Kahraman Şehidimiz Hikmet Aslan, Son Yolculuğuna Uğurlandı Kahraman Şehidimiz Hikmet Aslan, Son Yolculuğuna Uğurlandı

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Türkiye genelinde olduğu gibi Niğde’de de çeşitli etkinlikler düzenlenecek.  Etkinlikler 14 Temmuz Cuma günü saat 09.00 başlayacak olan 15 Temmuz Darbe Girişimi Belgesel gösterimi gerçekleştirilecek ve gün boyu sürecek.  Saat 14.30’da Ömer Halisdemir Üniversitesi Kongre ve Kültür merkezinde, 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Sonrası Türk Demokrasisi Pratiği konulu konferans verilecek. 
15 Temmuz saat 10.00’da Niğde Şehitliğindeki Şehit Kabirlerinin ziyareti, Kuran’ı Kerim ve Duaların okunmasıyla başlayacak. Etkinlik saat 11.00’da Şadırvan Parkta ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Temalı Fotoğraf Sergisinin Gezilmesi ve 12.30’da Şehitlerimiz için Mevlit-i Şerif ve  Hatm-i Şerif Duası Okunmasıyla devam edecek. Saat 18.00’da 15 Temmuz hain darbe girişiminde Fetullahçı Terör örgütü üyeleri tarafından şehit edilen Kahraman Şehidimiz Ömer Halisdemir ’in Niğde’nin Bor ilçesi Çukurkuyu kasabasında bulunan kabri başında Kuran’ı Kerim ve dualar edilecek.  Etkinlik saat 20.15’de 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü ve Fener Alayı ile devam edecek.
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği kapsamında Valilik Yerleşkesinde Demokrasi Nöbeti, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayacak. Kuran’ı Kerim Tilaveti okunacak. Protokol üyeleri konuşmalarından sonra 15 Temmuz Darbe Girişimi Belgeseli, Mehter Takımı Gösterisi, Tasavvuf Musikisi Dinletisi ve Konser verilecek. Saatler gece 00.13’ü gösterdiğinde 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece yarısı Niğde genelindeki tüm camilerde sala okunacak.