Kurban Bayramı öncesi bıçakçılar yoğun mesai yapıyor. Şehir merkezinde bulunan bıçakçılar, vatandaşların getirdikleri bıçakları keskin hale getirmeye çalışırken, gelen siparişleri de yetişmeye çalışıyor.

Kent merkezindeki Paşa Cami yanında yıllardır kurban bayramı öncesi bıçak bileyen Asaf Yüksel, Kurban Bayramı'na kısa bir süre kalmasına rağmen talebin az olduğunu kaydetti.

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte Niğde’de kurban kesecek vatandaşlar, evlerinde bulunan ve körelen bıçakları biletmek için bıçakçıların yolunu tuttu. Bazı vatandaşlar kurban için yeni bıçak alırken bazı vatandaşlar ise eski bıçaklarını biletmeyi tercih etti. Bıçakçılar ise vatandaşın talibine yetişebilmek için yoğun mesai harcıyor.

Kuaförler Ve Berberlerde Bayram Yoğunluğu Başladı Kuaförler Ve Berberlerde Bayram Yoğunluğu Başladı

Kurban Bayramıyla birlikte işin ehli olmayan bıçak bileyicilerin arttığını söyleyen Asaf Yüksel; “Geçen sene bu zamanlar günde 100 ila 150 bıçak geliyordu, Şimdi ise 20 ile 30 arası geliyor. Eski bayramlarda Kurban Bayramı'na 1 ay kala işlerimiz yoğun olurdu. Bu sene ise bayrama kısa süre kalmasına rağmen müşteri gelmiyor. Vatandaşların bıçaklarını keskinleştirerek bayrama hazır hale getiriyoruz. Bıçak keskin olmadır ki kurbana eziyet olmasın. Piyasada orijinal görünümlü sahte bıçaklar satılıyor. Kurban bıçağı alırken bu konuya dikkat edilmeli. Bıçaklar 20 liradan, satırlar ise 25 liradan bileniyor. Hayvanı yatırdıktan sonra onu kesmedikten sonra o bıçak bilenmemiştir. Bıçağın güzel bilenip hayvana eziyet ettirilmemesi lazım. Biz de bu konuda büyük özen gösteriyoruz” dedi.

Editör: Selim GÖKEL