Kulüpler Arası Kros İl Birinciliği Yapıldı

Niğde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Atletizm il temsilciliğinin faaliyet programında yer alan Kulüpler arası kros il birinciliği yarışmaları 25 Aralık 2013 tarihinde Bucakçayırı kros parkurunda yapıldı.

SPOR 27.12.2013, 00:18 29.12.2013, 21:28
933
Kulüpler Arası Kros İl Birinciliği Yapıldı
 Niğde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü,  Atletizm il temsilciliğinin faaliyet programında yer alan  Kulüpler arası  kros  il birinciliği yarışmaları  25 Aralık 2013 tarihinde Bucakçayırı kros parkurunda yapıldı.

 

Atletizm İl temsilcisi  Ali Tunç Kulüpler arası kros il birinciliği  yarışları hakkında bilgi verdi.Bu yarışlardan evvel tüm ilçelerimizde bir tarama ve yeni yetenekleri seçme amacıyla kaymakamlık kupası kros yarışları yapıldı. Bu yarışmalar sonunda ;

Altunhisar ilçesinden 15 bayan 15 erkek  30 sporcu

Çiftlik  ilçesinden         10 bayan 15 erkek  25 sporcu

Ulukışla ilçesinden       17 bayan 20 erkek  37 sporcu

Çamardı ilçesinden        7 bayan 20 erkek  27  sporcu

Bor ve Bahçeli kasabasından 20 bayan 16 erkek  36 sporcu  seçilmiş, Yarışlara  İlçelerden  49 bayan 70 erkek toplam 119 sporcu katılırken İl merkezindeki okullardan yaklaşık  200 civarında sporcu, toplamda yarışlara 300-350 civarında sporcu katıldı. Yarışmalar saat 11.00 da başlayıp 13.00 civarında tamamlandı.

Yarışmalarda : Küçükler ve Yıldızlarda 3+1,

Gençler ve Büyüklerde  4+1 puan sistemi uygulandı.   

Yarışmalar sonunda Yıldızlar ve küçükler kategorisinde başarılı olan sporcular, 4’er  4’er kulüplere lisanslanarak Niğde’yi temsil edecekler.

Yarışların bitiminde sporculara madalya ve kupa töreni yapıldı. Madalya ve kupa törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan, Spor Şube Müdürü Bülent Özgüven, Atletizm İl temsilcisi Ali Tunç, Okul yöneticileri ve beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler katıldı.

Yaş grupları,  kategori ve mesafelerinde dereceye giren sporcular şöyle oluştu.

6000 M. Büyük erkeklerde ferdi olarak   1. Necip  Atıcı Niğde Veteranlar spor kulübü

                                                                          2. Asım Orçun Polis Okulu spor kulübü

                                                                          3.Süleyman Sarıdağ  Tunç Spor

                                                                          4.Samet  Elçil  Niğde Veteranlar spor kulübü

6000 M. Büyük erkeklerde takım olarak  1. Polis Okulu spor kulübü   24 puan

                                                                          2. Tunç spor,  30 puan

                                                                          3. Niğde Veteranlar spor kulübü 40 puan

                                                                          4. Anadolu spor   51 puan.

4000 M. Büyük bayanlarda ferdi olarak 1. Mehtap Baştuğ  Anadolu spor

                                                                         2.Fatma Polat  Tunç spor,

                                                                         3. Yeter Doğan  Tunç spor,

                                                                         4. Sümeyye Tezel  Tunç spor,

4000 M. Büyük bayanlarda takım olarak 1. Tunç Spor  14 puan

                                                                          2. Anadolu spor  22 puan

5000 M.Genc erkekler de ferdi olarak      1.Zafer  Erdoğan

                                                                          2.Ömer Usluer

                                                                          3.Oğuzhan Özden

                                                                          4.Ramazan Ertan

5000 M.Genc erkekler de takım olarak 1.Gençlik spor klübü.

3000 M.Genç bayanlarda ferdi olarak 1.Handan Beşer.

3000 M.Yıldız Erkekler ferdi olarak 1.Fahrettin Can Düğün

                                                               2.Hasan Hüseyin Topcu.

                                                                3.Beşir Erçepim.

                                                                4.Yunus Emre Yılmaz.

3000 M.Yıldız Erkekler Takım olarak 1.Gecçlik Spor KULÜBÜ. 6

                                                                 2. Niğde Gücü  Spor Kulubü 18

                                                                 3.Niğde Veteranlar Kulubü.30

 2000 M.Yıldız Kızlar ferdi olarak        1.Eda VURAL.

                                                                 2.Şeyda Nur Vural.

                                                                 3.Havva Yılmaz.

                                                                 4.Şirin Çelikarız.

2000 M.Yıldız Kızlar Takım olarak      1.Sungurbey Koleji.

2000 M.Küçük Erkekler FERDİ olarak 1.Mustafa Yaşar.

                                                                  2.Ömer Albayrak.

                                                                  3.Mehmet Tok.

                                                                  4.Mehmet Dayan.

2000 M.Küçük Erkekler Takım olarak 1.Gençlik Spor Kulubü 6

                                                                   2.Tunç Spor B Takımı 28

                                                                   3.Çamardı 75.Yıl ÇPL 42

1500 M.Küçük Bayanlar Ferdi olarak   1.Hatice Günaydın.

                                                                    2.Songül Soylu.

                                                                    3.Zelal Güneş.

                                                                    4.Eda Nur Soylu.

1500 M.Küçük Bayanlar Takım olarak  1.Gençlik Spor Kulubü 12

                                                                     2.Alay Belediye Spor 13

                                                                     3.Niğde Gücü Spor Kulubü 23  

  1500 M.Minik Erkekler Ferdi olarak    1.Sezgin Aktaş

                                                                     2.Batuhan Sabuncu

                                                                     3.Faruk Şimşek

                                                                     4.Burak Bozdağ

1000 M.Minik Bayanlar Ferdi olarak     1.Şevval Özdoğan

                                                                     2.Şuhedanur Beşer

                                                                     3.Sevilay İnan

                                                                     4.Aleyna Tok

      

 

 

 

Yorumlar (0)
Son Yorumlar
Özetle diyor ki oy lazım oy, hadi bi el atında çalıştıralım.
ihvan rabia diye diye ekonomi de bitti bizde bittik
Adının başında Türk olan sendika mıdır nedir Suriyeli cümlesi kuramaz. Çünkü Suriyeliler birinci sınıf vatandaş. Eğer Suriye uyruklu yabancı derse sahibi kızar.
3,5 cu sendika açıklama yapabilecek mi suriyeli kardeşlerine laf edebilecekler mi
manşet çok güzel KARDEŞLERİMİZ
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 21 50
2. Konyaspor 21 42
3. Beşiktaş 22 35
4. Hatayspor 21 35
5. Başakşehir 20 34
6. Adana Demirspor 22 34
7. Fenerbahçe 21 33
8. Alanyaspor 21 32
9. Gaziantep FK 21 31
10. Sivasspor 21 30
11. Karagümrük 22 30
12. Kayserispor 21 28
13. Galatasaray 21 27
14. Giresunspor 21 25
15. Antalyaspor 21 23
16. Göztepe 21 21
17. Kasımpaşa 21 21
18. Altay 21 18
19. Rizespor 21 18
20. Ö.K Yeni Malatya 21 15
Takımlar O P
1. Ümraniye 20 42
2. Ankaragücü 20 42
3. Erzurumspor 20 38
4. Eyüpspor 20 36
5. Bandırmaspor 20 33
6. İstanbulspor 20 33
7. Adanaspor 20 32
8. Samsunspor 19 30
9. Tuzlaspor 20 27
10. Gençlerbirliği 20 26
11. Manisa Futbol Kulübü 20 25
12. Boluspor 19 24
13. Kocaelispor 20 24
14. Keçiörengücü 20 23
15. Menemen Belediyespor 20 23
16. Altınordu 20 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 20 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 22 56
2. Liverpool 21 45
3. Chelsea 23 44
4. West Ham United 22 37
5. Arsenal 20 35
6. Tottenham 18 33
7. M. United 20 32
8. Wolverhampton Wanderers 20 31
9. Brighton 21 29
10. Leicester City 18 25
11. Crystal Palace 21 24
12. Southampton 21 24
13. Aston Villa 20 23
14. Brentford 21 23
15. Leeds United 20 22
16. Everton 19 19
17. Watford 19 14
18. Norwich City 21 13
19. Newcastle 20 12
20. Burnley 17 11
Takımlar O P
1. Real Madrid 21 49
2. Sevilla 20 44
3. Real Betis 21 37
4. Atletico Madrid 20 33
5. Real Sociedad 20 33
6. Barcelona 20 32
7. Rayo Vallecano 20 31
8. Villarreal 21 29
9. Athletic Bilbao 21 28
10. Valencia 20 28
11. Espanyol 21 27
12. Osasuna 20 25
13. Granada 20 24
14. Celta Vigo 20 23
15. Elche 21 22
16. Mallorca 20 20
17. Getafe 20 18
18. Deportivo Alaves 21 17
19. Cadiz 21 15
20. Levante 20 11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@