Türkiye Cephesini Hep Birlikte Kuralım!

İşçi Partisi Niğde İl Başkanı Z.Cem Yıldırım’ın yazılı basın açıklaması;

SİYASET 05.03.2012, 16:21 05.03.2012, 16:21
611
Türkiye Cephesini Hep Birlikte Kuralım!
banner830

 İşçi Partisi Niğde İl Başkanı Z.Cem Yıldırım’ın yazılı basın açıklaması;

 

Milli Güvenlik Kurulu(MGK)’nun geçen hafta yaptığı toplantıda Suriye’yle ilgili bir takım kararlar alınmıştır. MGK’nda alınan Suriye ile ilgili kararlar Türkiye’nin güvenliğini tehdit etmektedir. Oysa MGK’nın görevi, Türkiye’nin güvenliğini sağlayıcı kararlar almaktır. Suriye’nin bütünlüğü ve güvenliği, Türkiye’nin bütünlüğü ve güvenliğidir. Suriye’ye müdahale Türkiye için iç çatışma, kaos ve yıkım demektir.         ABD’nin ‘Uluslararası toplum’ uydurmasıyla, ilkini geçen hafta Tunus’ta düzenlediği toplantı, ‘Suriye’nin Düşmanları Toplantısı’dır. MGK’nın bu toplantıyı olumlaması ve ikincisinin Türkiye’de yapılmasını benimsemesi kabul edilemez. Bu girişim, sadece Suriye’ye değil, başta Türkiye olmak üzere, bütün Batı Asya’ya düşmanlık girişimidir. Bu toplantının ülkemizde yapılmasına izin verilemez.

 

ABD, Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında, komşumuz ve dostumuz Suriye’ye karşı Türkiye’yi ateşe sürmek istemektedir. ABD’nin Suriye savaşının hedefinde aynı zamanda Türkiye vardır. Bu koşullarda, savaşa karşı Türkiye Cephesi oluşturmak zorunludur ve kaçınılmazdır. Türkiye’nin geleceği burada düğümlenmiştir.

 

ABD’nin Suriye savaşında piyon olmak, ekonomiden iç barışa kadar her şeyimizi alt üst edecektir. Suriye’ye açılacak savaşın sonucu; bölünme, ekonomik çöküş, iç çatışma ve faşist diktadır. Bu operasyon, aynı zamanda Kuzey Irak’ta kurulan İkinci İsrail’i, Suriye ve Türkiye toprakları üzerinden Akdeniz’e çıkarma operasyonudur.

 

Rusya, İran ve Çin, Suriye’ye yönelen tehdide karşı kesin ve kararlı bir tavır içindedir. Türkiye’nin Suriye, İran, Irak, Lübnan, Rusya ve Çin ile karşı karşıya gelmesinin bedeli çok ağırdır.

 

İşçi Partisi olarak, herkesi, hiçbir ayrım yapmadan Türkiye-Suriye Barış Cephesine çağırıyoruz. Parti ve siyasi görüş ayrımı gözetmeksizin; bütün siyasi partilerimizi, sendikalarımızı, meslek odaları ve demokratik kitle örgütlerimizi, bütün yurttaşlarımızı Türkiye Cephesini birlikte kurmaya ve mücadeleye çağırıyoruz.

 

 

İP NİĞDE İL YÖNETİM KURULU ADINA İL BAŞKANI Z.CEM YILDIRIM

 

Yorumlar (0)
Son Yorumlar
kale proji ile birlikte sungurbey cami iyi tespit pazar da kalması lazım oradan orası tarihi bir dokulu merkez olmalı parklar, çay ocaklrı, kitapçılar yerel lokantalar, sokaklar cullazla birlikte
Birgün şehir merkezindeki camilerin akşam namazındaki saflarını görüntüleyin. Bu coronayada mahsus değil önceden de öyleydi. Üzülüyorum
Niğde=Trafik başka birşey hatırlanmıyor
Hayret Niğde'nin en büyük camisini yaptıracağız dememişler. Millet dinden soğuyor bunlar sadece görüntü peşindeler.
PEK MÜNASİP.BÜYÜK SİNEMANIN YIKILAN YERİNE TAM BELEDİYENİN KARŞISINA CAMİİ OLMASADA BİR BÜYÜK MESCİT PEK MÜNASİP OLUR İNŞALLAH...BİRDE YANİ YAPILAN HASTANENİN YANINA BÜYÜK BİR CAMİ OLURSA ÇOK İYİ OLUR..ÖĞRETMEN EVİNİN ARKASINDAN İTİBAREN OKULLARI KALDIRIP BİR BÜYÜK MERKEZ CAMİSİ ŞAHANE OLUR..VALİLİK KARŞISINDA ÇOK MÜNASİP OLUR..OKULLARI HANCERLİ TARAFINA YAPIN.ALLAHIM AMİL NİYETLERİNİZİ MÜHAFAKAT EYLESİN İNŞALLAH..AMİN.
10°
parçalı az bulutlu
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak 04:23
Güneş 05:51
Öğle 12:45
İkindi 16:28
Akşam 19:29
Yatsı 20:52
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@