CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Ulukışla 'da Yurt Açtı

Ana muhalefet partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ulukışla’da açılışa katıldı. Ankara’dan kara yolu ile gelen Kılıçdaroğlu’nu çok sayıda partili karşıladı. Ulukışla merkeze yaptırılan Zafer Dershanelerinin kurucusu Hayırsever Ali Demir’in yaptırdığı ve annesinin ismini verdiği “Fadik Demir Kız Öğrenci Yurdu”nun açılışını yaptı.

ULUKIŞLA 07.07.2012, 23:27 12.03.2013, 12:38
2720
banner830
Haber : Fatma TAN
Fotoğraf : Erdal GÜÇER


VİDEO SAYFANIN ALTINDADIR...

 Ana muhalefet partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ulukışla’da açılışa katıldı. Ankara’dan kara yolu ile gelen Kılıçdaroğlu’nu çok sayıda partili karşıladı. Ulukışla merkeze yaptırılan Zafer Dershanelerinin kurucusu Hayırsever Ali Demir’in yaptırdığı ve annesinin ismini verdiği “Fadik Demir Kız Öğrenci Yurdu”nun açılışını yaptı.Açılışa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Devlet Eski Bakanı Ufuk Söylemez, CHP Niğde İl Başkanı Ünal Baykan, CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, Ulukışla Belediye Başkanı Hacı Avşar, çok sayıda belediye başkanı, partililer ve davetliler katıldı.


Devlet Eski Bakanı Ufuk söylemez yaptığı konuşmada “Ben Ali Demir ve eşi Müzeyyen Demir’i kutluyorum. Ali Demir bir vefa adamı ve bir namus adamıdır. Vatansever bir kişidir. Ben onun bankacısıydım. Oda benim iş adamımdı bu kadar namuslu bu kadar ahlaklı olan, sözü senet olan çok az adam tanıdım. Ben ne iş adamları tanıdım ki eyyamcılık yaparlar. Atatürk düşünceleri yıkılırken seslerini çıkarmazlar” dedi.

Söylemez, “Ali Demir ile 2009 yılında oteller açtık. Ali Demir binlerce turiste 10. Yıl marşını dinletti ve söyletti. Böyle insanlar oldukça bizi kimse yıkamaz. Gün Atatürk’te birleşme günüdür. Bugün herkes tüm partilerden şerefli namuslu vatansever insanlar var bugün bu günde herkesin gelmesinin sebebi bu yurdun açılışına katılmak için buradayız. Yaşasın Atatürk Cumhuriyeti, Yaşasın Atatürkçülük” diye konuştu.


Ufuk Söylemez’den sonra kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Bu ülke ne krallar ne padişahlar gördü. Dünya çok şeyler gördü Musoli’yi gördü Hitleri gördü ama 20. Yüzyılın yıldızı her zaman her yerde Mustafa Kemal oldu. Onun ilkeleri onun öngörüleri sayesinde bizim geldiğimiz ve geleceğe güvenle bakmamızın yegâne sebebi Mustafa Kemal Atatürk’tür” diyerek konuşmasına başladı.

AYDIN KORKAK DEĞİLDİR...


Aydınların sorumluluğu olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Çünkü aydın eğitilmiş konuyu bilen geleceği gören yürekli insan olmalıdır. Aydın topluma da örnek olmak zorundadır. Aydın elinde bir meşale etrafı aydınlatmalıdır. Aydın korkak değildir. Eğer korkaktan aydın olmuş olsaydı Türkiye Cumhuriyeti ulusal kurtuluş mücadelesini veremezdi. Şimdi aydınım diyen birçok kişinin pek çok yazarın gıkı çıkmıyor. Baskılardan korkuyor, bela gelmesinden korkuyor. Korkmayacak aydın.”

Sayın Ali Demir ve Eşi Münevver Demir nerede bir aydınlanma varsa biz oradayız diyor.  Bizler sadece Türkiye’de değil dünyanın neresinde bir aydınlanma varsa biz orada olacağız diyen Kılıçdaroğlu’nun sözleri sık sık Başbakan Kemal ve Mustafa Kemal’in askerleriyiz sloganları ile sözü kesildi.


Partililerden büyük ilgi gören Kılıçdaroğlu söylerine şöyle devam etti. “Eğer Mustafa Kemal ve arkadaşlarının verdikleri Kurtuluş Savaşı bütün dünyaya örnek olduysa aydın sorumluluğudur. Onun ve Türk milletinin mücadelesinin sonucudur. Atatürk adım adım kararlılıkla yüreklilikle mücadele etti. İlkelerinden ödün vermedi her zaman kararlılıkla devam etti. Kadına yurttaş olma bilincini verirken seçme ve seçilme hakkı verilirken de mücadele etti. Diyorum ki; Eğitim özgürce soru sorma hayatı ve dünyayı sorgulama hakkını vermektir. Eğitim köle düzenini yaratmak için değildir. Eğitimi dünyayı sorgulamak için veriyoruz. İnsanın doğasında vardır soru sorma bunu bütün anne babalar bilir. Çocuk dillendiğinde en çok soru sorar. Çevresini tanımak ister insanları tanımak ister.  Çocuk eğitimle güçlenir eğitimle daha güzel yerlere gelir. Eğitim ile geleceği görür, dünyayı sorgular. İnsanları sorgular siyasete temel oluşturur. Eğitimle çocuğun dünyayı sorgulamasını elinden alırsan sen konuşma ben konuşacağım, sen düşünme ben düşüneceğim demekle olmaz o eğitim zaten eğitim olmaz. Eğitimde onun için öğretmenler çok önemlidir. Hz. Ali’nin dediği gibi bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum. Onun için öğretmenlere her zaman her yerde saygı duyacağım. Öğretmenlere saygı duyacağız ve çocuklarımızı okutacağız. Ama Türkiye Cumhuriyeti’nin ve velilerin en büyük sorunu çocuklarımız üniversiteyi kazanıyor anne baba düşünüyor çocuk Ankara’ya, İzmir’e İstanbul’a Adana’ya, Bursa’ya gidince bu çocuk nerde kalacak diyor.

 

TOKİ DERE YATAĞINA KONUT YAPACAĞINA ÜNİVERSİTE KAMPÜSLERİNE YURT YAPSIN


Samsun’da geçtiğimiz gün meydana gelen sel olayına da değinen Kılıçdaroğlu “Daha geçenlerde bir felaket yaşadık Samsun’da dere yatağına TOKİ gider konut yapar insanlar ölür. Sayın Bakan sorumlusu biziz diyor. Adamsan o rahatça oturduğun koltuktan ayrılırsın. TOKİ dere yatağına konut yapacağına Üniversite kampüslerine yurt yapsın. Eğer hükümet söz versin 6 ay içinde TOKİ yurt sorunlarını çözer ama çözmüyorlar. Kız öğrencilere yurt yaptırarak onların barınma sorununu çözmek adına yapılan bu yurdu yaptıran Demir ailesine teşekkür ediyorum” diye konuştu.


KADINI OKUMAYAN TOPLUM YÜKSEK KÜLTÜR DÜZEYİNE ULAŞAMAZ

Bir ailede anne aydın olursa o ailede ışık olur diyen Kılıçdaroğlu, “Kadınları okumayan bir toplum gelişemez. Kadını okumayan toplum yüksek kültür düzeyine ulaşamaz. O nedenle bu kız yurdu bu nedenle çok çok önemlidir. Sizleri yürekten kutluyorum. Eğitim hayatımızın her alanında var. Gözümüzü açtığımız andan öldüğümüz ana kadar her anımız eğitimle geçer. Eğitim bilgi sahibi olduğumuz sürece ne kadar az bilgi sahibi olduğumuzu öğreten bir olgudur. Çalışacaksın, okuyacaksın ve geleceğe güvenle umutla bakacaksın eğitimin özü budur. Saygıyı temel ilke edineceksin. Aydın insan eğitimli insan sadece kendi ülkesini değil başka insanlarında yaşantısını düşünür. Onlara yardım eder. Kız çocuklarının eğitimi çok önemlidir. Kız çocuklarını okutmak çok önemlidir. Onları okuttukça Mustafa Kemal’in gösterdiği çağdaş uygarlık hedefi çok önemlidir. Aydın olmak bütün korkulara karşı dik durmak onurlu olmaktır.


Şu an yüzün üstünde gazeteci hapiste niçin çünkü düşündükleri için hapisteler. Eğer bir ülkede 700 ün üzerinde üniversite öğrencisi hapisteyse, 7 bin 500 öğrenci üniversitelerden uzaklaştırılmışsa o zaman o ülkede demokrasi yoktur” diyerek konuşmasına son verdi.


Konuşmaların ardından Fadik Demir Kız Öğrenci Yurdu’nun açılış kurdelasını kesen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Devlet Eski Bakanı Ufuk Söylemez, Ali Demir, Münevver Demir daha sonra yurdu gezdi. Yurdun üst katında bulunan sosyal salonda konuklara yemek verildi ve bir dans gösterisi sunuldu. Ali Demir konuklarına ünlü Ulukışla kirazını ikram etti. Programın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’ya döndü.Kaynak: Selim GÖKEL
Yorumlar (6)
show 8 yıl önce
yurt açılışı mı parti il binası açılışı mı belli değil bu nasıl açılış duyduğum kadarıyla daha yurt olma izni de yokmuş ilçe girişindeki afişte de kılıçtaroğlu yazıyordu vay be bunlar mı ülke yönetmeye talip
ünv. öğrencisi 8 yıl önce
niğde de yurt eksiği var, niğde ünv. öğrencileri emperyalist ve gerici cemaat ve tarikatlara teslim oluyor. hükümet bilinçli olarak yurt yapmıyor. tarikat baskısı var. chp yi bu tutumundan dolayı kutluyorum.
at gözlüğünü çıkar 8 yıl önce
şovu akp çok iyi bilir ve yapıyor, sende yurt yaptır şovunu yaptır. camileri ve şov alanına çeviren akp dir. at gözlüğünü çıkar öyle gör
chp gençlik kollarıı 8 yıl önce
borhaber.net farkını yine gösterdi, her partiye objektif davranıyor. fotoğraf ve videolar için teşekkür ediyoruz. chp niğde gençliği.
kırmızı renteki kategoriler haber okumamıza engel oluyor 8 yıl önce
bor haber en üsteki kırmızı renteki kategoriler haber okumamıza engel oluyor kırmızı renkte kat kat açılan güncel asayiş gibi kategorileri sağ yada sol tarafa alsanız çok güzel olur çünkü haberleri okuyalım derken önümüze bir sürü kategori çıkıyor haberi okumamıza engel oluyor (İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER KALDIRIYORUZ)
enteresan 8 yıl önce
kılıçtaroğlu yazan kılıçdaroğlunun kendimiki reklamcının cahilliği. chp eğitimde de cahilliği yenmek için direniyor. cemaatcilere teslim olmak üzere olan bir ülkeyi kurtarma adına..
Son Yorumlar
Olayın böyle olduğunu nerden biliyorsunuz da kafaniza göre yazmışsınız gelde ben sana soyleyim olayın nasıl olduğunu doğru haberyapin olmazmi
Eski köy garajı nın yeri adliyeye tahsisi yapılmalı. Adiyenin yeri küçük.
Niğde'miz in ortasında olan patates araştırmanın hazineden kiraladığı boş duran 330 dönümlük araziyi birileri kapacak. Acele resmi kurumların birine tahsisi yapılmalı.
Yeşilburç tescilli tarihi konakları yıkılıyor. Acele turizm konak evlerine dönüştürülmesi gerekir.
Ocak çalışanlarına teşekkür ederiz. Allah razı olsun. Yolları açık olsun.
33°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 04:10
Güneş 05:44
Öğle 12:52
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:18
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurumspor 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@