Eğitim İş Niğde Şube Başkanı Timur Özkan Trafik Kazası Geçirdi Eğitim İş Niğde Şube Başkanı Timur Özkan Trafik Kazası Geçirdi

Emniyet genel müdürlüğünce 81 ilde Servis Taşımacılığı Yapan Araç ve Sürücülere yönelik gerçekleştirilen özel denetimlerde 10 bin 304 araç ve sürücü kontrol edildi.  Yapılan kontrollerde 142 araç trafikten men edildi.

Emniyet Genel müdürlü tarafından yapılan açıklama şu şekilde; “ Şehir içinde ulaşımın sorunsuz ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi, servis taşımacılığı yapan araçlarının karışmış oldukları trafik kazalarının önlenmesi, yolcu taşımacılığı faaliyetlerinin trafik kurallarına uygun olarak yürütülmesi amacıyla Servis Taşımacılığı Yapan Araç ve Sürücülere yönelik özel denetim gerçekleştirildi.  Yapılan denetimlerde 10 bin 304 araç ve sürücü kontrol edildi. 190 aracın fenni muayenesinin bulunmadığı, 45 aracın sigortasının bulunmadığı, 63 aracın ilgili belediyeden izin/ruhsat almadan veya belirlenen güzergâh dışında kullanıldığı,72 aracın taşıma kapasitesi üzerinde yolcu taşıdığı, 81 sürücü ve yolcunun emniyet kemeri kullanmadığı tespit edildi. Bin 205 ihlal tespit edilerek cezai işlem uygulandı. 142 araç trafikten men edildi” denildi.

Editör: Selim GÖKEL