Antrenör Ali Özkan tarafından çalıştırılan sporcuların antremanına katılan Başkan Erat , Niğde’de yapılan şampiyonada derece elde eden sporcuları kutladı.Yapılan bu şampiyonada 32 madalya aldıklarını belirten Özkan ; şu anda bünyemizde çalıştırdığımız 50’ye yakın sporcumuz var. Bu sporcularımızdan 32 tanesi son yapılan şampiyonada madalya aldılar ve Eylül ayında Macaristan’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.Şu anda çok sıkı bir çalışma programımız var.Umarım elde ettiğimiz bu başarıları kalıcı kılıp bundan sonraki şampiyonalarda ilimizi ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğiz .Şeklinde konuşurken ,başarılar ile ilgili açıklama yapan
Başkan Erat ise ;
Gerçekten haklı bir gurur yaşamaktayız.Kazanılmış olan bu 32 madalya gerçekten küçümsenecek bir durum değil.Federasyona en çok sporcu veren takımız.Derece elde eden sporcularımızın hepsinin şehrimizden olmasıda bizlere ayrı bir gurur ve sevinç veriyor.Baktığımızda gençlerimizin ve hocamızın yüzünde başarı isteğinin olduğunu görüyoruz.İnşallah bu hırs ve azimle Eylül ayında Macaristan’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında da derece ve başarılarla ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir.Ben bu başarıların geleceğine yürekten inanıyorum.Bu başarıların olmasında tabikide en büyük etken Hocamız ve çalışma , başarı azmidir.Hocamıza ve sporcularımıza elde ettikleri bu başarılarından dolayı teşekkür ediyor bundan sonraki şampiyonalarda da başarılar diliyorum.’’dedi.
9-10 Haziran tarihinde Niğde’de yapılan Türkiye Şampiyonasında derece elde eden sporcular ;
1.Ayşegül ÖZKAN BÜYÜK BAYANLAR
2.Zehra DÖKÜMLÜ BÜYÜK BAYANLAR +
3.Bahar ANARAT BÜYÜK BAYANLAR
4.Huri KARAKAYA GENÇ BAYANLAR
5. BEKİR SONGUR BÜYÜK ERKEKLER
6. BEKİR DOYMUŞ BÜYÜK ERKEKLER
7. MAHMUT EROĞLU BÜYÜK ERKEKLER
8. SİNAN ÖZALP BÜYÜK ERKEKLER 68 Kg MİX FİGHT TÜRKİYE ŞAMPİYONU
9. LÜTFİ DOĞAN GÜMÜŞ GENÇ ERKEKELER +
10. ENES ÇELEBİ MİNİK ERKEKLER
11. MERTCAN ÖRÜCÜ MİNİK ERKEKLER
12. SAMET KILINÇ 32 KG MİNİK ERKEKLER TÜRKİYE 2. Sİ
13. GALİP BABALI 34 Kg MİNİK ERKEKLER TÜRKİYE 2. Sİ
14. BUKET GÜMÜŞ 28 Kg MİNİK BAYANLAR TÜRKİYE 2. Sİ
15. GAMZE GÜMÜŞ 60 Kg BÜYÜK BAYANLAR TÜRKİYE 2.si
16. BERKAY DOYMUŞ 36 Kg YILDIZ ERKEKLER TÜRKİYE 2. Sİ
17. SELİM SELÇUK
18. ORHAN ÇÖREKÇİ 52 Kg PART FİGHT TÜRKİYE 2. Sİ
19. VEYSEL EVERDİ
20. AHMET KORKMAZ 51 Kg YILDIZ ERKEKLER TÜRKİYE 2. Sİ
21. VOLKAN KEKLİK 52 Kg GENÇ ERKEKLER TÜRKİYE 3. SÜ
22. SAMET SABIRLAR 68 Kg BÜYÜK ERKEKLER TÜRKİYE 3. SÜ
23. MUSTAFA TURAN 60 Kg BÜYÜK ERKEKLER TÜRKİYE 3. SÜ
24. MUSTAFA ERMİŞ 52 Kg Kg GENÇ ERKEKLER TÜRKİYE 3. SÜ
25. AKİFCAN HORASAN +
26. MERT BOZKURT 30 Kg MİNİK ERKEKLER TÜRKİYE 3. SÜ
27. MEHMET KILINÇ 25 Kg MİNİK ERKEKLER TÜRKİYE 3. SÜ
28. ÖMER KARAGÖZ 32 Kg MİNİK ERKEKLER TÜRKİYE 3. SÜ
29. OSMAN OĞUZHAN BÖCÜ 36 Kg MİNİK ERKEKLER TÜRKİYE 3. SÜ
30. BATUHAN ERMİŞ 40 KG MİNİK ERKEKLER TÜRKİYE 3. SÜ
31. EMİN YORULMAZ 45 Kg MİNİK ERKEKLER TÜRKİYE 3. SÜ
32. ZELİHA BAŞAK GÜMÜŞ