Vedat Bayram’dan Sert Açıklama

MHP Niğde Milletvekili Adayı Vedat Bayram, Erdoğan Özegen’in yaptığı mitinglerde İstanbul’da oy kullanacağına dair açıklamalarının ardından dün sitemize yaptığı açıklama ve bugünde Niğde Grand Hotel’de basın toplantısı yaparak cevap verdi ve Ak Parti Milletvekili Adayı Erdoğan Özegen’i istifaya davet etti.

SİYASET 03.06.2015, 14:00 03.06.2015, 14:05
5862
Vedat Bayram’dan Sert Açıklama
banner830

MHP Niğde Milletvekili Adayı Vedat Bayram, Erdoğan Özegen’in yaptığı mitinglerde İstanbul’da oy kullanacağına dair açıklamalarının ardından dün sitemize yaptığı açıklama ve bugünde Niğde Grand Hotel’de basın toplantısı yaparak cevap verdi ve Ak Parti Milletvekili Adayı Erdoğan Özegen’i istifaya davet etti.

 

Haber-Foto-Video: Yasin YURTMEN

 

 

BİZ KURALLARA UYMAYA GAYRET EDİYORUZ ANCAK AYNI ÇABAYI BİR PARTİDEN GÖREMİYORUZ

 

Vedat Bayram Grand Hotel’de yaptığı basın açıklamasında;  Yaklaşık 50 gündür süren seçim maratonunda sona yaklaşılmaktadır ve son 4 gün kalmıştır. Milletimiz dört gün sonra kararını verecek ak ve karayı ortaya çıkaracaktır. Bu sürecin etik kurallar içerisinde dostane bir şekilde gidilmesini kimsenin kimseyi kötülememesini istedik ve işi milletimize tercihine bırakmak istedik. Biz bu kurala uymaya gayret ediyoruz ancak son günlerde buna uymama çabalarını görüyorsunuz.

Basın mensuplarıyla üçüncü toplantımız, bir basın toplantısında beldelere seçim teşviki yapıldı, sonra açıklama yapıldı biz demedik denildi o tamamlandı, bir afiş mevzu gündeme geldi il özel idaresinin binalarına kamu binalarına afişler asıldı. Bu afişlerin enaniyet ve kibir yüklü afişler olduğu söylemiştik ve belirtmiştik. Kanuni mercilere müracaat ettik gecikmeli de olsa bunları kaldırttık.

Niğde kalesine ait yüksek anıtlar kuruluna ait bir yere çivi dahi çakılamayan birlikte tespit etmiş olduğumuz afişleri 3-4 gün sonra polis zoruyla kaldırttık.

 

AK PARTİ İL BAŞKANI BİZİM MUHATABIMIZ DEĞİLDİR

Bunlar bir merkezden geliyor ve bu merkez şimdi de bizim billboardlarımıza dil uzattılar. Biz kimsenin Mhp milletvekili adayları olarak bayrağına, sancağına, otobüsüne biz bir şey demiyoruz. Biz bir billboard hazırladık ve Niğde’nin görülebilen yerlerine astık. Bu billboardlarda havaalanı işi sanal böyle bir şey yoktur diyor. Ak parti il başkanından ertesi gün cevap geldi ve kendisi bizim muhatabımız değildir. ‘’ dedi.

 

MHP Milletvekili Adayı  Vedat Bayram sözlerine bir yerel gazetenin manşetinde yer alan Ak Parti  il başkan  Emrah Özdemir’in  açıklama küpürlerini göstererek devam etti.

‘’Araştırmadan manşetlere çıkmak bir siyasi partiye yakışmıyor . ‘’ diye açıklamada bulunan Ak parti İl başkanına aynı şekilde ‘’Araştırmadan bir siyasi partinin manşetlere çıkması doğru değildir’’ bu sözünde altını çiziyorum diyerek yanıt veren Vedat Bayram , açıklamasına şöyle devam etti;

GELİN BİRLİKTE NİĞDE KAYABAŞI MAHALLESİNDE OY KULLANALIM

‘’Ak parti Niğde milletvekili adayı Erdoğan Özegen’in hiçbir şekilde araştırmadan Vedat Bayram , Kılıçdaroğlu gibi kendine bile oy vermeyecek bir adaydır diyor ve arkasından ekliyor. Vedat Bayram İstanbul Üsküdar’ın seçmeni ve oyunu orada kullanacaktır diyor.

Erdoğan Özegen kimdir? Bir dönem Niğde de milletvekilliği yapmış ve şimdide milletvekilliğine talip Niğdeyi bildiğini iddia eden bir aday, peki Akp il başkanı da diyor ki ‘’ araştırmadan bir siyasi partinin gazetelere demeç vermesi yakışmıyor’’ diyor. Şimdi ben size soruyorum eğer ben İstanbul Üsküdar da oy kullanmıyorsam, kullanacağım sizin ifade ettiğiniz İstanbul Üsküdar değil ise yarın Milletvekili adayınızı istifa ettiriyor musunuz ? Araştırmadan televizyona çıktığı için…

Sayın Özegen Siz bu iddia da bulunurken Yüzünüz Kızarmıyor mu? Niğde Halkına yanlış bilgi verirken?  Gelin birlikte Kayabaşı mahallesinde biz sizinle birlikte kullanalım oyumu diyen Vedat Bayram kameralara il seçim kurulundan yazılı belgeyi gösterdi.

Vedat Bayram açıklamasına; ‘’ Sayın Özegen bizi kendisiyle karıştırmasın biz devlet adamı olduğumuz için 30 yıl devlet yönetimlerinde bulunduğumuz için biz belgelerle konuşuruz sözlerle değil, havaalanı meselesi de aynen burada olduğu gibi belgelere dayalı olarak ifade edilen bir şeydir. ’ ’dedi.

NİĞDE HAVAALANI SANALDIR

Vedat Bayram diyor ki ;‘’Niğde ye yapılacak olan havaalanı sanaldır. Sayın Başbakan gelmiş Niğde ye havaalanı yapılacak demiş, Başbakan her söylediği verdiği vaatler gerçek olsaydı, 1996 yılında temeli atılan 13 yıldır yapılmayan havaalanı Ak parti döneminde 12 yıldır bir milyon kez yapılıp bitirilmesi gerekirdi. Her seçim döneminde bu vaatleri veriyorlar. Geçerli olan başbakanın günü birlik mitinglerinde söyledikleri değil, gerçek olan devlet arşivlerine giren yer tespitleridir yapılan analizlerdir.

 

ERDOĞAN ÖZEGEN’E SORUYORUM

 

Şimdi Özegen’e soruyorum Niğde’ye yapılacak olan Havaalanın yeri neresidir?

Söylediklerine göre ‘’Dört yerin zemin analizi yapılmaktadır.’’ Analiz edilen yer yapılacak yer değildir. Kendilerinin devlet deneyimi olmadıkları için Niğde halkının affına sığınarak söylüyorum işkembe-i kübra dan bakanlarının her Cuma sallıyoruz dedikleri gibi bir sallıyorlar.’’ Dedi

 

Vedat Bayram seçimden sonra Üsküdar’a gidecek diyen Sayın Özegen’e tapu kayıtlarımı ve Yaylayolu köyünde bulunan evimin 9981203 numaralı elektrik abonesiyim bunlar devletin resmi kayıtlarında da mevcuttur.’’ diyen Vedat Bayram sözlerine devam ederken “Madem bu konular bu kadar önemli bende Erdoğan Özegene soruyorum seçimi kaybettikten sonra ikametini Ankara’ya aldırmış mıdır aldırmamış mıdır?”

‘’Sayın Özegen’in mal bulmuş mağribi gibi üzerimize atlamış, oy kullanamayacak, evi yok derken üçüncü bir iddiası ise köylerin adını bilmiyormuşum, Üskül köyü ile Yeniköyün adını araştırıyormuşum. Sayın Özegen bu işleri bilmeyen sizsiniz, nasıl Niğde de milletvekilliği yaptınız hayret-i muciptir. Vedat Bayram daha Üskül ile Yeniköyün adını karıştırıyor demiş.

‘’Adı aynı olan yerin adını niye karıştırayım. Eski adı Üskül yeni adı ise Yeniköydür. Yeni adı yerine ben Üskül diyorum bunda bir sakınca var mıdır?  Ben size soruyorum!. Bence siz Yeniköy’ün eski adının Üskül olduğunu bilmiyorsunuz, hatta muhtemelen sizin döneminizde değiştiğini de bilmiyorsunuz, Niğde halkı sizden nasıl hizmet beklesin.

Siz Ankaraya gidin Yatın sayın Özegen! ‘’dedi.

MHP Adayı Vedat Bayram; Peki bu açıklamalar nedir? Bunlar kaybetmenin ayak sesleridir. MHP iktidar olma yolunda ilerliyor. Bunlar da arkamızda bizi takip ediyorlar. Havaalanı yapılacak illerin arasında Niğde neden yoktur? Yatırım bütçesinde Niğde havaalanının olmayışını herkes bilmektedir. Niğde’ye Tıp Fakültesi yapılmasının ve üniversitenin de siyaset ile hükümet ile hiçbir ilgisi yoktur. Tıp Fakültesi YÖK’ten bir karar çıkmıştır. Ben söylüyorum ve iddia ediyorum siyaset ile tıp fakültesinin bir alakası yoktur. Daha arazilerin kamulaştırılması var üniversitenin yapacağı yerin tespit edilmesi var. Bunların yapılmasına da Akp nin ömrü yetmeyecektir. Hakkımda üç iddia da bulundular üçünde de lastikleri patladı. Ak Partililer seçimi kaybedeceklerini anladılar!.dedi.

 

Başbakan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Niğde Televizyonu’na çıkması ile ilgili haberlere de  değinen Vedat Bayram; “Sayın Başbakan Niğde Tv ‘ye çıkıyormuş. Bunu gerektiren nedir? Bir ülkenin başbakanı neden Niğde TV’ye çıksın. Niye Türkiye de ki büyük bir basın toplantısı ile diğer televizyonlara çıkmaz seçimi kaybedeceklerini anladıkları için başbakan Niğde tv ‘ye çıkacak” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

banner697
Yorumlar (32)
Kerem doygun 5 yıl önce
Bu goller akp ye maçı kaybettirir. Vedat bey goller devam. Kim yalancı bir bir ortaya çıkıyor
bahçeli kartalı 5 yıl önce
Ey niğdeli kardeşim niğde en iyi şekilde temsil edilecekse,en iyi şekilde yatırım alacaksa,huzur bulacaksa,mutlu olcaksa,niğdeli türkiyede değil tüm dünyada onurlu başı dik yürüyecekse VEDAT BAYRAM'I,MURAT IŞIKLI'YI,HAKAN ER'İ meclise göndermeli
fatih yüksel 5 yıl önce
NTV deyil kalem açmaya bile gelirler. farkındalar oy kaybının telaş içindeler Vekilim rahat ol bir chp li olarak 3 oyum var birisi senin rahat ol...... Vedat vekilim...
EKREM5 5 yıl önce
CHP Lİ OLDUĞUNU SÖYLEYEN LAVUK.OYUNUN MHP YE OLDUĞUNU SÖYLÜYOR.BUNLAR CHP OYLARINA GÖZ DİKMİŞLER.DÜNE KADAR KOMİNİST FAŞİST KAVGASIYLA ÜLKEYİ BİTİRDİNİZ.TAYYİP ERDOĞAN KORKUSU BU ACİZLERE NELER YAPTIRIYOR.AMA KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK
vedat 5 yıl önce
helal olsun budur işte o attıkları iftirada çürüdü sırada bakalım hangi iftira var
Ccc 5 yıl önce
Bu özen fazilet kapandığın da parti arabasını ben aldım dedi o benim dedi ama ordan sakallı bir amca çıktı dediki yalan söyleme dedi onun parası ben ödedim dedi iyi tamam dedi tutmadı faziletliler.ardından tayyyip ı nigdeye getirdim dedi benim ettiğim masraflar ne olacak dedi ordan yine bir sakallı amca kükredi. Hadi ordan dedi uçak parası otel parası bütün masrafları ben karşıladım dedi ordan kuzu kuzu gitti bunlar böyle bu akp bir gün yok olacak ve ve birbirine düşecektir. Keşke saadet partisinde kalsaydiniz belki sevilirdiniz.özegeni kim sever biliyormusunuz nigde nin 4 kodaman zengini onlarda rant için sever.vedat bayramı iyi araştırın ki ne kadar dürüst olduğunu anlarsınız. Illede mhp ne olursa olsun pkk ile anlaşan bu ülkeyi peşkeş çeken bir partiye oy vermek cahilliktir. Koyun birine baraj yapılacak neden seçimden önce yapmadıniz. Çünkü köylü oy vermesse baraj işi askıya alınacak. Oy iyi çıkarsa yapılacak .köylüy de mecbur akp diyecek haksız oy almak bu ve vebali çok büyük müslüman bunu yapmaz.hangi koymuş dediniz halac köyü köylü yıllardır baraj bekler seçimden sonra görecek tabi oy çıkması baraj yok çıkarsa artık yaparmisiniz bilmem onuda.çünkü halac köyü yüzde 90 mhp dir önceki dönemlerdeki oy oranına iyi bakin.zorla oy olmak şartla kazanmak günahtır kul hakkıdır.
alper cam tunga 5 yıl önce
bravo başkanım seni çokk seviyoruz Allah yolunu açık etsin daha çokk goller atacagız seninle yiz
borluu 5 yıl önce
sayın vekilim yine döktürmüşün, tabi bunlar siz toy sandı. ama vedat bayram bunlara papuç bırakmaz.vedat bayramın istanbul gençlik ve spor müdürlüğü yapmış kendı çabalarıyla onlarca projeye imza atmış onlarca kişilerle oturup projelerını anlatmıştır gelin bahse girelim hayatı boyunca vedat bayram mı projelere imza atmış yoksa ömer selvımı muharem selamoğlumu kavaklıoğlumu mahmut uğur çetınmı ha bıde hatırlatalım sizin ismail göksel adında mılletvekılı vardı hatırladınızmı hodrı meydan açın arşivleri bakınn....
asi 5 yıl önce
fatih denilen şahsiyet önce sen bir adam ol adam gibi konuşmayı öğren sen ve zihniyetiniz niğdeyi yok ettiniz....sizlerin tek işi iftira atmak çamur atmak çünkü sizler çamursunuz anladınmı koçum..... merak etmeyin korkmayın MHP gümbür gümbür geliyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Hasan daği volkanik bir daği yavaş yavaşda olsa hareketemi geçiyor acaba bence incelenmeli..
sekiz on liraya çıkdıgı sene üç ay sonrada çıktın patetesler çillendi ne olacak çfcinin hali dedin ne lahana neperiz
Sayın vekilim sayın müdürüm sayın başhekimim bayramınızı kutlarım. Boş kalan kadrolara rusyadan getirseniz de bizde bayram etsek. Kendisine zor değil iyi bilir oraları
Bunlar Avcı değil bu da avlanma değil...böyle avcılık böyle Avcı böyle insan olmaz olsun!!!!!
sanayide kelle başı 25 -30 tl istiyorlar bir kelleyi en fazla 3-4 dak ütüyorlar niğde de ütülmüş kelle paşakapıda 30 tl önünde 15-20 kelle olan ütücüler iş sorunca müşteriyi hesaba almamaya başlamış hatta insanı it gibi kapıyor eşşek gibi tepiyorlardı 2. gün ikindi sinek avliyorlardı
18°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 04:05
Güneş 05:40
Öğle 12:52
İkindi 16:41
Akşam 19:55
Yatsı 21:23
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurum BB 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@