ilçemizden bir heyetle Gostivar şehrine giderek orada incelemelerde bulunacağız.

 

Bizim Gostivar şehrini tercih etmemizde en büyük etken şehrin büyük bir kısmının Müslüman olması, Türklerin yaşaması ve ilçemizde de yaşayan göçmen vatandaşlarımızın olması oldu. İnşallah ilçemiz ve Gostivar için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Gostivar Belediye Başkanı Prof. Dr. Rüfi Osmani, ilçemizde bulunmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek: “Burada olmaktan gerçekten büyük mutluluk duyuyorum. Burada kendimi Gostivar’daymışım gibi rahat ve huzurlu hissediyorum. Sizde Gostivar’a geldiğiniz gördüğünüz zaman kendinizi Bor’daymışınız gibi hissedeceksiniz. Belediyemiz 100 kişiye hizmet vermektedir. Bütçemiz 15 milyon Euro. Borcu olan bir belediyeyiz. Bir takım sıkıntılar içinde hizmet vermeye devam ediyoruz.

 TİCARET GELİŞTİRİLTİRİLMESİ İÇİN GİRİŞİMLER

Bizim orda tarım ve hayvancılık konusunda oldukça uygun imkanlar bulunmaktadır. Kardeşlik projesi içerisinde buradan Gostivar da yatırım yapmak isteyen kişilere gerekli kolaylıkları yapacağız. Özellikle ham deri konusunda buradan yatırım olabilir” şeklinde konuştu. Buradaki toplantı soru cevap şeklinde devam etti.

 

Toplantının ardından Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Gostiva Belediye Başkanı Prof. Dr. Rufi Osmani’ye şehrin anahtarını hediye etti.

 

TİCARET ODASI ZİYARETİ VE İŞADAMLARI İLE TOPLANTI

Belediye’de yapılan toplantının ardından Gostiva Belediye Başkanı Prof Dr. Rufi Osmani Bor Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette Bor TSO Başkanı Emrah Çalapkulu ve yönetim kurulu ile bir araya gelen Osmani, Gostivar ticari hayatı hakkında bilgiler verdi.

 

Bor Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emrah Çalapkulu ise Bor İlçesi ticari hayatı hakkında Osmani’ye bilgi verirken görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Ziyaretin ardından Bor Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının Organizasyonunda Gostiva Belediye Başkanı Osmani Bor Tyana Otel’de işadamları ile bir araya geldi.

Burada düzenlenen toplantıya Ak Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Ak Parti Niğde Milletvekili Ömer Selvi, Niğde Valisi Alim Barut, Bor Kaymakamı Muammer Balcı, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Siyasi Parti Temsilcileri, TSO Yönetim Kurulu üyeleri ve işadamları katıldı.

 

Buradaki toplantıda Bor Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emrah Çalapkulu slayt eşliğinde Bor’daki ticari hayat hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Gostiva Belediye Başkanı Prof. Dr. Rufi Osmani Gostiva’nın ticari hayatı ve yatırım imkanları hakkında işadamlarına bilgi vererek Gostiva’ya yatırım yapmaları konusunda çağrıda bulundu. Program soru cevap şeklinde devam etti.

 

BOR BALKAN TÜRKLERİ DERNEĞİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Bor ziyaretinde yoğun bir program gerçekleştiren Gostiva Belediye Başkanı Prof. Dr. Rufi Osmani Bor Balkan Türkleri Derneği üyeleri ile Bor Paşa Camii Çay Bahçesinde bir araya geldi. Burada gerçekleştirilen programa Ak Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu ve Ömer Selvi, Bor Kaymakamı Muammer Balcı, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Ak Parti Niğde İl Başkanı Ahmet Özmen, Niğde Konaklı Kasabası Belediye Başkanı Feridun Bilge, Balkan Türkleri Derneği üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Burada Balkan Türkleri Derneği üyeleri ile bir araya gelen Osmani, Baklanlar ve Balkan Türkleri, Mübadele dönemi ve göçler hakkında bir konuşma yaptı. Osmani burada gördüğüm birlik beraberlik ve dayanışmaya hayran kaldığını belirterek, birlik ve beraberliğin bozulmamasını istedi. Osmani ayrıca Bor İlçesi ile kardeşlik projesi gerçekleştirerek ne kadar doğru bir karar aldıklarını belirterek Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat’a teşekkür etti.

 

Bor Balkan Türkleri Derneği Başkanı Abdullah Özdamar, yaptığı konuşmada bu projede emeği geçen Ali İlker Atabay’a, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat’a ve Gostiva Belediye Başkanı Prof. Dr. Rufi Osmani’ye teşekkür etti. Özdamar, ata topraklarına olan özlemlerini dile getirerek bu proje kapsamında bir nebze olsun özlemlerinin giderileceğini belirtti.

Özdamar konuşmasının ardından Gostiva Belediye Başkanı Rufi Osmani’ye Türk Bayrağı hediye etti. Gostiva Belediye Başkanı Osmani de Bor Balkan Türkleri Derneği Başkanına Gostiva Saat Kulesinin resminin yer aldığı bir tablo hediye etti.

BOR – GOSTİVA KARDEŞLİK PARKI

Balkan Türkleri Derneği ile yapılan toplantının ardından,Bor-Gostiva Kardeşlik Parkı olarak düzenlenen Şelale parkta kardeşlik nişanesi ve parkın açılışı yapıldı. Açılışa Ak Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu ve Ömer Selvi, Bor Kaymakamı Muammer Balcı, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Ak Parti Niğde İl Başkanı Ahmet Özmen, Konaklı Belediye Başkanı Feridun Bilge ve vatandaşlar katıldı.

Bor-Gostiva Kardeşlik Parkı’nın kurdelesi hep birlikte kesildi. Daha sonra Bor Belediyesi tarafından parkın girişine yaptırılan kardeşlik nişanesi açıldı. Kardeşlik nişanesini gören Gostiva Belediye Başkanı Rufi Osmani duygulu anlar yaşadı. Osmani ziyarette en duygulandığı anın bu an olduğunu belirterek Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat’a teşekkür etti.OSMANİ GOSTİVAR’A DAVET ETTİ


Bor İlçesindeki ziyaretlerini tamamlayan Makedonya Cumhuriyeti Gostiva Şehri Belediye Başkanı Prof Dr. Rufi Osmani, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gerçekten buradan çok mutlu ve memnun ayrılıyoruz. Kültür olarak insan olarak yakınlık bulduk. Başkanımız Sıtkı Erat’a ve bütün herkese teşekkür ediyorum. Bende sizleri Gostiva şehrine davet ediyorum. Orada sizleri ağırlamaktan şeref duyacağız şeklinde konuştu. Osmani ziyaretlerinin ardından ilçemizden ayrıldı.

KONU İLE İLGİLİ ÖNCEKİ HABERLERİMİZ İÇİN TIKLAYIN


Arama Sonuçları
BOR ve GOSTİVAR Kardeşliği Pekişiyor 26 Eylül 2012, 23:46
BOR – GOSTİVAR Kardeşliğinin Temelleri Atılıyor 23 Eylül 2012, 20:10
GOSTİVAR'dan BOR'a Gönül Köprüsü kuruluyor 06 Ağustos 2012, 03:30
Gostivar ve Bor için ilk adım Tamam 19 Aralık 2011, 16:48

 Kaynak: Selim GÖKEL
banner697
Yorumlar (4)
yorumsuz 9 yıl önce
katlılarından dolayı ali ilker atabaya sonsuz teşekkürler . yine farkını konusturuyor bu işin tek mimarı varsa o da ali ilker...
tamer 9 yıl önce
bu işler vizyon isteyen çok faydalı faaliyetler.emeği geçen herkesten allah razı olsun.
tebrik... 9 yıl önce
emeği geçenlere teşekkür ederim.güzel bir proje.
Pazarcı 9 yıl önce
geçmez borun pazarı çüş de eşşeğe...
Son Yorumlar
Taksiciler derneği kursan ne ? Bizim ehli keyf taksiciler gece 12:00 den sonra yolcu taşımiyor uyuyorlar. 10 tana dueak gezdim sabah 05:00 te otogara gideceğim diyee . osaatte taksi bulazsin dedilerr. nerde issiz gucsuz emekli kopuk tip varsa taksicilik yapiyor. bu tabirlere hakkiyla yapanlar dahil degildir
bu adanlar ağzında kuşta tutsa size yaranamaz tabi alışmadık don durmaz yıllarca memleketi bir yerlere getiremeyen onlarca bankayı yiyip batıran sizin cebinizden çalan adamlar kıymetli petrol çıkar sevinmezsin altın bulurlar sevinmezsin doğal gaz çıkar sevinmezsin yıllardırbis bir görüntü olan eski sanayiyi adam etmeye çalışırsın sevinmezsin sen nasıl bir kavimsin ama kervan yürüyor siz istesenizde istemesenizde
ÇEMİYETİN PAYLAŞIMI ESNASINDA MAHKEMELİK OLDUĞUNUZ DAVALARIN ,DİLEKCELERİNİ,MAHKEME KARARLARINI, TUTANAKLARI,BU KONUDA YAPILAN HABER KÜPÜRLERİNİ,SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARINI DA MUTLAKA MÜZEDE SERGİLERSENİZ ÇOK GÜZEL OLUR..
ANADOLUNUN+ PARLAYAN+YILDIZIMI+%21%21%21%21% 21+G%C3%9CLD% C3%9CRMEYIN +KEMDINIZI + G%C3%9CLTEKIN+BEY
Meral aksener dememıs arkadas sen nasıl gazetecısın vatanfas soylemıs memnun deılım dıye
13°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 03:23
Güneş 05:11
Öğle 12:46
İkindi 16:39
Akşam 20:11
Yatsı 21:51
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@