Vedat Bayram’dan Sert Açıklama

MHP Niğde Milletvekili Adayı Vedat Bayram, Erdoğan Özegen’in yaptığı mitinglerde İstanbul’da oy kullanacağına dair açıklamalarının ardından dün sitemize yaptığı açıklama ve bugünde Niğde Grand Hotel’de basın toplantısı yaparak cevap verdi ve Ak Parti Milletvekili Adayı Erdoğan Özegen’i istifaya davet etti.

SİYASET 03.06.2015, 14:00 03.06.2015, 14:05
5895
Vedat Bayram’dan Sert Açıklama
banner830

MHP Niğde Milletvekili Adayı Vedat Bayram, Erdoğan Özegen’in yaptığı mitinglerde İstanbul’da oy kullanacağına dair açıklamalarının ardından dün sitemize yaptığı açıklama ve bugünde Niğde Grand Hotel’de basın toplantısı yaparak cevap verdi ve Ak Parti Milletvekili Adayı Erdoğan Özegen’i istifaya davet etti.

 

Haber-Foto-Video: Yasin YURTMEN

 

 

BİZ KURALLARA UYMAYA GAYRET EDİYORUZ ANCAK AYNI ÇABAYI BİR PARTİDEN GÖREMİYORUZ

 

Vedat Bayram Grand Hotel’de yaptığı basın açıklamasında;  Yaklaşık 50 gündür süren seçim maratonunda sona yaklaşılmaktadır ve son 4 gün kalmıştır. Milletimiz dört gün sonra kararını verecek ak ve karayı ortaya çıkaracaktır. Bu sürecin etik kurallar içerisinde dostane bir şekilde gidilmesini kimsenin kimseyi kötülememesini istedik ve işi milletimize tercihine bırakmak istedik. Biz bu kurala uymaya gayret ediyoruz ancak son günlerde buna uymama çabalarını görüyorsunuz.

Basın mensuplarıyla üçüncü toplantımız, bir basın toplantısında beldelere seçim teşviki yapıldı, sonra açıklama yapıldı biz demedik denildi o tamamlandı, bir afiş mevzu gündeme geldi il özel idaresinin binalarına kamu binalarına afişler asıldı. Bu afişlerin enaniyet ve kibir yüklü afişler olduğu söylemiştik ve belirtmiştik. Kanuni mercilere müracaat ettik gecikmeli de olsa bunları kaldırttık.

Niğde kalesine ait yüksek anıtlar kuruluna ait bir yere çivi dahi çakılamayan birlikte tespit etmiş olduğumuz afişleri 3-4 gün sonra polis zoruyla kaldırttık.

 

AK PARTİ İL BAŞKANI BİZİM MUHATABIMIZ DEĞİLDİR

Bunlar bir merkezden geliyor ve bu merkez şimdi de bizim billboardlarımıza dil uzattılar. Biz kimsenin Mhp milletvekili adayları olarak bayrağına, sancağına, otobüsüne biz bir şey demiyoruz. Biz bir billboard hazırladık ve Niğde’nin görülebilen yerlerine astık. Bu billboardlarda havaalanı işi sanal böyle bir şey yoktur diyor. Ak parti il başkanından ertesi gün cevap geldi ve kendisi bizim muhatabımız değildir. ‘’ dedi.

 

MHP Milletvekili Adayı  Vedat Bayram sözlerine bir yerel gazetenin manşetinde yer alan Ak Parti  il başkan  Emrah Özdemir’in  açıklama küpürlerini göstererek devam etti.

‘’Araştırmadan manşetlere çıkmak bir siyasi partiye yakışmıyor . ‘’ diye açıklamada bulunan Ak parti İl başkanına aynı şekilde ‘’Araştırmadan bir siyasi partinin manşetlere çıkması doğru değildir’’ bu sözünde altını çiziyorum diyerek yanıt veren Vedat Bayram , açıklamasına şöyle devam etti;

GELİN BİRLİKTE NİĞDE KAYABAŞI MAHALLESİNDE OY KULLANALIM

‘’Ak parti Niğde milletvekili adayı Erdoğan Özegen’in hiçbir şekilde araştırmadan Vedat Bayram , Kılıçdaroğlu gibi kendine bile oy vermeyecek bir adaydır diyor ve arkasından ekliyor. Vedat Bayram İstanbul Üsküdar’ın seçmeni ve oyunu orada kullanacaktır diyor.

Erdoğan Özegen kimdir? Bir dönem Niğde de milletvekilliği yapmış ve şimdide milletvekilliğine talip Niğdeyi bildiğini iddia eden bir aday, peki Akp il başkanı da diyor ki ‘’ araştırmadan bir siyasi partinin gazetelere demeç vermesi yakışmıyor’’ diyor. Şimdi ben size soruyorum eğer ben İstanbul Üsküdar da oy kullanmıyorsam, kullanacağım sizin ifade ettiğiniz İstanbul Üsküdar değil ise yarın Milletvekili adayınızı istifa ettiriyor musunuz ? Araştırmadan televizyona çıktığı için…

Sayın Özegen Siz bu iddia da bulunurken Yüzünüz Kızarmıyor mu? Niğde Halkına yanlış bilgi verirken?  Gelin birlikte Kayabaşı mahallesinde biz sizinle birlikte kullanalım oyumu diyen Vedat Bayram kameralara il seçim kurulundan yazılı belgeyi gösterdi.

Vedat Bayram açıklamasına; ‘’ Sayın Özegen bizi kendisiyle karıştırmasın biz devlet adamı olduğumuz için 30 yıl devlet yönetimlerinde bulunduğumuz için biz belgelerle konuşuruz sözlerle değil, havaalanı meselesi de aynen burada olduğu gibi belgelere dayalı olarak ifade edilen bir şeydir. ’ ’dedi.

NİĞDE HAVAALANI SANALDIR

Vedat Bayram diyor ki ;‘’Niğde ye yapılacak olan havaalanı sanaldır. Sayın Başbakan gelmiş Niğde ye havaalanı yapılacak demiş, Başbakan her söylediği verdiği vaatler gerçek olsaydı, 1996 yılında temeli atılan 13 yıldır yapılmayan havaalanı Ak parti döneminde 12 yıldır bir milyon kez yapılıp bitirilmesi gerekirdi. Her seçim döneminde bu vaatleri veriyorlar. Geçerli olan başbakanın günü birlik mitinglerinde söyledikleri değil, gerçek olan devlet arşivlerine giren yer tespitleridir yapılan analizlerdir.

 

ERDOĞAN ÖZEGEN’E SORUYORUM

 

Şimdi Özegen’e soruyorum Niğde’ye yapılacak olan Havaalanın yeri neresidir?

Söylediklerine göre ‘’Dört yerin zemin analizi yapılmaktadır.’’ Analiz edilen yer yapılacak yer değildir. Kendilerinin devlet deneyimi olmadıkları için Niğde halkının affına sığınarak söylüyorum işkembe-i kübra dan bakanlarının her Cuma sallıyoruz dedikleri gibi bir sallıyorlar.’’ Dedi

 

Vedat Bayram seçimden sonra Üsküdar’a gidecek diyen Sayın Özegen’e tapu kayıtlarımı ve Yaylayolu köyünde bulunan evimin 9981203 numaralı elektrik abonesiyim bunlar devletin resmi kayıtlarında da mevcuttur.’’ diyen Vedat Bayram sözlerine devam ederken “Madem bu konular bu kadar önemli bende Erdoğan Özegene soruyorum seçimi kaybettikten sonra ikametini Ankara’ya aldırmış mıdır aldırmamış mıdır?”

‘’Sayın Özegen’in mal bulmuş mağribi gibi üzerimize atlamış, oy kullanamayacak, evi yok derken üçüncü bir iddiası ise köylerin adını bilmiyormuşum, Üskül köyü ile Yeniköyün adını araştırıyormuşum. Sayın Özegen bu işleri bilmeyen sizsiniz, nasıl Niğde de milletvekilliği yaptınız hayret-i muciptir. Vedat Bayram daha Üskül ile Yeniköyün adını karıştırıyor demiş.

‘’Adı aynı olan yerin adını niye karıştırayım. Eski adı Üskül yeni adı ise Yeniköydür. Yeni adı yerine ben Üskül diyorum bunda bir sakınca var mıdır?  Ben size soruyorum!. Bence siz Yeniköy’ün eski adının Üskül olduğunu bilmiyorsunuz, hatta muhtemelen sizin döneminizde değiştiğini de bilmiyorsunuz, Niğde halkı sizden nasıl hizmet beklesin.

Siz Ankaraya gidin Yatın sayın Özegen! ‘’dedi.

MHP Adayı Vedat Bayram; Peki bu açıklamalar nedir? Bunlar kaybetmenin ayak sesleridir. MHP iktidar olma yolunda ilerliyor. Bunlar da arkamızda bizi takip ediyorlar. Havaalanı yapılacak illerin arasında Niğde neden yoktur? Yatırım bütçesinde Niğde havaalanının olmayışını herkes bilmektedir. Niğde’ye Tıp Fakültesi yapılmasının ve üniversitenin de siyaset ile hükümet ile hiçbir ilgisi yoktur. Tıp Fakültesi YÖK’ten bir karar çıkmıştır. Ben söylüyorum ve iddia ediyorum siyaset ile tıp fakültesinin bir alakası yoktur. Daha arazilerin kamulaştırılması var üniversitenin yapacağı yerin tespit edilmesi var. Bunların yapılmasına da Akp nin ömrü yetmeyecektir. Hakkımda üç iddia da bulundular üçünde de lastikleri patladı. Ak Partililer seçimi kaybedeceklerini anladılar!.dedi.

 

Başbakan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Niğde Televizyonu’na çıkması ile ilgili haberlere de  değinen Vedat Bayram; “Sayın Başbakan Niğde Tv ‘ye çıkıyormuş. Bunu gerektiren nedir? Bir ülkenin başbakanı neden Niğde TV’ye çıksın. Niye Türkiye de ki büyük bir basın toplantısı ile diğer televizyonlara çıkmaz seçimi kaybedeceklerini anladıkları için başbakan Niğde tv ‘ye çıkacak” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

banner697
Yorumlar (32)
Kerem doygun 6 yıl önce
Bu goller akp ye maçı kaybettirir. Vedat bey goller devam. Kim yalancı bir bir ortaya çıkıyor
bahçeli kartalı 6 yıl önce
Ey niğdeli kardeşim niğde en iyi şekilde temsil edilecekse,en iyi şekilde yatırım alacaksa,huzur bulacaksa,mutlu olcaksa,niğdeli türkiyede değil tüm dünyada onurlu başı dik yürüyecekse VEDAT BAYRAM'I,MURAT IŞIKLI'YI,HAKAN ER'İ meclise göndermeli
fatih yüksel 6 yıl önce
NTV deyil kalem açmaya bile gelirler. farkındalar oy kaybının telaş içindeler Vekilim rahat ol bir chp li olarak 3 oyum var birisi senin rahat ol...... Vedat vekilim...
EKREM5 6 yıl önce
CHP Lİ OLDUĞUNU SÖYLEYEN LAVUK.OYUNUN MHP YE OLDUĞUNU SÖYLÜYOR.BUNLAR CHP OYLARINA GÖZ DİKMİŞLER.DÜNE KADAR KOMİNİST FAŞİST KAVGASIYLA ÜLKEYİ BİTİRDİNİZ.TAYYİP ERDOĞAN KORKUSU BU ACİZLERE NELER YAPTIRIYOR.AMA KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK
vedat 6 yıl önce
helal olsun budur işte o attıkları iftirada çürüdü sırada bakalım hangi iftira var
Ccc 6 yıl önce
Bu özen fazilet kapandığın da parti arabasını ben aldım dedi o benim dedi ama ordan sakallı bir amca çıktı dediki yalan söyleme dedi onun parası ben ödedim dedi iyi tamam dedi tutmadı faziletliler.ardından tayyyip ı nigdeye getirdim dedi benim ettiğim masraflar ne olacak dedi ordan yine bir sakallı amca kükredi. Hadi ordan dedi uçak parası otel parası bütün masrafları ben karşıladım dedi ordan kuzu kuzu gitti bunlar böyle bu akp bir gün yok olacak ve ve birbirine düşecektir. Keşke saadet partisinde kalsaydiniz belki sevilirdiniz.özegeni kim sever biliyormusunuz nigde nin 4 kodaman zengini onlarda rant için sever.vedat bayramı iyi araştırın ki ne kadar dürüst olduğunu anlarsınız. Illede mhp ne olursa olsun pkk ile anlaşan bu ülkeyi peşkeş çeken bir partiye oy vermek cahilliktir. Koyun birine baraj yapılacak neden seçimden önce yapmadıniz. Çünkü köylü oy vermesse baraj işi askıya alınacak. Oy iyi çıkarsa yapılacak .köylüy de mecbur akp diyecek haksız oy almak bu ve vebali çok büyük müslüman bunu yapmaz.hangi koymuş dediniz halac köyü köylü yıllardır baraj bekler seçimden sonra görecek tabi oy çıkması baraj yok çıkarsa artık yaparmisiniz bilmem onuda.çünkü halac köyü yüzde 90 mhp dir önceki dönemlerdeki oy oranına iyi bakin.zorla oy olmak şartla kazanmak günahtır kul hakkıdır.
alper cam tunga 6 yıl önce
bravo başkanım seni çokk seviyoruz Allah yolunu açık etsin daha çokk goller atacagız seninle yiz
borluu 6 yıl önce
sayın vekilim yine döktürmüşün, tabi bunlar siz toy sandı. ama vedat bayram bunlara papuç bırakmaz.vedat bayramın istanbul gençlik ve spor müdürlüğü yapmış kendı çabalarıyla onlarca projeye imza atmış onlarca kişilerle oturup projelerını anlatmıştır gelin bahse girelim hayatı boyunca vedat bayram mı projelere imza atmış yoksa ömer selvımı muharem selamoğlumu kavaklıoğlumu mahmut uğur çetınmı ha bıde hatırlatalım sizin ismail göksel adında mılletvekılı vardı hatırladınızmı hodrı meydan açın arşivleri bakınn....
asi 6 yıl önce
fatih denilen şahsiyet önce sen bir adam ol adam gibi konuşmayı öğren sen ve zihniyetiniz niğdeyi yok ettiniz....sizlerin tek işi iftira atmak çamur atmak çünkü sizler çamursunuz anladınmı koçum..... merak etmeyin korkmayın MHP gümbür gümbür geliyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
(7)
bu iktidar 19 yılda 19.000 yalan dalavere çevirdiler 2023 yılında de bu yalanları 20.023 e tamamlayacaklar. bunlar ülkenin 80 yıllık birikimini sattı bitirdiler yabancıya peşkeş çektiler narlı gölü aksaraya vermişler çok mu bakın truzim yerleri niğde de ser sefil kösk roma havuzu kemerhisar tyana alanı vb lerine durumuna bakın ne hale getirdiler buraları bok gütürüyor belediye bakmıyor yolarında obruklar oluşmuş bşkları yatıyor. . eger narlı göl para etse satarlar. bunların partisinden vekillerinden 20 yılıdr niğde ye fayda olmadı olmayacak hiç birinin tek eseri yaptıgı anılacak bir yer eser yok olanlar satıldı sesleri çıkmadı eseri olan varsa çıksın her seçim öncesi binlerce yalan dalavere bunlarda utanma yüz yok her yalanı söyleyebiliyorlar yalan makinesi partisi şimdi birde fino yalakası çık sag sola saldırıyor aksaray malaklısı bile ondan daha onurlu sürüsüne sadık bu en yakınlarına saldırmaya basladı ama yakında seçimde şifon çekilip akkayaya inecekler bor haberde bunların yalan dalaverini yayınlıyor.
Narlıgölü de Diğer elden kaçırılan imkanlar gibi uçup gitmesini önlemek için Niğde'de Kamuoyu oluşturup Vali Üniversite Vekilleri Harekete geçirip oldu bittiye izin verilmemelidir basın emir kulu olmaktan çıkmalı devamlı olarak gündemde tutulmalı
Hiç utanma sıkılma yok değil mi?Neymiş efendim eczacı imiş.Hastane de mi görevlisin? yok.Sağlık personelinin tamamı aşı oldu mu? yok!Bunu bir Avrupa memleketinde yapsalar dünyayı adamın başına dar ederler.Yazık çok yazık.2 yıl sonra sizde siyasi mevta olacaksınız.Halkın hakkını yiyenlere haram olsun.Bir de utanmadan resim çektiriyorlar.
Ne taklacıymışsın be arkadaş.Bir tane göndersen yetmiyor mu???
-3°
parçalı bulutlu
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 18 Ocak 2021
İmsak 06:23
Güneş 07:48
Öğle 12:57
İkindi 15:33
Akşam 17:55
Yatsı 19:15
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 18 38
2. Fenerbahçe 17 35
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 18 33
5. Hatayspor 18 31
6. Alanyaspor 18 30
7. Karagümrük 18 27
8. Trabzonspor 18 27
9. Antalyaspor 19 25
10. Malatyaspor 18 24
11. Sivasspor 18 23
12. Başakşehir 18 23
13. Konyaspor 18 22
14. Göztepe 18 22
15. Kasımpaşa 17 22
16. Rizespor 18 21
17. Gençlerbirliği 18 19
18. Kayserispor 18 16
19. Ankaragücü 17 15
20. Denizlispor 18 14
21. Erzurumspor 18 13
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 18 37
2. Man City 17 35
3. Leicester City 18 35
4. Liverpool 18 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. Chelsea 18 29
8. Southampton 18 29
9. West Ham 18 29
10. Aston Villa 15 26
11. Arsenal 18 24
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 17 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 17 12
19. West Bromwich 18 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 18 32
5. Real Sociedad 19 30
6. Sevilla 17 30
7. Granada 18 27
8. Celta de Vigo 18 23
9. Cádiz 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 17 21
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Deportivo Alaves 18 18
17. Real Valladolid 18 18
18. Elche 16 16
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@