Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın cumhurbaşkanlığı helikopterini kullanmasına tepki göstererek, “Harcanan paradaki, olan hakkımı haram ediyorum” dedi.


Kamuoyunda yer alan haberlerde, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın ve beraberindekilerin, cumhurbaşkanlığı helikopterini kullanarak, Ankara’dan Bursa’ya gittiği bilgisi yer aldı. Seyahatin ortaya çıkmasının ise helikopter pilotunun geçirdiği rahatsızlık sonucu, Bilecik’e yaptığı acil iniş ile gerçekleştiği ifade edildi.

Nar Mahallesi İYİ Parti Adayı Naim Erem'i Bağrına Bastı Nar Mahallesi İYİ Parti Adayı Naim Erem'i Bağrına Bastı

 
“HESAP VERMEYE MAHKUMDUR”
Söz konusu gelişmeyle ilgili CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, yazılı bir açıklama yaparak, tepki gösterdi. Adem, helikopterin milletin malı olduğunu ve AK Partili isimlerin kendilerine tahsis gibi kullanması gerektiğini belirterek, “Binali Yıldırım'ın Cumhurbaşkanlığı'na ait helikopteri kullanması gayri ahlaki. Cumhurbaşkanlığına ait bir uçakla, bir yerden bir yere götürülen AKP Genel Başkan Yardımcısı için harcanan paradaki, olan hakkımı haram ediyorum. O helikopter, çergileri vatandaş tarafından ödenen, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin malıdır. AK Partili isimler kafalarına göre kullanamaz. Bir ülkenin gelirlerini, kaynaklarını ve değerlerini kendi çıkarlarına kurban eden her isim, yüce Türk yargısı karşısında hesap vermeye mahkumdur” dedi.

Editör: TE Bilişim