Niğde Halk Eğitim Müdürlüğü, Açık Öğretim Lise yeni kayıt ve kayıt yenileme döneminin başladığını ve kayıt yaptıracak kursiyerlerin kayıtlarını son güne bırakmamaları konusunda uyarılarda bulunurken, Açık öğretimler için kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin 5 Şubat tarihinin son gün olduğunu açıkladı.

Niğde Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü olarak vatandaşlara yönelik kursların devam ettiğini belirten Halk Eğitim Müdürlüğü yetkilileri; “Ayrıca ilk defa kayıt yaptıracak ve kayıt yenileyecek öğrencilerimiz için müdürlüğümüz personelleriyle çalışıyoruz. Ayrıca kayıt yaptıracak ve kayıt yenileyecek öğrencilerimiz kayıtlarını son güne bırakmasınlar. Bayramdan sonra yoğun bir şekilde kurslarımız başlayacak. Vatandaşlarımızı hangi alanda he istiyorlarsa veya ne istediklerini bilmeyip bizlere sorduklarında yardımcı olacağımız konularda halk eğitim merkezimize bekliyoruz. Onlar için mahallelerinde, köylerinde ve kasabalarında onlara en yakın yerlerde kurslarımızı açmak ve onlara en yakın yerde hizmet vermeyi hedefliyoruz. Açık lise ve Açık Ortaokul için yeni kayıt olacaklar için kayıtların devam ettiğini, yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihinin 5 şubat tarihinin son gün olduğunu bildirildi. Öte yandan Halk Eğitim müdürlüğü olarak şuana kadar 7 bin 250 açık lise öğrencilerinin bulunduğu, ayrıca açık ortaokul öğrencilerinin sayısının ise Bin 19 olduğu bildirildi. kayıt yenileyeceklerin ve yeni kayıt yaptıracakların kayıt işlemlerini son günü bırakmamaları ve kayıtlarını yaptırmaları konusunda uyarılarda bulundular.

Sürücü Belgesi Sınavlarına Yeni Düzenleme, Resmî Gazete'de Yayımlandı Sürücü Belgesi Sınavlarına Yeni Düzenleme, Resmî Gazete'de Yayımlandı

 Halk Eğitim Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın ayaklarına kadar giderek birebir konuşup oralarda kurs açmaya çalışıyoruz.  Açık öğretimler için kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin -05 Şubat tarihinde sona erdiği belirtildi.

Editör: Selim GÖKEL