Niğde’de, 31 ülkeden 74 sanatçının eserlerinin yer aldığı ’Afrika’da Çocuk Olmak’ isimli Uluslararası Resim Sergisi, Niğde Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen törenle kapılarını açtı.

01Dahafazlafoto

Niğde’nin sanatsal faaliyetlerde önemli bir noktaya geldiğini belirten Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, "Niğde güzel bir yolda ilerliyor. Eski kilisemiz şu anda sanat galerisi oldu, 100 yıla yakındır boş duran başka bir kilise, kütüphane ve bilim yuvası olarak şehrimize ve gençlerimize hizmet veriyor. Yıllardır anlamsız kullanılan bedestenimiz, kendine yakışır bir şekilde kent müzesine dönüştürüldü. Artık şehir koromuz ve şehir tiyatromuz var. Niğde, sanat anlamında gerçekten bir devrim gerçekleştirdi. Bugünde 31 ülkeden 74 sanatçının ellerinden çıkan muhteşem eserlerle dolu bir sergimizin açılışını gerçekleştirdik. İki hafta boyunca açık olacak “Afrika’da Çocuk Olmak” temalı resim sergimizi ziyaret etmeleri için Niğdeli vatandaşlarımızı sergimize davet ediyorum” dedi.

Serginin küratörü ressam Sefa Büte ise sergiye katılan konuklara ve eserleri ile sergiye katkı sağlayan sanatçılara teşekkür etti.

Niğde Belediyesi ve Uluslararası Sanatçı Topluluğu tarafından organize edilen, ressam Safa Büte küratörlüğünde açılan sergi 2 hafta ziyaretçilerine açık olacak.

Niğde'de "TRT Sanatçıları Şehir Konserleri" düzenlendi Niğde'de "TRT Sanatçıları Şehir Konserleri" düzenlendi

Editör: Selim GÖKEL