Altunhisar ve Bor'da   jeotermal kaynak arama ruhsat sahası için ihaleye çıkıldı. Altunhisar ve Bor'da jeotermal kaynak arama ruhsat sahası için ihaleye çıkıldı.

Altunhisar İlçe Kaymakamlığı tarafından yapılan paylaşımlara göre, Altunhisar ilçesine bağlı Ulukışla köyünde küçükbaş hayvanlarda ortaya çıkan çiçek hastalığı nedeniyle ilçede hayvan girişi ve çıkışının yasaklandığını ve karantinaya alındığı bildirildi.

Altunhisar ilçe Kaymakamlığı tarafından yapılan paylaşım şu şekilde; “ Altunhisar İlçesi Ulukışla Köyünde; küçükbaş hayvanlarda Koyun Keçi Çiçek hastalığı tespit edilmiştir. İlçe Hayvan Sağlık Zabıtası kararı gereği Küçükbaş hayvan hareketleri (ilçeye giriş-çıkış) yasaklanmış ve karantina altına alınmıştır. Küçükbaş hayvan hareketleri yasaklanan bölgelere İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce Çiçek aşılaması çalışmaları başlatılmıştır. 5996 sayılı ‘’Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’’ gereğince karantina bölgelerinde gerekli idari ve fenni tedbirleri alınmıştır. Hareket yasağına uymayanlar hakkında 5996 sayılı kanunun 36’ncı maddesinin birinci fıkrası gereğince 46.159 tl idari para cezası uygulanacaktır” denildi.

Editör: Selim GÖKEL