Kayseri-Niğde yolunda meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı Kayseri-Niğde yolunda meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı

Niğde İl Emniyet müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince Ekim ayı boyunca Drone ve KGYS destekli 7 trafik ekibi ve 3 motorize ekip olmak üzere toplam 20 personelin katılımıyla yapılan denetimlerde 449 motosiklet ve sürücüsü denetlendi.
Niğde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Motosiklet ve motorlu bisiklet sürücülerinin, kırmızı ışıkta geçme, yaya yolu üzerine çıkma, ters yönde araç kullanma gibi trafik kural ihlalleri yaptıkları, sürücü belgesiz ve kasksız olarak araç kullandıkları gerekçeleriyle motosiklet ve motorlu bisiklet kullanımına yönelik denetim gerçekleştirildi.
 21 MOTOSİKLET TRAFİKTEN MEN EDİLDİ
Vatandaşların güvenli bir trafik ortamında can ve mal güvenliklerini güvence altına almak ve araçlarının karıştığı trafik kazalarını önlemek amacıyla Niğde İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından, drone ve KGYS destekli 7 trafik ekibi ve 3 motorize ekip olmak üzere 20 personelin katılımıyla 449 motosiklet ve sürücüsü denetlendi. 
Yapılan denetimlerde 89 motosiklet sürücüsüne kasksız araç kullanmaktan, 199 motosiklet sürücüsüne ihlal ve eksik evraktan trafik idari para cezası uygulandı. Tecilsiz ve sigortasız olduğu tespit edilen 21 motosiklet ise trafikten men edildi.(Adnan Çelebi)

Editör: Selim GÖKEL