Niğde’nin Altunhisar ilçesinde 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü konulu bir konferans gerçekleştirildi.

Altunhisar Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen program İlçe Kaymakamı Abdussamed Yiğit’in açılış konuşmasıyla başladı.

Kaymakam Abdussamed Yiğit; “ Demokrasi ve hukuk devleti anlayışının ön planda olduğu bütün demokratik ve çağdaş devletlerde olduğu gibi ülkemizde de, bireyin güvenliği ve insan haklarına büyük önem verilmektedir. Demokratikleşme ve hukukun üstünlüğünün sağlanabilmesi için vazgeçilmez unsurlardan biri olan insan haklarının korunması amacıyla da son yıllarda önemli adımlar atılmış, atılmaya da devam edilmektedir. 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle, her alanda insan haklarının ön planda tutulduğu ve korunduğu güvenli bir gelecek temennisiyle, Dünya İnsan Hakları Günü’nü tebrik ediyor,  bütün vatandaşlarımıza sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler diliyorum.

Bor Cumhuriyet Başsavcısı Cihat Yılmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı İnsan Hakları konulu konferans sunumu sonrası Kaymakam Yiğit tarafından Başsavcı Yılmaz’a plaket takdim edildi.

408994635_736447248518437_5098325024932549155_n

Altunhisar ve Bor'da   jeotermal kaynak arama ruhsat sahası için ihaleye çıkıldı. Altunhisar ve Bor'da jeotermal kaynak arama ruhsat sahası için ihaleye çıkıldı.

Editör: Selim GÖKEL