Niğde merkez Altunhisar ilçe jandarma komutanlığı ekiplerince 1 Ocak- 21 Şubat tarihleri arasında Altunhisar ilçesinde yapılan operasyonlarda uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma ve sağlama suçundan aranan 3 şüpheli şahıs yakalandı.

Altunhisar ve Bor'da   jeotermal kaynak arama ruhsat sahası için ihaleye çıkıldı. Altunhisar ve Bor'da jeotermal kaynak arama ruhsat sahası için ihaleye çıkıldı.

Altunhisar ilçe Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklama şuşekilde, Altunhisar ilçe jandarma komutanlığı ekiplerimiz tarafından 01 Ocak 21 Şubat tarihleri arasında uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma ve sağlama suçundan 8 yıl 4 ay ve 6 yıl 3 ay hapis cezası bulunan 2 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Aranması bulanan 1;kişi yakalandı

Öte yandan Altunhisar ilçe jandarma komutanlığı ekiplerince yapılan operasyonda kullanmak için uyuşturucu madde ve uyarıcı madde satın almak, kullanmak suçundan 2 yıl hapis cezası bulunan ve hakkında aranması bulunan 1 şüpheli yakalandı. Ayrıca yine jandarma tarafından yapılan çalışmalarda 10 gram metamfetamin, 3 gram bonzai, 4 adet uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi. 

Editör: Selim GÖKEL