CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Ulukışla 'da Yurt Açtı

Ana muhalefet partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ulukışla’da açılışa katıldı. Ankara’dan kara yolu ile gelen Kılıçdaroğlu’nu çok sayıda partili karşıladı. Ulukışla merkeze yaptırılan Zafer Dershanelerinin kurucusu Hayırsever Ali Demir’in yaptırdığı ve annesinin ismini verdiği “Fadik Demir Kız Öğrenci Yurdu”nun açılışını yaptı.

ULUKIŞLA 07.07.2012, 23:27 12.03.2013, 12:38
2750
banner830
Haber : Fatma TAN
Fotoğraf : Erdal GÜÇER


VİDEO SAYFANIN ALTINDADIR...

 Ana muhalefet partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ulukışla’da açılışa katıldı. Ankara’dan kara yolu ile gelen Kılıçdaroğlu’nu çok sayıda partili karşıladı. Ulukışla merkeze yaptırılan Zafer Dershanelerinin kurucusu Hayırsever Ali Demir’in yaptırdığı ve annesinin ismini verdiği “Fadik Demir Kız Öğrenci Yurdu”nun açılışını yaptı.Açılışa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Devlet Eski Bakanı Ufuk Söylemez, CHP Niğde İl Başkanı Ünal Baykan, CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, Ulukışla Belediye Başkanı Hacı Avşar, çok sayıda belediye başkanı, partililer ve davetliler katıldı.


Devlet Eski Bakanı Ufuk söylemez yaptığı konuşmada “Ben Ali Demir ve eşi Müzeyyen Demir’i kutluyorum. Ali Demir bir vefa adamı ve bir namus adamıdır. Vatansever bir kişidir. Ben onun bankacısıydım. Oda benim iş adamımdı bu kadar namuslu bu kadar ahlaklı olan, sözü senet olan çok az adam tanıdım. Ben ne iş adamları tanıdım ki eyyamcılık yaparlar. Atatürk düşünceleri yıkılırken seslerini çıkarmazlar” dedi.

Söylemez, “Ali Demir ile 2009 yılında oteller açtık. Ali Demir binlerce turiste 10. Yıl marşını dinletti ve söyletti. Böyle insanlar oldukça bizi kimse yıkamaz. Gün Atatürk’te birleşme günüdür. Bugün herkes tüm partilerden şerefli namuslu vatansever insanlar var bugün bu günde herkesin gelmesinin sebebi bu yurdun açılışına katılmak için buradayız. Yaşasın Atatürk Cumhuriyeti, Yaşasın Atatürkçülük” diye konuştu.


Ufuk Söylemez’den sonra kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Bu ülke ne krallar ne padişahlar gördü. Dünya çok şeyler gördü Musoli’yi gördü Hitleri gördü ama 20. Yüzyılın yıldızı her zaman her yerde Mustafa Kemal oldu. Onun ilkeleri onun öngörüleri sayesinde bizim geldiğimiz ve geleceğe güvenle bakmamızın yegâne sebebi Mustafa Kemal Atatürk’tür” diyerek konuşmasına başladı.

AYDIN KORKAK DEĞİLDİR...


Aydınların sorumluluğu olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Çünkü aydın eğitilmiş konuyu bilen geleceği gören yürekli insan olmalıdır. Aydın topluma da örnek olmak zorundadır. Aydın elinde bir meşale etrafı aydınlatmalıdır. Aydın korkak değildir. Eğer korkaktan aydın olmuş olsaydı Türkiye Cumhuriyeti ulusal kurtuluş mücadelesini veremezdi. Şimdi aydınım diyen birçok kişinin pek çok yazarın gıkı çıkmıyor. Baskılardan korkuyor, bela gelmesinden korkuyor. Korkmayacak aydın.”

Sayın Ali Demir ve Eşi Münevver Demir nerede bir aydınlanma varsa biz oradayız diyor.  Bizler sadece Türkiye’de değil dünyanın neresinde bir aydınlanma varsa biz orada olacağız diyen Kılıçdaroğlu’nun sözleri sık sık Başbakan Kemal ve Mustafa Kemal’in askerleriyiz sloganları ile sözü kesildi.


Partililerden büyük ilgi gören Kılıçdaroğlu söylerine şöyle devam etti. “Eğer Mustafa Kemal ve arkadaşlarının verdikleri Kurtuluş Savaşı bütün dünyaya örnek olduysa aydın sorumluluğudur. Onun ve Türk milletinin mücadelesinin sonucudur. Atatürk adım adım kararlılıkla yüreklilikle mücadele etti. İlkelerinden ödün vermedi her zaman kararlılıkla devam etti. Kadına yurttaş olma bilincini verirken seçme ve seçilme hakkı verilirken de mücadele etti. Diyorum ki; Eğitim özgürce soru sorma hayatı ve dünyayı sorgulama hakkını vermektir. Eğitim köle düzenini yaratmak için değildir. Eğitimi dünyayı sorgulamak için veriyoruz. İnsanın doğasında vardır soru sorma bunu bütün anne babalar bilir. Çocuk dillendiğinde en çok soru sorar. Çevresini tanımak ister insanları tanımak ister.  Çocuk eğitimle güçlenir eğitimle daha güzel yerlere gelir. Eğitim ile geleceği görür, dünyayı sorgular. İnsanları sorgular siyasete temel oluşturur. Eğitimle çocuğun dünyayı sorgulamasını elinden alırsan sen konuşma ben konuşacağım, sen düşünme ben düşüneceğim demekle olmaz o eğitim zaten eğitim olmaz. Eğitimde onun için öğretmenler çok önemlidir. Hz. Ali’nin dediği gibi bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum. Onun için öğretmenlere her zaman her yerde saygı duyacağım. Öğretmenlere saygı duyacağız ve çocuklarımızı okutacağız. Ama Türkiye Cumhuriyeti’nin ve velilerin en büyük sorunu çocuklarımız üniversiteyi kazanıyor anne baba düşünüyor çocuk Ankara’ya, İzmir’e İstanbul’a Adana’ya, Bursa’ya gidince bu çocuk nerde kalacak diyor.

 

TOKİ DERE YATAĞINA KONUT YAPACAĞINA ÜNİVERSİTE KAMPÜSLERİNE YURT YAPSIN


Samsun’da geçtiğimiz gün meydana gelen sel olayına da değinen Kılıçdaroğlu “Daha geçenlerde bir felaket yaşadık Samsun’da dere yatağına TOKİ gider konut yapar insanlar ölür. Sayın Bakan sorumlusu biziz diyor. Adamsan o rahatça oturduğun koltuktan ayrılırsın. TOKİ dere yatağına konut yapacağına Üniversite kampüslerine yurt yapsın. Eğer hükümet söz versin 6 ay içinde TOKİ yurt sorunlarını çözer ama çözmüyorlar. Kız öğrencilere yurt yaptırarak onların barınma sorununu çözmek adına yapılan bu yurdu yaptıran Demir ailesine teşekkür ediyorum” diye konuştu.


KADINI OKUMAYAN TOPLUM YÜKSEK KÜLTÜR DÜZEYİNE ULAŞAMAZ

Bir ailede anne aydın olursa o ailede ışık olur diyen Kılıçdaroğlu, “Kadınları okumayan bir toplum gelişemez. Kadını okumayan toplum yüksek kültür düzeyine ulaşamaz. O nedenle bu kız yurdu bu nedenle çok çok önemlidir. Sizleri yürekten kutluyorum. Eğitim hayatımızın her alanında var. Gözümüzü açtığımız andan öldüğümüz ana kadar her anımız eğitimle geçer. Eğitim bilgi sahibi olduğumuz sürece ne kadar az bilgi sahibi olduğumuzu öğreten bir olgudur. Çalışacaksın, okuyacaksın ve geleceğe güvenle umutla bakacaksın eğitimin özü budur. Saygıyı temel ilke edineceksin. Aydın insan eğitimli insan sadece kendi ülkesini değil başka insanlarında yaşantısını düşünür. Onlara yardım eder. Kız çocuklarının eğitimi çok önemlidir. Kız çocuklarını okutmak çok önemlidir. Onları okuttukça Mustafa Kemal’in gösterdiği çağdaş uygarlık hedefi çok önemlidir. Aydın olmak bütün korkulara karşı dik durmak onurlu olmaktır.


Şu an yüzün üstünde gazeteci hapiste niçin çünkü düşündükleri için hapisteler. Eğer bir ülkede 700 ün üzerinde üniversite öğrencisi hapisteyse, 7 bin 500 öğrenci üniversitelerden uzaklaştırılmışsa o zaman o ülkede demokrasi yoktur” diyerek konuşmasına son verdi.


Konuşmaların ardından Fadik Demir Kız Öğrenci Yurdu’nun açılış kurdelasını kesen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Devlet Eski Bakanı Ufuk Söylemez, Ali Demir, Münevver Demir daha sonra yurdu gezdi. Yurdun üst katında bulunan sosyal salonda konuklara yemek verildi ve bir dans gösterisi sunuldu. Ali Demir konuklarına ünlü Ulukışla kirazını ikram etti. Programın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’ya döndü.Kaynak: Selim GÖKEL
Yorumlar (6)
show 9 yıl önce
yurt açılışı mı parti il binası açılışı mı belli değil bu nasıl açılış duyduğum kadarıyla daha yurt olma izni de yokmuş ilçe girişindeki afişte de kılıçtaroğlu yazıyordu vay be bunlar mı ülke yönetmeye talip
ünv. öğrencisi 9 yıl önce
niğde de yurt eksiği var, niğde ünv. öğrencileri emperyalist ve gerici cemaat ve tarikatlara teslim oluyor. hükümet bilinçli olarak yurt yapmıyor. tarikat baskısı var. chp yi bu tutumundan dolayı kutluyorum.
at gözlüğünü çıkar 9 yıl önce
şovu akp çok iyi bilir ve yapıyor, sende yurt yaptır şovunu yaptır. camileri ve şov alanına çeviren akp dir. at gözlüğünü çıkar öyle gör
chp gençlik kollarıı 9 yıl önce
borhaber.net farkını yine gösterdi, her partiye objektif davranıyor. fotoğraf ve videolar için teşekkür ediyoruz. chp niğde gençliği.
kırmızı renteki kategoriler haber okumamıza engel oluyor 9 yıl önce
bor haber en üsteki kırmızı renteki kategoriler haber okumamıza engel oluyor kırmızı renkte kat kat açılan güncel asayiş gibi kategorileri sağ yada sol tarafa alsanız çok güzel olur çünkü haberleri okuyalım derken önümüze bir sürü kategori çıkıyor haberi okumamıza engel oluyor (İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER KALDIRIYORUZ)
enteresan 9 yıl önce
kılıçtaroğlu yazan kılıçdaroğlunun kendimiki reklamcının cahilliği. chp eğitimde de cahilliği yenmek için direniyor. cemaatcilere teslim olmak üzere olan bir ülkeyi kurtarma adına..
Son Yorumlar
(7)
bu iktidar 19 yılda 19.000 yalan dalavere çevirdiler 2023 yılında de bu yalanları 20.023 e tamamlayacaklar. bunlar ülkenin 80 yıllık birikimini sattı bitirdiler yabancıya peşkeş çektiler narlı gölü aksaraya vermişler çok mu bakın truzim yerleri niğde de ser sefil kösk roma havuzu kemerhisar tyana alanı vb lerine durumuna bakın ne hale getirdiler buraları bok gütürüyor belediye bakmıyor yolarında obruklar oluşmuş bşkları yatıyor. . eger narlı göl para etse satarlar. bunların partisinden vekillerinden 20 yılıdr niğde ye fayda olmadı olmayacak hiç birinin tek eseri yaptıgı anılacak bir yer eser yok olanlar satıldı sesleri çıkmadı eseri olan varsa çıksın her seçim öncesi binlerce yalan dalavere bunlarda utanma yüz yok her yalanı söyleyebiliyorlar yalan makinesi partisi şimdi birde fino yalakası çık sag sola saldırıyor aksaray malaklısı bile ondan daha onurlu sürüsüne sadık bu en yakınlarına saldırmaya basladı ama yakında seçimde şifon çekilip akkayaya inecekler bor haberde bunların yalan dalaverini yayınlıyor.
Narlıgölü de Diğer elden kaçırılan imkanlar gibi uçup gitmesini önlemek için Niğde'de Kamuoyu oluşturup Vali Üniversite Vekilleri Harekete geçirip oldu bittiye izin verilmemelidir basın emir kulu olmaktan çıkmalı devamlı olarak gündemde tutulmalı
Hiç utanma sıkılma yok değil mi?Neymiş efendim eczacı imiş.Hastane de mi görevlisin? yok.Sağlık personelinin tamamı aşı oldu mu? yok!Bunu bir Avrupa memleketinde yapsalar dünyayı adamın başına dar ederler.Yazık çok yazık.2 yıl sonra sizde siyasi mevta olacaksınız.Halkın hakkını yiyenlere haram olsun.Bir de utanmadan resim çektiriyorlar.
Ne taklacıymışsın be arkadaş.Bir tane göndersen yetmiyor mu???
-5°
parçalı bulutlu
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 18 Ocak 2021
İmsak 06:23
Güneş 07:48
Öğle 12:57
İkindi 15:33
Akşam 17:55
Yatsı 19:15
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 18 38
2. Fenerbahçe 17 35
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 18 33
5. Hatayspor 18 31
6. Alanyaspor 18 30
7. Karagümrük 18 27
8. Trabzonspor 18 27
9. Antalyaspor 19 25
10. Malatyaspor 18 24
11. Sivasspor 18 23
12. Başakşehir 18 23
13. Konyaspor 18 22
14. Göztepe 18 22
15. Kasımpaşa 17 22
16. Rizespor 18 21
17. Gençlerbirliği 18 19
18. Kayserispor 18 16
19. Ankaragücü 17 15
20. Denizlispor 18 14
21. Erzurumspor 18 13
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 18 37
2. Man City 17 35
3. Leicester City 18 35
4. Liverpool 18 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. Chelsea 18 29
8. Southampton 18 29
9. West Ham 18 29
10. Aston Villa 15 26
11. Arsenal 18 24
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 17 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 17 12
19. West Bromwich 18 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 18 32
5. Real Sociedad 19 30
6. Sevilla 17 30
7. Granada 18 27
8. Celta de Vigo 18 23
9. Cádiz 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 17 21
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Deportivo Alaves 18 18
17. Real Valladolid 18 18
18. Elche 16 16
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@