Ülkücüleri Birliğe Çağrı...

Ülkücüleri Birliğe Çağrı.... Halil BENGÜ yazdı...

SİYASET 07.01.2016, 21:07 07.01.2016, 21:09 nigdehaber
1493
Ülkücüleri Birliğe Çağrı...
banner830

 "Ülkücülük; Allah'ın nizamını hakim kılmak için, kendine metot olarak, Allah ve Resulü 'nü ölçü alan bir iman hareketinin adıdır." Bugün Camiamızın ve Ülkücü Hareketin, her zamankinden daha fazla birliğe, bütünlüğe kardeşliğe ve dayanışmaya ihtiyacı vardır. Ülkücü, Ülkücü’nün kan bağı olmasa da ‘’Kardeşlik hukuku çerçevesinde’’ kardeşidir…

 

Ülkücülerin ve Türk milliyetçilerinin tek bir partisi vardır o da; Türk Dünyasının Ölümsüz Lideri Cennet Mekan Başbuğ’umuz Alparslan TÜRKEŞ’in bizlere emanet ettiği Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Onun maziden gelen şanlı adını yıpratıp lekelemeye kimsenin ama hiç kimsenin hakkı yoktur.

 

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, Ülkücü hareket; varlığıyla, birliğiyle Partisiyle Türk milletinin gizli, açık tüm düşmanlarının ‘Devlet-i Ebed-i Müddet’ Vatan toprakları üzerine kurduğu en güçlü teşkilatı ve sivil toplum kuruluşudur.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve ülkücü hareketi bölmek, parçalamak ve dağıtmak için her zaman hazır bekleyen, şer şebekeleri ve Türk düşmanlarının fitne çeteleriyle taşeronları her seçim dönemindeki gibi yine hortlamış ve hortlatılmıştır.

 

Bu şer şebekeleri yıllardır yazdıkları senaryonun aktörlerini değişerek aynı filmi tekrar vizyona koydular. .Dün Cennet Mekan Başbuğumuz üzerinden davamıza ve partimize saldıranlar ( O zaman Rahmetliye neler dendiğini yaşayanlar bilir) bugün Genel Merkezi hedef alarak kirli oyunlarını oynamaktadır. Bunlara alet olanların da şapkalarını önüne koyup geçmişi tekrar düşünmeleri gerekir. Kimlerin değirmenine su taşıdıklarına da tekrar baksınlar…

Senaryo aynı.. Sadece aktörler farklı… Figüranlar da içimizdeki koltuk ve ikbal peşinde koşan aklıevveller. Bu senaryonun asıl yazarları çok iyi biliyorlar ki Ülkücü Hareket ve Onun partisi Milliyetçi Hareket ve Ülkücüler; Bu vatanın, dün olduğu gibi bugün de ,yılmaz bekçi ve savunucularıdır. Hedeflerine ulaşmak için önce onları etkisizleştirmeden parçalayıp bölüp yutamayacaklarını bildiklerinden oyunları bu minval üzerine kurulmuştur.

 

 Onun için ‘’MHP’siz bir Türkiye,, hayaliyle, ‘’Ülkücüsüz bir MHP,, yaratma peşine düşmüşlerdir. Bu oyunda da tüm hünerlerini ortaya koyarak 1 Kasım seçimlerinde Milliyetçi Hareketin ve Ülkücülerin önünü tıkamışlardır. Seçimler arefesinde aday olamayanları,  Genel Merkez’e, İlçe Başkanlarını; İl Başkanına , Parti Üyelerini de, Tüm teşkilatlara hasım haline getirme projesini uygulayarak seçmenin kafasını karıştırmayı başarmışlardır. Bu çalışma sonucu da çok konuşan bir küskün zümresi yaratmışlardır. Seçimlerde çalışır gibi görünüp çalışmayanlar da, şimdi rolleri gereği çok konuşmaya başladılar.

 

Milletimizde bu gelişmeleri ibretle ve hayretle seyrediyor. Bölücü çetelerin tertiplediği bu toplum mühendisliği de, Ülkücü Hareketi yok etmek için her metodu deniyor. Ülkücüler arasında bu algı operasyonuna bilerek çanak tutanlar,  ya gaflet içindeler ya ikbal ve makam peşindeler yada ihanet derecesinde gafildirler.

 

Bilmeden çanak tutanlar ise dikkatli olmak zorundalar, Çünkü verdikleri zarar hareketimizedir. Zaman zaman görünen sıkıntılarda, hemen yöneticileri değiştirme fikir ve faaliyeti, Ülkücü Hareketin gelenek ve göreneğine, yani Töre ye uygun olmalıdır. Kol kırılsa da yen içinde kalmalıdır. Herkesin ve her kurumun bir mahremi vardır. Hepimiz de beşer olan insanız sonuç da hata yapabiliriz. Ancak sebepler, sonuçlar ne olursa olsun; Yılgınlık, yorgunluk, karamsarlık umutsuzluk içinde olmaması gerekmektedir.

 

Kullanılan üslup, söz, metot ve hareketler seviyeli, Ülkücüye yakışır olmalıdır. Ülkücülerin bugünkü sıkıntılarda çok fazla sorumlu olup olmaması önemli değildir. Çünkü Ülkücü kardeşlik hukukunu tanıyan herkesin seçimlerde üzerine düşeni yaptığından kimsenin şüphesi olmasın. Herkes elini taşın altına koyarak davasına ve partisine canla başla çalışmıştır.

 

Samimi dava adamları ve teşkilat, bu üzücü tablodan nasıl kurtulup, düzlüğe çıkılabileceğini güçlü bir şekilde geleceğe nasıl hazırlanılacağının hesabını kitabını yaparken. O malum senaryoyu yazanlar ve onların yeni aktörleri, bugüne kadar Milliyetçi Harekete oy vermeyenlerle her seçim bir başka partide boy gösterenlerle, Ülkücüleri yok etmek için her türlü kirli oyunları sergileyip iftira atanlarla bir olup ; Ülkücüye akıl verir, neyi, nasıl yapacaklarını anlatır oldular.

 

Yazılı ve görsel medya da hele hele sanal alemde, Ülkücülük için ahkâm kesmeye devam etmektedirler. Bazı dava arkadaşlarımız da bu kişilerin dümen suyuna girip, acımasız iç eleştirilere düşüyorlar.

 

 Halbuki; Türk olmayanın Türk’e kefen biçemeyeceği gibi, Ülkücü olmayanlar  da Ülkücülere elbise dikemez, yön veremez ve Genel Başkan seçemez.

 

Unutmasınlar ki; Ülkücüler kardeşlik hukukuyla birbirine bağlı ve basiret sahibidir. Ülkücü iktidar mücadelesi yaptığını söyleyenler de “Ülkücüye Yakışmayan” seviye ve üslubu bırakmalıdırlar. Ülkücü, onuru gururu ve şahsiyetiyle  töresine bağlıdır. Töre ise hepimizi bağlar.

 

Ülkücü; adalet içinde, davasına sadakatle bakar. Ülkücünün Davası; İlah-i Kelimetullah davasıdır. Nizam-ı Alem davasıdır. Ükücünün hedefi; Vatanına, milletine, davasına en iyi şekilde hizmet etmektir. Bugün hırsına mağlup olanlar, yarın aynı insanların yüzüne nasıl bakacaktır?

 

Ülkücü Hareket; kendini yönetecekleri kendi içinden çıkarabilecek akıl ve izana sahiptir ve buna muktedirdir. Koltuk kavgasına hiç gerek yoktur. Çünkü Ülkücü Harekette koltuklar dava hizmeti içindir. Şan şöhret ve İktidar makamı değildir.

 

Her Ülkücü bir değerdir ve kendini hazır ettiğinde o makama Ülkücü İrade tarafından oturtulur. Şu anda Milliyetçi Hareketin Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’dir. 21 Mart 2015 de Ülkücü irade tarafından seçilmiştir. Bir sonraki kurultay tarihide ilan edilmiştir. Kendini o kutsal makama hazır hisseden her samimi Ülkücü dava adamının 4 Kasım 2012 de olduğu gibi, bırakın yüzlerce imzayı sadece 40 imza ile aday olması en demokratik hakkıdır.

 

Bugün, vatan yangın yeri gibidir. Dört bir yandan şer şebekeleri tarafından kuşatılmıştır. İçerdeki yerli işbirlikçileri de bunlara çanak tutmaktadır. Onun için gün birlik günüdür .Türk Milletinin geleceğinin teminatı Ülkücü İradenin üstünde oyun oynayanların asıl hedefi Türkiye Cumhuriyeti’dir…

Ülkücünün değerini ve kıymetini bilmeyeni tarih affetmez. Ülkücüler dün olduğu gibi bugün de; Vatanının, Milletinin, Davasının ve Teşkilatının emrindedir. Töresi ne gerektiriyorsa da onu yapar. Ülkücünün, Ülkücüden başka da gerçek dostu yoktur. Cennet  mekan Başbuğumuzun dediği gibi; “Ülkücüler, insanlık âlemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen, şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır. Türk Milletine Bizans dan geçme bir hastalık vardır. Gevşeklik, lâubalilik, dedikodu, fitne, fesat, terbiyesizlik, birbirini beğenmemek, sır saklayamamak, rastgele lâf söylemek... Bu hastalık sizde de var. Bu hastalığı tedavi etmeniz lâzımdır. Bu hastalığı tedavi etmezseniz, kendinize yol seçiniz. Milliyetçi Harekette bir saniye daha fazla kalmayınız. Benimle dava arkadaşlığı edecekseniz, her şeyden önce vasıflı  Türk olmaya mecbursunuz. Türk Milletini batıran, Bizans’ı batıran, Osmanlı İmparatorluğu’nu batıran hastalık budur”

 

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…..

 Selam ve Dua ile….ALLAH (CC) Yar ve Yardımcımız olsun..

 

Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
Yorumlar (36)
harımlı 5 yıl önce
hala devlet bahçeliyi savunan ve ülkücü olduğunu söyleyen var ya pes... Ülkücü dinamiktir, uyutulmaya ve avutulmaya gelmez getirilemez bunun gibi binlerce sebep var, bu kafayla sen mhp nin meftasını görürsün yaşın 60 a geldi halil kime ne mesaj veriyon bilmiyorum ama
ÜGD51 5 yıl önce
zamet etmisin halil de boşa etmişsin macun tüpünden çıktı gerisi dikiş tutmaz
cafer çiş yaptı 5 yıl önce
gardaş kimsenin dışardan mhp ile, ülkücü ile, uğraştığı yok. koltuklarının haklarını vermeyen, vebal attında olan insanlara isyan var. seçim zamanı sen nerdeydin antalya da mıydın merak ettim di
Ali 5 yıl önce
7 haziran gecesi erken seçimi isaret eden devlet Bahçeli,kendi koltuğu söz konusu olunca 4 yıllık olağan süreyi işaret etmektedir.Ancak belirtmek isterim ki ; Ülkücü hareketi mecliste hdp'nin soluna geçirenler, diğerparti liderleri meydan meydan kanal kanal gezerken sıcak koltuğundan ayrılmayanlar, Sehit Fırat Çakıroğlu nun cenazesine gelmeye dahi tenezzül etmeyenler en yakın kongrede" Ülkücü irade"ye hesap verecektir.Secim sonunda dünyanın sayılı gençlik olusumlarından birine sahip partimiz üzerinden de insAllah "Uyuşukluğunu" atacak, Dinamizm kazandiracak bir lidere kavusacaktır.
aytekin tükenmez 5 yıl önce
Sayın Halil başkan ülkücüleri tarifini ve rahmetli Başbuğumuz ALPASLAN TÜRKEŞ Le ilgili yazdıkları yın hepsine katılıyorum diline yüreğine kalemine sağlık.Ancak TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİN 3000 yıllık tarihinde 47 yıldır temsilciğini üstlenen MHP şu anki kadrolarını canla başla savunmanı onlara karşı olanları hain ilan etmeni bir türlü anlayamadım anlam veremedim.40 yıldır inandığım TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ DAVAMDAN VE partim olan MHP den asla taviz vermedim vermeyeceğim(şuanki genel merkezde bulunan dava değil koltuk sevdalılarına rağmen).Ne güzel yazmışsın ülkücünün değerini bilmeyeni tarih affetmez diye.Evet emin ol tarih ve ülkücüler gerçekten şuan gaflet uykusuna dalmış koltuklarına yapışmış makam ve mevkiden başka hiçbir şey düşünmez hale gelmiş genel merkez yöneticilerini asla affetmeyecektir.
Başbuğumuzun dediği gibi''Ülkücüler, insanlık âlemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen, şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır'' selam ve saygılarımla.
afaki 5 yıl önce
kayyum lafı etmeye cesaret eden adama karşı bahçeli hariç her kim olursa olsun kabul diyorum.
cumali 5 yıl önce
mhp yinen kimse uğraşmıyor kendisi uğraşıyor kaç seçim geçti diyelim ki devlet bahçeli hala tepemizde iktidara mı gelecek bırakın buş işleri parti bugünden ölü zaten bahçelinin kaldığı bir parti rahmet oku gitsin
töre 5 yıl önce
MHP yi hdp nin sıralarına mahkum ettiniz.sizin töre dediğiniz bumu.80 ni 40 yaptınız . hesap verin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
sadece alkol yasağının değil karantina tedbirleri kapsamında genelgeyle konulan ve temel hak ve özgürlüklere müdahale niteliği taşıyan her yasak anayasaya aykırıdır. anayasa temel hak ve özgürlüklerin ancak kanunla sınırlandırılabileceğini söyler. bunun istisnası ise ohal dönemindeki kararnamelerdir. ülkede ohal olmadığına göre kanuni düzenlemeyle getirilmemiş her pandemi yasağı anayasaya aykırıdır. bu açıdan hakkınızda eğer idari para cezası uygulanırsa mutlaka dava yoluna gidin.
ben tabiiki isyan ediyorum kabullenenler uyumaya uyurken soyulmaya devam ediyor
Ya Niğde Gazeteleri Kıyakcılığın sonu Ayakçılık fazla şak şak usandırdı değilmi
Köy garajı ve Adliye Sarayının altından Ditaş altı üst geçit arasına 60 metrelik geniş düz bir bulvar açılsa; yol kenarlarına 2 mt. kaldırım, 2 mt. yürüyüş yolu, 3 mt. bisiklet yolu, 2 mt. engelli yolu, (3+3+3+3 mt.) Medaş -Telekom – Doğalgaz ve Belediyenin ayrı ayrı alt yapı güzergâhları, Tramvay hattı 10mt. 7 metrelik yeşil alan ve yol güzergâhı araç park ve dinlenme yerleri yapılırsa şehrimizin iki yakasına faydası olur. Bu arada Patates Araştırma Müdürlüğünün hazineden kiraladığı 310 dönümlük büyük araziye Resmi kurumlar, Millet bahçesi, Hastane, Fakülte, Spor alanları v.b. kurumlar yapılır. Şehrimizin iki yakasına hizmet verir ve ortada. Patates Araştırma Müdürlüğünün idari binası ve laboratuvarları için yaklaşık 30 dönümlük arazisi var. Sazlıca kasabasında da geniş yeri var. Bu aradaki derenin yapılmayan kısmını da ıslah edilir. Bu kısmın planlanması çok geri kaldı. Ayrıca eski sanayi alanı kentsel dönüşümle planlanması ve stadyum yapılmasında bu güzergâhta birleşir.
Yürüyüş parkurunun 2 ve 3’ünçü etap yürüyüş parkuru dere kenarından 5 metre kamulaştırılıp dere ıslahı ile beraber yapılması daha güzel olur. Belirli yerlere dinleme alanları yapılır. Yeşilburç vadisi görselliği, yürüyüş rotası, konaklama yerleri, suyu, doğa güzelliği ve seyir terasıyla mükemmeldir. Yeşilburç kentsel sit alanına güzel mastır imar planı uygulanması gerekir. Ayrıca kentsel sit alandaki konaklar tescilli olmasından yıkılıyor. Bu konaklar butik otel olarak turizme kazandırmamız gerekir.
15°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 06 Mayıs 2021
İmsak 03:59
Güneş 05:33
Öğle 12:43
İkindi 16:31
Akşam 19:43
Yatsı 21:11
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 37 81
2. Fenerbahçe 37 76
3. Galatasaray 37 75
4. Trabzonspor 37 64
5. Sivasspor 37 58
6. Alanyaspor 38 57
7. Hatayspor 37 57
8. Gaziantep FK 37 54
9. Göztepe 37 51
10. Karagümrük 37 51
11. Konyaspor 37 45
12. Rizespor 37 45
13. Antalyaspor 38 43
14. Başakşehir 37 43
15. Malatyaspor 37 41
16. Kasımpaşa 37 40
17. Kayserispor 37 39
18. Ankaragücü 37 38
19. Erzurumspor 38 37
20. Gençlerbirliği 37 35
21. Denizlispor 37 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 33 67
2. Giresunspor 33 67
3. Samsunspor 33 67
4. İstanbulspor 33 61
5. Altay 33 60
6. Altınordu 33 57
7. Ankara Keçiörengücü 33 55
8. Ümraniye 33 50
9. Tuzlaspor 33 47
10. Bursaspor 33 46
11. Bandırmaspor 33 42
12. Boluspor 33 39
13. Balıkesirspor 33 35
14. Adanaspor 33 34
15. Menemenspor 33 34
16. Akhisar Bld.Spor 33 29
17. Ankaraspor 33 26
18. Eskişehirspor 33 8
Takımlar O P
1. Man City 34 80
2. M. United 33 67
3. Leicester City 34 63
4. Chelsea 34 61
5. West Ham 34 58
6. Tottenham 34 56
7. Liverpool 33 54
8. Everton 33 52
9. Arsenal 34 49
10. Aston Villa 33 48
11. Leeds United 34 47
12. Wolverhampton 34 42
13. Crystal Palace 33 38
14. Brighton 34 37
15. Southampton 33 37
16. Burnley 34 36
17. Newcastle 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 34 26
20. Sheffield United 34 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 34 76
2. Real Madrid 34 74
3. Barcelona 34 74
4. Sevilla 34 70
5. Real Sociedad 34 53
6. Villarreal 34 52
7. Real Betis 34 51
8. Granada 34 45
9. Athletic Bilbao 34 45
10. Celta de Vigo 34 44
11. Osasuna 34 40
12. Cádiz 34 40
13. Levante 34 38
14. Valencia 34 36
15. Getafe 34 34
16. Deportivo Alaves 34 31
17. Real Valladolid 34 31
18. Huesca 34 30
19. Elche 34 30
20. Eibar 34 26

Gelişmelerden Haberdar Olun

@