Niğde Belediyesi tarafından özel halk otobüslerinin sürücülerine yönelik “Kişisel Gelişim ve Davranış Eğitimi Semineri” verildi.

Seminerde, sürücülere vatandaşlarla etkili iletişim kurma, nezaket kuralları, stres ve öfke kontrolü gibi konularda uzmanlar tarafından verilen eğitim büyük ilgi gördü.

STRES VE ÖFKE KONTROLÜ…

Niğde Belediyesi’nin, SS 51 Nolu Özel Halk Otobüsleri Kooperatifine üye araç sahipleri ve sürücülerinin katılımı ile düzenlenen “Kişisel Gelişim ve Davranış Eğitimi Semineri”, Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

15 Temmuz Kahramanının kabrine ziyaretçi akını 15 Temmuz Kahramanının kabrine ziyaretçi akını

Sürücülerin motivasyonlarının artırılmasının yanı sıra, vatandaşlarla ilişkilerinde nezaket kurallarına dikkat etmeleri gerektiğinin anlatıldığı seminerde, stres ve öfke kontrolünün nasıl yapılacağı da uygulamalı olarak anlatıldı.

Seminer öncesinde katılımcılara hitaben konuşma yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, toplu taşıma alanlarında hizmet kalitesinin artırılmasına yönelik önemli projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

Kent içerisinde kavşak düzenlemeleri, akıllı kavşaklar, toplu taşıma araçlarının duraklarının modernizasyonu gibi çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini anlatan Başkan Özdemir, vatandaşlara verilen toplu taşıma hizmetlerinin kalitesinin artırılması amacıyla da belirli periyotlarda araç sürücülerine yönelik seminerler verdiklerini ifade etti.

MUTLU İNSANLARIN YAŞADIĞI ŞEHİR NİĞDE…

Seminere katılımlarından dolayı araç sahipleri ve sürücülere teşekkür eden Başkan Özdemir, “Niğde’mizi mutlu insanların yaşadığı kent haline getirmek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Kentlerin daha yaşanabilir, daha huzurlu olmasında toplu taşıma hizmetlerinin kalitesi de önemli bir yer tutmaktadır. Bu bağlamda toplu taşıma araçlarının sürücülerine de önemli görevler düşmektedir. Belediyemizin uzman ekipleri tarafından verilen seminerlerin faydalı olacağına inancımı bir kez daha ifade ederek, katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Editör: Selim GÖKEL