CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Ulukışla 'da Yurt Açtı

Ana muhalefet partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ulukışla’da açılışa katıldı. Ankara’dan kara yolu ile gelen Kılıçdaroğlu’nu çok sayıda partili karşıladı. Ulukışla merkeze yaptırılan Zafer Dershanelerinin kurucusu Hayırsever Ali Demir’in yaptırdığı ve annesinin ismini verdiği “Fadik Demir Kız Öğrenci Yurdu”nun açılışını yaptı.

ULUKIŞLA 07.07.2012, 23:27 12.03.2013, 12:38
2678
banner830
Haber : Fatma TAN
Fotoğraf : Erdal GÜÇER


VİDEO SAYFANIN ALTINDADIR...

 Ana muhalefet partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ulukışla’da açılışa katıldı. Ankara’dan kara yolu ile gelen Kılıçdaroğlu’nu çok sayıda partili karşıladı. Ulukışla merkeze yaptırılan Zafer Dershanelerinin kurucusu Hayırsever Ali Demir’in yaptırdığı ve annesinin ismini verdiği “Fadik Demir Kız Öğrenci Yurdu”nun açılışını yaptı.Açılışa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Devlet Eski Bakanı Ufuk Söylemez, CHP Niğde İl Başkanı Ünal Baykan, CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, Ulukışla Belediye Başkanı Hacı Avşar, çok sayıda belediye başkanı, partililer ve davetliler katıldı.


Devlet Eski Bakanı Ufuk söylemez yaptığı konuşmada “Ben Ali Demir ve eşi Müzeyyen Demir’i kutluyorum. Ali Demir bir vefa adamı ve bir namus adamıdır. Vatansever bir kişidir. Ben onun bankacısıydım. Oda benim iş adamımdı bu kadar namuslu bu kadar ahlaklı olan, sözü senet olan çok az adam tanıdım. Ben ne iş adamları tanıdım ki eyyamcılık yaparlar. Atatürk düşünceleri yıkılırken seslerini çıkarmazlar” dedi.

Söylemez, “Ali Demir ile 2009 yılında oteller açtık. Ali Demir binlerce turiste 10. Yıl marşını dinletti ve söyletti. Böyle insanlar oldukça bizi kimse yıkamaz. Gün Atatürk’te birleşme günüdür. Bugün herkes tüm partilerden şerefli namuslu vatansever insanlar var bugün bu günde herkesin gelmesinin sebebi bu yurdun açılışına katılmak için buradayız. Yaşasın Atatürk Cumhuriyeti, Yaşasın Atatürkçülük” diye konuştu.


Ufuk Söylemez’den sonra kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Bu ülke ne krallar ne padişahlar gördü. Dünya çok şeyler gördü Musoli’yi gördü Hitleri gördü ama 20. Yüzyılın yıldızı her zaman her yerde Mustafa Kemal oldu. Onun ilkeleri onun öngörüleri sayesinde bizim geldiğimiz ve geleceğe güvenle bakmamızın yegâne sebebi Mustafa Kemal Atatürk’tür” diyerek konuşmasına başladı.

AYDIN KORKAK DEĞİLDİR...


Aydınların sorumluluğu olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Çünkü aydın eğitilmiş konuyu bilen geleceği gören yürekli insan olmalıdır. Aydın topluma da örnek olmak zorundadır. Aydın elinde bir meşale etrafı aydınlatmalıdır. Aydın korkak değildir. Eğer korkaktan aydın olmuş olsaydı Türkiye Cumhuriyeti ulusal kurtuluş mücadelesini veremezdi. Şimdi aydınım diyen birçok kişinin pek çok yazarın gıkı çıkmıyor. Baskılardan korkuyor, bela gelmesinden korkuyor. Korkmayacak aydın.”

Sayın Ali Demir ve Eşi Münevver Demir nerede bir aydınlanma varsa biz oradayız diyor.  Bizler sadece Türkiye’de değil dünyanın neresinde bir aydınlanma varsa biz orada olacağız diyen Kılıçdaroğlu’nun sözleri sık sık Başbakan Kemal ve Mustafa Kemal’in askerleriyiz sloganları ile sözü kesildi.


Partililerden büyük ilgi gören Kılıçdaroğlu söylerine şöyle devam etti. “Eğer Mustafa Kemal ve arkadaşlarının verdikleri Kurtuluş Savaşı bütün dünyaya örnek olduysa aydın sorumluluğudur. Onun ve Türk milletinin mücadelesinin sonucudur. Atatürk adım adım kararlılıkla yüreklilikle mücadele etti. İlkelerinden ödün vermedi her zaman kararlılıkla devam etti. Kadına yurttaş olma bilincini verirken seçme ve seçilme hakkı verilirken de mücadele etti. Diyorum ki; Eğitim özgürce soru sorma hayatı ve dünyayı sorgulama hakkını vermektir. Eğitim köle düzenini yaratmak için değildir. Eğitimi dünyayı sorgulamak için veriyoruz. İnsanın doğasında vardır soru sorma bunu bütün anne babalar bilir. Çocuk dillendiğinde en çok soru sorar. Çevresini tanımak ister insanları tanımak ister.  Çocuk eğitimle güçlenir eğitimle daha güzel yerlere gelir. Eğitim ile geleceği görür, dünyayı sorgular. İnsanları sorgular siyasete temel oluşturur. Eğitimle çocuğun dünyayı sorgulamasını elinden alırsan sen konuşma ben konuşacağım, sen düşünme ben düşüneceğim demekle olmaz o eğitim zaten eğitim olmaz. Eğitimde onun için öğretmenler çok önemlidir. Hz. Ali’nin dediği gibi bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum. Onun için öğretmenlere her zaman her yerde saygı duyacağım. Öğretmenlere saygı duyacağız ve çocuklarımızı okutacağız. Ama Türkiye Cumhuriyeti’nin ve velilerin en büyük sorunu çocuklarımız üniversiteyi kazanıyor anne baba düşünüyor çocuk Ankara’ya, İzmir’e İstanbul’a Adana’ya, Bursa’ya gidince bu çocuk nerde kalacak diyor.

 

TOKİ DERE YATAĞINA KONUT YAPACAĞINA ÜNİVERSİTE KAMPÜSLERİNE YURT YAPSIN


Samsun’da geçtiğimiz gün meydana gelen sel olayına da değinen Kılıçdaroğlu “Daha geçenlerde bir felaket yaşadık Samsun’da dere yatağına TOKİ gider konut yapar insanlar ölür. Sayın Bakan sorumlusu biziz diyor. Adamsan o rahatça oturduğun koltuktan ayrılırsın. TOKİ dere yatağına konut yapacağına Üniversite kampüslerine yurt yapsın. Eğer hükümet söz versin 6 ay içinde TOKİ yurt sorunlarını çözer ama çözmüyorlar. Kız öğrencilere yurt yaptırarak onların barınma sorununu çözmek adına yapılan bu yurdu yaptıran Demir ailesine teşekkür ediyorum” diye konuştu.


KADINI OKUMAYAN TOPLUM YÜKSEK KÜLTÜR DÜZEYİNE ULAŞAMAZ

Bir ailede anne aydın olursa o ailede ışık olur diyen Kılıçdaroğlu, “Kadınları okumayan bir toplum gelişemez. Kadını okumayan toplum yüksek kültür düzeyine ulaşamaz. O nedenle bu kız yurdu bu nedenle çok çok önemlidir. Sizleri yürekten kutluyorum. Eğitim hayatımızın her alanında var. Gözümüzü açtığımız andan öldüğümüz ana kadar her anımız eğitimle geçer. Eğitim bilgi sahibi olduğumuz sürece ne kadar az bilgi sahibi olduğumuzu öğreten bir olgudur. Çalışacaksın, okuyacaksın ve geleceğe güvenle umutla bakacaksın eğitimin özü budur. Saygıyı temel ilke edineceksin. Aydın insan eğitimli insan sadece kendi ülkesini değil başka insanlarında yaşantısını düşünür. Onlara yardım eder. Kız çocuklarının eğitimi çok önemlidir. Kız çocuklarını okutmak çok önemlidir. Onları okuttukça Mustafa Kemal’in gösterdiği çağdaş uygarlık hedefi çok önemlidir. Aydın olmak bütün korkulara karşı dik durmak onurlu olmaktır.


Şu an yüzün üstünde gazeteci hapiste niçin çünkü düşündükleri için hapisteler. Eğer bir ülkede 700 ün üzerinde üniversite öğrencisi hapisteyse, 7 bin 500 öğrenci üniversitelerden uzaklaştırılmışsa o zaman o ülkede demokrasi yoktur” diyerek konuşmasına son verdi.


Konuşmaların ardından Fadik Demir Kız Öğrenci Yurdu’nun açılış kurdelasını kesen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Devlet Eski Bakanı Ufuk Söylemez, Ali Demir, Münevver Demir daha sonra yurdu gezdi. Yurdun üst katında bulunan sosyal salonda konuklara yemek verildi ve bir dans gösterisi sunuldu. Ali Demir konuklarına ünlü Ulukışla kirazını ikram etti. Programın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’ya döndü.Kaynak: Selim GÖKEL
Yorumlar (6)
show 8 yıl önce
yurt açılışı mı parti il binası açılışı mı belli değil bu nasıl açılış duyduğum kadarıyla daha yurt olma izni de yokmuş ilçe girişindeki afişte de kılıçtaroğlu yazıyordu vay be bunlar mı ülke yönetmeye talip
ünv. öğrencisi 8 yıl önce
niğde de yurt eksiği var, niğde ünv. öğrencileri emperyalist ve gerici cemaat ve tarikatlara teslim oluyor. hükümet bilinçli olarak yurt yapmıyor. tarikat baskısı var. chp yi bu tutumundan dolayı kutluyorum.
at gözlüğünü çıkar 8 yıl önce
şovu akp çok iyi bilir ve yapıyor, sende yurt yaptır şovunu yaptır. camileri ve şov alanına çeviren akp dir. at gözlüğünü çıkar öyle gör
chp gençlik kollarıı 8 yıl önce
borhaber.net farkını yine gösterdi, her partiye objektif davranıyor. fotoğraf ve videolar için teşekkür ediyoruz. chp niğde gençliği.
kırmızı renteki kategoriler haber okumamıza engel oluyor 8 yıl önce
bor haber en üsteki kırmızı renteki kategoriler haber okumamıza engel oluyor kırmızı renkte kat kat açılan güncel asayiş gibi kategorileri sağ yada sol tarafa alsanız çok güzel olur çünkü haberleri okuyalım derken önümüze bir sürü kategori çıkıyor haberi okumamıza engel oluyor (İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER KALDIRIYORUZ)
enteresan 8 yıl önce
kılıçtaroğlu yazan kılıçdaroğlunun kendimiki reklamcının cahilliği. chp eğitimde de cahilliği yenmek için direniyor. cemaatcilere teslim olmak üzere olan bir ülkeyi kurtarma adına..
banner833
kapalı
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 18 40
2. Başakşehir 18 36
3. Trabzonspor 18 35
4. Fenerbahçe 18 34
5. Alanyaspor 18 32
6. Galatasaray 18 30
7. Beşiktaş 18 30
8. Göztepe 18 26
9. Malatyaspor 18 24
10. Gaziantep FK 18 24
11. Çaykur Rizespor 18 23
12. Denizlispor 18 22
13. Gençlerbirliği 18 18
14. Konyaspor 18 18
15. Kasımpaşa 18 15
16. Antalyaspor 18 14
17. Ankaragücü 18 12
18. Kayserispor 18 10
Takımlar O P
1. Hatayspor 18 37
2. Erzurum BB 18 31
3. Bursaspor 18 30
4. Akhisar Bld.Spor 18 28
5. Keçiörengücü 18 28
6. Ümraniye 18 28
7. Menemen Belediyespor 18 28
8. Adana Demirspor 18 27
9. Altay 18 24
10. Balıkesirspor 18 24
11. Giresunspor 18 24
12. Fatih Karagümrük 18 23
13. İstanbulspor 18 20
14. Altınordu 18 19
15. Osmanlıspor 18 16
16. Adanaspor 18 13
17. Boluspor 18 13
18. Eskişehirspor 18 9
Takımlar O P
1. Liverpool 22 64
2. Man City 24 51
3. Leicester City 23 45
4. Chelsea 24 40
5. M. United 23 34
6. Wolverhampton 23 34
7. Sheffield United 24 33
8. Tottenham 23 31
9. Southampton 24 31
10. Arsenal 24 30
11. Crystal Palace 24 30
12. Everton 24 30
13. Newcastle 24 30
14. Burnley 23 27
15. Brighton 24 25
16. Aston Villa 24 25
17. West Ham 22 23
18. Bournemouth 24 23
19. Watford 24 23
20. Norwich City 23 17
Takımlar O P
1. Barcelona 20 43
2. Real Madrid 20 43
3. Atletico Madrid 20 35
4. Sevilla 20 35
5. Getafe 20 33
6. Real Sociedad 20 31
7. Valencia 20 31
8. Athletic Bilbao 20 30
9. Villarreal 20 28
10. Granada 20 27
11. Real Betis 20 27
12. Levante 20 26
13. Osasuna 20 25
14. Deportivo Alaves 20 23
15. Real Valladolid 20 22
16. Eibar 20 22
17. Mallorca 20 18
18. Celta de Vigo 20 16
19. Leganés 20 14
20. Espanyol 20 14
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@