Dündarlı sulama suyuna kanalizasyon mu karışıyor?

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer TBMM’de Niğde’de kirlenen baraj ve dereleri gündeme taşıdı.

YAŞAM 30.01.2020, 22:51 tiyo
506
Dündarlı sulama suyuna kanalizasyon mu karışıyor?
banner830

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer TBMM’de Niğde’de kirlenen baraj ve dereleri gündeme taşıdı. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Dündarlı Kasabasında sulama suyuna kanalizasyon karıştığını söyledi.

Gürer“Niğde Bor arasındaki sulama amaçlı kullanılan Akkaya Barajı'nın suyunda canlı yaşamıyor. Üniversitenin yanında baraj kokusu kenti sarıyor. AKP iktidarı, on yıldır "Çözdük." "Çözüyoruz." diyor, sorun devam ediyor. “Dedi.

Gürer-“Niğde merkez Dündarlı kasabasında ise kanalizasyon sulama suyuna karışıyor. Dündarlı halkı bahçelerine akan suya kanalizasyonun karışmasından tedirgin, bir an önce önlem alınmasını istiyorlar. Bunun için de kanalizasyona arıtma tesisinin yapılmasını bekliyorlar. “Dedi.

KIZILCA DERESİ KİRLENDİ.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Niğde Bor ilçesi Kızılca Köyü deresini de mecliste dile getirdi. Gürer-“Niğde ili Bor ilçesi Kızılca köyünün deresinde de artık canlı yaşamıyor, çevre kirliliği had safhada. Çevre ve Şehircilik Bakanının Niğde'deki çevre kirliliği sorunlarıyla ilgilenmesini temenni ediyorum. “Dedi.

BEYAĞIL KÖYÜ İÇME SUYUNDA RİSK VAR

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Niğde Akkaya Barajı, Dündarlı Sulama suyu ve Kızılca Köyü deresini TBMM dile getirdi. Gürer Niğde ili Ulukışla İlçesi Beyağıl Köyü içme suyu kuyularının bulunduğu yerde Niğde il özel idare atık toplama yerinindi ileri ki aşamada içme suyu için risk yaratabileceğine de dikkat çekti. Bir an önce Niğde il özel idare atık tesisi buradan taşınmalı ve içme suyu için risk olmayacak bir yere kurulmalıdır” dedi.

Kaynak: TİYO AJANS
banner697
Yorumlar (1)
Sadettin ayhan 4 ay önce
özellikle yaz mevsiminde sulama sularına kanalizasyon artıkları karışması nedeniyle bir yudum içme suyu bulmakta zorlanıyoruz.Bahçe sularken özellikle bu sorun dahada büyüyor.İlgilenilirse çok memnun oluruz.
Son Yorumlar
Sayın müdürüm doğma büyüme niğdeli olup niğde emniyetinde görev yapan ayrıca da ticaret yapan polis memurlarını denetleseniz motorlardan daha makbuldür bence bizim yeğenlerimiz pkk la mücadele ederken sizin niğdeli personeliniz valla fındık kırıyor buna bi el atsanız adalet yerini buldu diye sizi aklınızdan öperim
Bu tarz motorlar sadece tarlada kullanılıyor benim yaşım 40 daha trafikte ve şehir mekezinde hiç tescilsiz motor görmedim.
Tebrikler...
Aman göstermelik olmasın... kontrol edelim devletimizin parası boşa gitmesin..
Tanıdığım için söylüyorum. Tuba Yüksel hanım bunu çok hakkediyor...Tabi ki diğer memurlarda hak etmiştir.Başarılar dilerim.
11°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:28
Güneş 05:14
Öğle 12:44
İkindi 16:37
Akşam 20:05
Yatsı 21:42
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@