banner562
banner557

Niğde Erciyese aktı… Biz Daha Seyrecekmiyiz?
banner211
banner192
banner556
 Niğde Üniversitesi öğrencileri hafta sonlarını Erciyes’te kayak yaparak geçirdi. Özel bir tur firmasının düzenlediği geziye ilgi oldukça yoğun oldu.


 Haber-Yorum : Fatma TAN

6 otobüs ve 175 kişi ile Erciyes’e çıkarma yapan Niğde Üniversitesi öğrencileri güzel bir gün geçirmenin verdiği mutluluğunu taşıdılar.

 

Sabah 8.30 da Niğde’den çıkan araçlar yol boyunca çeşitli yerlerde durarak ta geziye gidenlerin farklı yerleri görmesini sağladılar. 10.30 da kayak merkezine ulaşan öğrenciler kayak takımları ile kayak pistine giderken, ilk kez kayak yapacak olanların kayabilmek adına verdikleri mücadele komik görüntülere neden oldu. Birçok öğrencide kızakları tercih etti. Öğlen saatlerinde sucuk-ekmek molası veren öğrenciler kayak sonrası canlı müzik ile eğlenip oynadılar. Daha sonra Hacılar mevkiinde teleferik ile 1200 metre yüksekte sıcak bir salep içen öğrenciler son olarak ta Kayseri Form Alışveriş Merkezi’nde alışveriş yaptılar.

 NİĞDE NEDEN İLGİSİZ

6 otobüs 175 öğrenci Niğde’den Kayseri’ye kayak ve alışveriş için gitti. Bu durum bizlere Neden Niğde’de bunlar yapılamıyor sorusunu tekrar sormamıza neden oluyor. Meydan Yaylası ilgisizlikten kaldı, Keten çimeni değerlendirilemez mi?, bizde de dağ var bizde de kar var ama iş yapan yok. Elimizdeki değerleri kullandırmayı başaracak gözü kara insanları bulmak imkânsız. Sonrada hepimiz Niğde neden böyle diyor konuşuyor ama hiçbir şey yapmıyoruz.

 

Güneyde olmasına rağmen Tarsus Karboğazı kayak tesisi yapılırken Niğde’ye yapılmaması hayli düşündürücü bir durumdur ve ister istemez Niğde’ye yapılması kimleri rahatsız eder dedirtmektedir.

 

 

Çamardı İlçesi’nde Aladağlar Milli park bölgesi doğa turizmi (trekking, kayak, dağcılık-kayak turları) açısından en önemli bölgedir ve dünya çapında ün yapmaya elverişlidir. Ayrıca bu alan avcılık turizmine de ev sahipliği yapabilecek bir pozisyondadır.

 

Ne yapmak gerek?

 

Şunu hiçbir zaman unutmamak gerekir ki ilk çiviyi çaktınız mı inşaatı bitirmiş saymalısınız. Biz Niğde olarak ilk çiviyi çakmayı bile başaracak yöneticileri seçemedik.  

Niğdeli olarak ilk fiyaskoyu bizler verdik. Artık buna dur demek ve bu şehrin kaderini değiştirmek gerektiği kanaatindeyiz.

 

 

ALIŞVERİŞ MERKEZİMİZ BİLE YOK

 

Kayseri Form Alışveriş merkezi; alışveriş olarak insanlara pahalı gelecek bir yer ama buna rağmen çılgınca alışveriş yapanlar oldu neden? Çünkü istedikleri ürünleri orada hem bir arada buldular hem de bulmuşken kaçırmak istemediler.

 

“Medeniyetler şehri” ve “marka şehir” sloganı ile boy gösteren belediye başkanları bile hafta sonunu Kayseri Form’da alışveriş yaparak geçirdi. Peki neden Niğde’de buna benzer bir yer yok. Sadece bir öneri olarak şunu söylemek istiyorum; Eski yetiştirme yurdunun olduğu yer güzel bir alışveriş merkezi haline getirilemez mi? Artık Niğde’den sermaye göçüne dur demek lazım…

 

 

banner559
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
YAŞAR KARABAKLA 2 yıl önce

eski terminale giden varmı hiç. "kilise karanlık papaz kör şeytanı bağlasan durmaz"
gerek öğrenciler gerek halk dün kayseri gitmiş yarın nevşehir de kapadokya foruma gitmiş ertesi gün derinkuyu yeralti şehrine gitmiş gayet normal. bakarsan bağ bakmazsan dağ olur...

Misafir Avatar
hacı ölmez 2 yıl önce

borhaber sitesinin bu tip haberler yapmasını çok takdir ediyorum.niğde'nin doğal zenginliği kayseriye gerçekten beş basar.ama işte burada basiret dediğimiz olay ortaya çıkıyor.kayserili kafayı çalıştırıyor biz ise çeneyi.borhaber editörünü tekrar tebrik edip bu haberleri gerekli yerlere duyurana kadar devam etmesini diliyorum...

Misafir Avatar
Niğdeli 2 yıl önce

ancak ev yapalım başka işimiz yok. içimiz dışımız inşaat bu nedir ya böyle. halk hafta sonu ne yapacak nereye gidecek düşünen varmı. ama en önemlisi ufuk yok. anca para kazanalım ev yapalım.

Misafir Avatar
İnternetten alışveriş dönemi 2 yıl önce

niğde'ye açılacak bir alışveriş merkezi ölü yatırım olur bu saatten sonra artık internetten alışveriş dönemi yakın zamanda bir çok alışveriş merkezi sinek avlıyacak

Misafir Avatar
karboğazı denilen yerde kar hemen erir akdeniz iklimi var orada rakımıda yüksek değil 2 yıl önce

karboğazının rakımı engin orann karı hemen erir ama niğdede bolkar dağlarındaki meydan yaylasındaki kayak yerlerinin rakımı yüksek 4 mevsim kar mevcut ama devlet paraya kıyıpta yatırım yapamıyor karboazla ulukışla arasında kaç km yol var yakın diye niğdeye kayak yapmıyorlar

Misafir Avatar
mustafa yıldıray 2 yıl önce

haberlerinize manşetlerinize hayranım, borhaber.net niğdeye ivme katan bir güç ekibinizi tebrik ediyorum. niğde de daha önce kalmış, biraz basına bulaşmış halen aksaray da yaşayan birisi olarak umarım aksaraya basınına da örnek olursunuz.

banner486

banner485